Skličující ticho (S01E10) (epizoda)

Silence Lay Steadily

Horor / Drama

USA, 2018, 1 h 11 min

Skvělé zakončení, které všechno vysvětlí a nadmíru uspokojivě uzavře. A zároveň je to hodně silné a závěr člověk obrečí. I přes fakt, že úplný konec je možná "až moc", mně to sedlo a sežral jsem jim to. Horor poslední dva díly úplně vymizel a místo toho se z toho stalo drama zobrazující rodinné trauma a kolektivní vypořádávání se smrtí milované osoby - nejlepší svého druhu.(29.12.2018)

Najdojemnejší hororový príbeh ever! Tato epizóda z Haunting of Hill house spravila môj nový Top #1 medzi seriálmi. Nellin preslov bol nádherný, jednoduché, zato presne vybrané slová plné vierohodných emócií. Hudba podozrivo pripomína štýl Maxa Richtera, najmä Haunted Ocean z Waltz with Bashir, co beriem skôr ako poctu než vykrádačku.(17.10.2018)

Som nadseny ako to uzavreli. Pecka. To, co v desiatich castiach ponukol tento serial som doteraz nevidel. Od technickej stranky, uzasnej hudby, citlivej kamery, po stvarnenie vsetkych moznych zanrov s uzasnou, a hlavne uveritelnou atmosferou, ktora vas vtiahne medzi zive postavy, ktore su stvarnene herecky naozaj vyborne. Klobuk dolu. Odporucam, ako sa vravi "vsetkymi desiatimi". Za mna jednoznacne plny pocet.(2.11.2018)

Tak jsme brilantně zakončili sérii. Tvůrci do posledního dílu spojili všechno, co se nám v předchozích dílech líbilo a vyvolávalo v nás emoce. Objevil se strach (pár lekaček), nádherná kamera, výborná hudba, vypichuji hlavně závěrečnou songu If I go, I'm going, která se neskutečně hodila a její text vpadl do příběhu jako poslední kousek puzzle. Dále jsme také dostali srdcervoucí, silný a dojemný konec, který mě donutil dát tomuto dílu pět hvězd. This house, she's quite talker.(27.1.2019)

Kurevská závěrečná emocionální šmelcovačka, která vás totálně odzbrojí a v závěru si opravdu trochu breknete, resp se vám začne stahovat hrdlo. A to jsem velkej kluk. Neskutečné vyvrcholení jednoho z nejpozoruhodnějších seriálových zjevů, které jsem kdy mohl sledovat. Dojemně krásný závěr horororového psychothrilleru. Zní toto spojení divně? Chmmm, tak to jste se evidentně na tehle seriál ještě nepodívali. 100%(15.1.2019)

• - Písnička, která hraje na konci epizody, je „If I Go, I'm Going“ od Gregory Alana Isakova. (Bioscop)