Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

petrsponar

Sakra. Tak skvěle napsané, tak skvěle zahrané, tak skvěle odpracované. Film Na nože jsem dlouhou dobu odkládál, né z důvodu že bych se nechtěl na to podívat, ale nebyl čas. Když jsem se včera k tomu konečně dostal, tak můžu jen říct že jsem se za ty 2 roky co tu ten film máme nedostal k žádnému spoileru, protože ten film funguje ve všech směrech, a až do poslední chvíle nevíte kdo je vrah protože je to tam tak precizně zamíchané že podezírate každého, ale nakonec se mýlíte. Teď lituji že jsem po star wars 8 Riana Johnsona moc nemusel, ale u tohohle snímku si mě neskutečně získal, protože je vidět že pan Johnson fakt umí. 10/10 ()

jim_clark65

Bohužiaľ ale toto je asi jeden z najviac "prehypovaných" filmov na tejto stránke. Knives Out je ďalším očividným príkladom, prečo je R. Johnson dobrým režisérom ale zlým scenáristom (prvým príkladom je The Looper). 2/5 dávam za herecké výkony a celkovú prácu s kamerou (+réžiu). Samotný námet ma až ochromil tým, (po asi 5 pozretiach) koľko má nelogických dier a zbytočných "zamotávačiek" pritom to má byť "who done it" krimi a celá premisa by sa zborila už len pri takom banálnom fakte ako je (SPOILER) toxikologická správa obete. Síce to píšem, ako fanúšik Poirota a iných detektívok, niektoré diery v tomto námete sú podľa mňa do oči bijúce aj pre klasicky laicky uvažujúcich divákov (nefanúšikov detektívok). Knives Out je presne tým filmom, o ktorom, ak začnete čo i len trochu uvažovať, nájdete v ňom kopu logických problémov. Samotný dialóg miestami odsýpa ale sú tam určité hluché miesta, kedy má človek pocit, že také slovné spojenia ešte v živote nepočul a doslova to celé potom nedáva vôbec žiadnu logiku. (+autor si nemohol odpustiť určitú liberálnu politickú kritiku na stranu republikánov a politiku prisťahovalectva) Rian Johnson sa miestami až priveľmi snaží byť inovatívny a hlavne inteligentný, lenže to vždy vyústi do zbytočného a hlúpeho prekombinovania. ()

GeminiK

Nejdříve velké nadšení z obsazení, pak velké zklamání z překombinovaného děje. Hvězdu ubírám za reakci Marty na vyslovení lži. S tím jsem měla velký problém. Fuuj. Já bych ji nechala škytat. ()

hematop92

Krásná detektivka s fajn zápletkou a šarmantním Danielem Craigem v hlavní roli. Film je jak napsaný z kun...z péra Agathy Christie a opravdu zde vše funguje výborně. Nechce se mi k tomuto filmu už dál rozepisovat. Je prostě fajn a bylo to žůžo. PS : Ty zvratky byly fajn! ()

DExUS

Excentrická rodina bola trocha klišé na môj vkus. Však ako celok je to zábavné. Rozhodne sa to neuberalo smerom ktorý som očakával a už aj to samo spelo k tomu že som sa dobre bavil. Videl som neočakávané situácie ale však s očakávateľným koncom. A aj preto len 4*. ()

IZFNP

Každý rok sa nájde ten jeden film, od ktorého nič nečakám, a on mi odpáli dekel. Táto svižná detektívka so skvelým castom a ešte skvelejším scenárom je ten jeden film. Obraz super, príbeh super, divácky zážitok ako sa patrí. ()

wowylgu313

Povedené. Pokud chcete pořádnou zápletku máte jí mít. Pomalé rozuzlení, které zničí vaše detektivní oko na startu tohoto filmu je boží. Obsazení filmu je dokonalé. Herecké výkony úžasné prostě jim to všechno věříte od pohybů, gest nebo komunikace. Možná trochu kratší stopáž. Místy, chvilky kdy se to táhne. Ten závěr kdy už víte kdo je vrah, nebyl už zrovna úplně best off ale jako celek super filmek. Dávám 70-75% ()

Vito_LePour

Fakt dobrá detektivka, kde zhruba od poloviny víme, kdo to udělal, abychom se nakonec dozvěděli, že to je celé úplně jinak. Neznám příběh, který by měl stejné zvláštnosti jako tento. Nenapadá mě, co filmu vytknout. ()

matys12

Velmi příjemné překvapení. Vlastně netuším, proč jsem se tomu filmu tak dlouho vyhýbal... přitom většinu herců mám celkem v oblibě... kdo ví? :D Každopádně detektivka jak má být s plot twistem jak blázen. Fakt jsem to nečekal... tak kvalitní herecký výkon zde byl. Daniel Craig ve velmi příjemné změně role než ve kterých normálně účinkuje. Jamie Lee Curtis také v roli, které u ní nejsem zvyklý vídat. Anu de Armas tolik popravdě neznám, ale výkon celkem solidní, Michael Shannon je vždycky taková "sázka" na jistotu a Chris Evans se po tomto výkonu a výkonu v The Gray Man měl podle mě zaměřit na role "záporáků", protože mu sednou jak "něco na něco" :D Long story short příjemný film na sobotní večer. ()

Kinison

První třetina filmu a uvedení Benoit Blanca na scénu a do příběhu je vynikající. Potom se tempo krapet rozplizne, přibydou scény, které by divák klidně nechal vystříhnout, ale pořád to bavilo až do konce a rouška tajemství se zvedala pozvolna. Na pět hvězdiček to není, ale čistá 4, kterou ocení zejména milovníci detektivek, to vydá. ()

cubiczech

Vlastně to bylo ucházejíce zábavný, jen prostě ten detektivní bullshit je občas fakt žonglování jak už to u detektivek bejvá. Craig super divnej přízvuk a donut related stuff. Ana de Armas super cute, zejména když plní kýbl. Rian Johnson se zahojil po The Last Jedi, ale... ()

oSiSko

Tento film ma neuveriteľne prekvapil. Nevedel som čo čakať, ale dostal som film, ktorý ma úplne dostal. Chvíľu to trvalo kým sa rozbehol, ale potom to ubiehalo tak, že som sa nevedel dočkať každej ďalšej scény. A vysvetlenie vraždy v štýle Hercule Poirot bol tak silný záver, že aj keby ten film dovtedy nestál za nič, tak odídem nadšený. Skvelé, verím v pokračovanie, potenciál to má veľký. ()

Franki69

Komedie, při které se diváci popadají za břicho, to rozhodně není. Ale je to vynikající detektivní příběh, hodný odkazu Agathy Christie, přeplněný skvělými herci. Scénaristicky skvěle vystavěný, od jedné pointy k další, směřující přes hru Go, svědkyni která má nutkání zvracet když lže a nejhorší automobilovou honičku všech dob k definitivnímu vyřešení teorie donutu s očekávaným závěrem. Natočeno lehkou rukou a s vynikajícími kreacemi hlavních aktérů, kteří si převážně konverzační drama, obsazení v rolích hamižné rodiny proti svým obvyklým „akčním typům“ (Chris Evans, Daniel Craig, Jamie Lee Curtis, Don Johnson…) vysloveně užili. Na nože je odlehčená a v dobrém smyslu úsměvná starosvětská detektivka. Rozhodně doporučuji, čas v kině se i při těch dvou hodinách nevlekl. A jako bonus závěrečný song z poslední desky Rolling Stones..Dávám 90%, bylo to skvělé. ()

p.a.douch

Daniela Craiga nemám rád (protože Bond), ale v tomhle filmu mě fakt hodně bavil. Obsazení bylo skutečně skvělý a rád jsem znovu viděl hlavně Dona Johnsona a Jamie Lee Curtisovou. Rian Johnson má patrně dost načtenou Agathu a Benoit Blanc je hodně dobrá postava (v pozadí vidím Hercula). Johnson má slušně nakročeno ke vzniku dobré filmové série a nebál bych se ani přesunu na TV. Snad vyplodí nebo vybere další dobrý scénář. Takže tomu kdo má rád detektivky s Jane Marplovou a Herculem Poirotem tento film vřele doporučuji a samozřejmě nejen jemu. Je to dobrá a zábavná detektivka a hodně se těším na dvojku a doufám že Craigovi budou znovu sekundovat LaKeith Stanfield a Noah Segan. ()

universal

Filmová lahůdka, která by se měla opravdu vychutnávat pomalu. Jediný škraloup je country hudba, ale dá se to vydržet. Všichni hrají reálné postavy s takovou chutí a precizností, že si to pustím snad ještě dvakrát. Takže za mě nejlepší film tohoto roku. Must see. 9/10 jen kvůli tomu country. ()

Kushina

Naprosto skvělá detektivka obsazená skvělými herci a napsána skvělým scénářem, u kterého se závěr neustále měnit. Rodina sobců, starý hodný pán a mladá dívka, když k tomu připočteme svérázného a chytrého detektiva, tak z toho vznikne opravdu labůžo film. 80% ()

Frecerick

Po dlouhé době parádní zábavná detektivka. Když už to vypadá, že je vše vyřešeno, zase se objeví další díra v díře tohoto perfektního donutu. Komediální stránka vůbec nevytrhuje z děje a nepodrývá "vážnost" filmu. Přízvuk Daniela Craiga byl perfektní a strašně příjemný na sluch, Chris Evans zase ukázal že umí hrát i někoho jiného než Capa... dohromady je to super poutavá záležitost. Jsem rád, že už máme oznámené pokračování, na které se už teď těším. A chci sakra vědět, z jaké země teda je ta Marta?! 9/10 ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky