Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Crainovi se vracejí do domu, aby vyzvali na souboj duchy minulosti, příšerná tajemství a nenasytné zlo. Přitom konečně vychází najevo, co je v Červeném pokoji. (Netflix)

Recenze (34)

maoc 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Před poslední epizodou bylo víceméně jasné co a jak, ale ne proč. Poslední díl tomu všemu měl dát zabarvení, vtisknout ráz. V podstatě se mohl Mike Flanagan vydat dvěma směry. Vybrat si monstrum za tím vším, člověka (nebo dům), který byl iniciátorem a hybatelem zla a toho buď nechat vyhrát (hororový, zlý konec) nebo nějak zařídit, aby byl poražen nebo aspoň uspán či obrácen (dobrý konec). Zvolil si a my můžeme brblat, že jsme chtěli to druhé, ale to je asi jediné, co nám zbývá. Konec ale sílu i logiku a nevyhnutelnost má a jediné, co bych mu vytknul je přílišná délka a snad až moc slov, obzvláště Stevenových. ()

kri.tino

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá polovica záverečnej epizódy bola nevkusná, nudná, absolútne sklamanie. Druhá gýčovo sladká si ma nečakane podmanila. Zhodujem sa však s názorom, že tak dobrý horor si zaslúžil celkom iné finále - surové, mrazivé, dych berúce a bez zľutovania. Zanechalo veľmi rozporuplné pocity a myšlienky. Bez hviezd. ()

Reklama

PavelVanekArt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedno z nejhorších zakončení co jsem mohl čekat. Celkem solidní zklamání na to, že si to po nějakých osm dílů drželo solidní tempo, tajemnou atmosféru a pro mě nepředstavitelné finále. No a ve výsledku je to rádoby smutná patlanina typu první série AHS, jen bez solidního twistu. Horor během lusknutí prstů zmizel a nastoupila pachuť tuctového patosu. Čekal jsem finále nacpaný strachem a solidním twistem, dostal jsem břečku citů od postav, který to neprodaly ani za mák. Zklamání a pokud se v podobném duchu ponese i druhá série, tak doprdele s ní. ()

Esgalnor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělé zakončení, které všechno vysvětlí a nadmíru uspokojivě uzavře. A zároveň je to hodně silné a závěr člověk obrečí. I přes fakt, že úplný konec je možná "až moc", mně to sedlo a sežral jsem jim to. Horor poslední dva díly úplně vymizel a místo toho se z toho stalo drama zobrazující rodinné trauma a kolektivní vypořádávání se smrtí milované osoby - nejlepší svého druhu. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí desiata epizóda nesie názov "Silence Lay Steadily" (Skľučujúce ticho). Zhliadli sme strastiplný príbeh rodiny Crainovcov. Spoznali sme súrodnecov Stevena, Shirley, Theodoru, Lukea a Nell. Poznali sme ich rodičov Hugha a Oliviu. Dozvedeli sme sa, čo sa udialo v tú desivú noc, kedy museli v hrôze zutekať zo sídla Hill House. Prišiel čas sa s nimi rozlúčiť. Je tu posledný diel, záverečná časť. Zložitá skladačka sa sformovala do fascinujúceho celku, kde zrazu všetko dáva zmysel. Bravúrne ukončenie, dychberúci záver. Úžasné, úchvatné, dojímavé. ***** ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Písnička, která hraje na konci epizody, je „If I Go, I'm Going“ od Gregory Alana Isakova. (Duoscop)

Reklama

Reklama