Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

panki9922

Veľmi šťavnatý film! Každému kto tu narieka, že záverečné rozuzlenie pre neho nemalo dostatočnú silu odkazujem - "Oh come on!" Ja som mal pocit že posledných 30-40 minút filmu prebieha rozuzlenie a bolo skvelé, dynamické, logické a napínavé. Naviac, tak krásna myšlienka, že iba vďaka akémusi zakorenenému vnútornému dobru, z toho hlavná protagonistka nakoniec vyšla ako víťaz je v tomto type filmu na nezaplatenie. Teším sa na ďalšie zhliadnutie. A to som si v úvodných minútach trieskal hlavu o múr z obavy, že uvidím trápny americký pokus o napodobeninu Poirota. ()

Tomas_PO

Netypická humorná moderná detektívka s Danielom Craigom, ocenená nomináciou na Oskara a Zlaté Glóby pre rok 2020. Prevedenie a zápletka počas veľkej časti príbehu pripomínajú regulérnu filmovú drámu. Pre fanúšikov detektíviek isto skvelý film, no a pre ostatných pohladenie na duši pri pohľade na prekrásne interiéry a humorné vsuvky. ()

MartyIsMad

Upřímně čekal jsem mnohem lepší a propracovanější rozuzlení zápletky. Něco z čeho by mi spadla brada a sednul bych si z toho na prdel... aspoň že Craig hrál celkem dobře... 5/10 ()

Rian_witcher

Hezky rozjetý koncert hereckých hvězd se na konci změnil v násilné a překotně neuvěřitelné vysvětlování "zločinu". Navíc si lze všimnout velké časové nesrovnalosti, která staví celý scénář mimo realitu. Ale zahrané zábavně. ()

rigby

Všichni to chválí, ale já nebudu. Možná jsem jen neměl tu správnou náladu na čtení detektivky, protože divák musí být maximálně soustředěný na nepřetržitý tok řeči. A to já u filmů nemám moc rád. I když to bylo i pěkně natočeno, na mě dekorace působily až moc načančaně a dokonale. Takže nakonec nebylo na co se dívat. Tím ale nechci ubírat jisté kvality tohoto díla. ()

Brenda.Ch

Velkou smůlou bylo, že mi tento film byl doporučen kamarádkou, která byla přímo nadšená a pěla ódy. Já si pak film našla tady a našla jsem hodnocení 82 % - říkám si, tak to teda je tutově bomba. A jakmile začnete koukat na film s nesmírným očekáváním a laťkou nasazenou hodně vysoko, většinou se kousek laťky trochu ulomí a vy můžete spadnout - ať už vás u toho vidí stopětiletá maminka zavražděného, nebo ne. Detektivka na motivy Agáty Christie - jistě, to splňovalo. Otázka ale je, zda to stačí. On ten model pomalého rozplétání klubka lží a zápletek je trochu archaický, a sám o sobě již není tak lákavý. Řekla bych, že tomu chyběla větší dávka sarkazmu, vyšpičkovaných dialogů, možná kapka kvalitní parodie a hlubšího vykreslení bizarních postaviček jedné vysoko postavené rodiny. A také trochu svižnosti ve střihu, kameře, více práce s detaily, zkrátka ten démant měl být vložen do zlatého krásně gravírovaného lůžka. Dle mého je hodně filmů, které jsou nepoměrně lepší, více propracované, promyšlené, super zahrané a kvalitní - a zdaleka nedosahují hodnocení tohoto filmu. Myslím, že film je nadhodnocený, a to při vší úctě k tomuto velice koukatelnému a příjemnému dílku. ()

Maraboy

Cejtil jsem se hezky útulně, výborná práce s příběhem i postavami, promakaný scénář a ty kulisy, krása pro oko. 80% ()

veverysiak

Snaží sa to tváriť anglicky, ale do pravých ostrovných krimošiek to má dosť ďaleko, napriek tomu je to aj vtipné, aj zamotané, aj mnohovrstevné, akurát to nie je christieovka, takže 65%. ()

bonovox

Výborná inteligentná detektívka s výborne napísanými postavami a skvelými hercami. Tvorcovia sa v dobrom inšpirovali u slávnej A. Christei. Chýba málo k plnemu hodnoteniu. ()

HennessyVSOP

Problém je v tom, že to je naprosto klasická Johnsonovina. Takže ačkoliv se to tváří chytře, tak pravidelný divák detektivek to prohlédne někde v polovin a v některých místech jsou naprosto debilní chyby. Jako film to nicméně koukavé je, hezci i výprava jsou dobří, slušné jsou i dialogy a humor. Bohužel detektivku je ale víc než cokoliv jiného potřeba stavět bez chyb a na odhalování vraha v polovině filmu se radši vykašlat. ()

Karbos

James Bond jako Hercule Poirot, no proč ne, výkon to nebyl věru špatný. Začátek možná trochu nudnější, ovšem závěrečné finále opravdu propracované, až jsem si ho, sám pro sebe, pro jistotu jednou zvopáknul. Určitě dobrá žánrovka, někdo si opravdu dal práci se scénářem, ovšem ona pověstná třešnička s přiznáním od......... SPOILER!! .....kapitána Ameriky už byla kontraproduktivní, scenáristé to patrně chtěli ještě potunit ale místo toho udělali z hlavního záporáka vlastně úplného pitomce. Přestože Craig skoro patnáct minut popisuje genialitu onoho záporáka, se pak zničeho nic začne chovat jako dvanáctiletý dětsko, čímž celé geniální odhalení úplně degraduje a závěrečná scéna s nožem musela bejt jasná i dětem co věří na Santu........ KONEC SPOILERU.....může to vypadat jako titernost ale mě osobně to prostě v úplném závěru pokazilo dojem z filmu. Dávám tedy **** ale bylo to o chlup... ()

Dobrotka

Herecký koncert veľkých mien, ktoré sa nebijú navzájom. Pestré, pútavé do konca. Danielov sympatický suchý humor. ()

vandamator

Herecky nabitá moderní krimi, tak jak by měla vypadat. Příjemně a skvěle natočené, opravdu jsem si film od začátku do konce užíval.Nevzpomínám si že bych se u krimi někdy tak bavil. ()

esmoke

Detektiv Daniel Craig vyšetřuje záhadného úmrtí autora detektivek. Děj nepřekvapí, ale atmosféra i zpracování je moc dobré. (CZ dabing) Rozpočet: $40 miliónů, Tržby: $309,232 miliónů. ()

Aechato6

Vážně jsem doufal, že to bude špatný film. Opravdu hodně. Nečekal jsem, že malý uslintaný debílek Rian Johnson může vytvořit ještě někdy něco zajímavého potom co dojebal Star Wars (i když uznávám, že jeho práci na Breaking Bad a Looper velice respektuji). No, nerad přiznávám, že Rian Johnson není taková malá mrd ka za kterou jsem ho měl. Jeho Knives Out kde si zcela okatě bere inspiraci z děl Agathy Christie (myslím, že každého napadne po prvních deseti minutách několik spojitostí s Vraždou v Orient expressu), je dle mého skvostným dílem. Scénář- vynikající, kamera- skvělá, hudba- velice nadprůměrná, zasazení- parádní, vtipy- vtipné (wtf), herecké výkony- bravurní. Cristopher Plummer je jakožto geniální, starnoucí spisovatel skvělý, Ana de Armas neskutečně roztomilá, milá a prostě výborná (samozřejmě taky kurevsky sexy). Chris Evans konečně širšímu publiku ukazuje, že zvládne i o něco složitější postavy než je Kapitán Amerika. Daniel Craig je skvělej a díky jistotě s jakou zvládnul zahrát tohohle detektiva jsem si ho ihned přestal představovat jako Jamese Bonda. Jak se kurva vrátí do role týpka, který, i přes stejnou profesi je tak diametrálně odlišný od Benoita Blanca? Takže Riane, ikdyž si pořád myslim, že jsi pořádná vylízaná pí%a, tohle se ti povedlo :)) ()

SmajdalfCZ1

Opravdu miluji dobré kriminálky a ideálně pokud až do konce nevíš kdo to je. Pravda je taková, že dle toho jak moc nebyl na plátně a bylo to napsáno ... nu člověk tu osobu podezříval, ale nebyla to tutovka a to herecké osazení - Craig, Evans, Curtis, Shannon a další .. tomu jen dodává šmrnc. Je to napsáno dokonale. Zvláště příjemné jsou střípky černé komedie a hlavně ta spousta ... ale spousta detailů, které ke konci do sebe zapadnou. To byl prostě orgasmus. A hlavně se mi líbí Craig. Mám s ním rád bondovky, ale Bonda nechal doma a tady začal naprostou detektivní show, že od začátku věříte, že ho chytí, ale chcete být u toho, protože se bavíte od začátku do konce a pořádně nemáte čas přemýšlet kdo co udělal. Jen si užíváte tu jízdu. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky