Skličující ticho (S01E10) (epizoda)

Silence Lay Steadily

Horor / Drama

USA, 2018, 1 h 11 min

Som nadseny ako to uzavreli. Pecka. To, co v desiatich castiach ponukol tento serial som doteraz nevidel. Od technickej stranky, uzasnej hudby, citlivej kamery, po stvarnenie vsetkych moznych zanrov s uzasnou, a hlavne uveritelnou atmosferou, ktora vas vtiahne medzi zive postavy, ktore su stvarnene herecky naozaj vyborne. Klobuk dolu. Odporucam, ako sa vravi "vsetkymi desiatimi". Za mna jednoznacne plny pocet.(2.11.2018)

Mindfucking mindblow... Tento seriál má něco, co současným žánrově podobným projektům zhola chybí - hrůzu nahánějící napětí a atmosféra, z níž by se v celé své šíři posadil na zadek i Franta Nebojsa... Naprosto parádní zakončení tohoto děsivého počinu, jež se může pyšnit titulem Největší seriálové překvapení a Nejlepší seriál za rok 2018. Požaduji druhou sérii! Hlavní sympatické charaktery mi budou velmi chybět - každá vás totiž nějakým způsobem svou jedinečností chytí za srdíčko... Jsem doopravdy neskutečně nadšen - přestože uzavření hlavní dějové linky není zcela celistvé... Mimochodem: pasáž s básničkou o rodině Grattenových je absolutní TOP!(30.1.2019)

Finále známeho príbehu ako z literatúry, tak z dvoch známych filmových adaptácií došiel do konca aj vo svojej seriálovej podobe a nedá sa povedať, že pri priniesol bohvieaké zvraty, to je ale dané aj tou predlohou. Viac sa hrá na emócie ako na strašenie, čo úplne nekorešponduje s niektorými echt hororovými dielmi či sekvenciami, ale ono celá séria bola skôr rodinnou drámou, ako už bolo viackrát spomenuté. Na stopercentné hodnotenie to bolo na mňa trochu viac melodramatické.(11.11.2020)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí desiata epizóda nesie názov "Silence Lay Steadily" (Skľučujúce ticho). Zhliadli sme strastiplný príbeh rodiny Crainovcov. Spoznali sme súrodnecov Stevena, Shirley, Theodoru, Lukea a Nell. Poznali sme ich rodičov Hugha a Oliviu. Dozvedeli sme sa, čo sa udialo v tú desivú noc, kedy museli v hrôze zutekať zo sídla Hill House. Prišiel čas sa s nimi rozlúčiť. Je tu posledný diel, záverečná časť. Zložitá skladačka sa sformovala do fascinujúceho celku, kde zrazu všetko dáva zmysel. Bravúrne ukončenie, dychberúci záver. Úžasné, úchvatné, dojímavé. *****(2.11.2020)

Fantastické finále kde se vše ukončí a vysvětlí, lépe to snad ani dopadnout nemohlo. Krásný vyzuál, skvělé herecké výkony, parádní atmosféra, romantické, veselé i smutné zároveň. Na tenhle závěrečný díl se prostě vyplatilo čekat a splnilo očekávání. Tento projekt se prostě povedl po všech stránkách.(3.1.2021)