Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

PowPow

Na rovinu, bavilo mě to mnohem víc, než všechny ty totálně jednolité Suchetovy adaptace Poirota dohromady... výborné herecké obsazení v čele s Craigem, úspěšné přenesení starosvětského detektivkového stylu do současné doby, hravost v rámci vyprávěcí roviny, slušně gradující příběh a navrch lehoučká špetka humoru. ()

opatstviolov

Vynikající detektivka se skvělým obsazením. Daniel Craig byl podle mě naprosto famózní. Líbila se mi zajímavě stylizovaná kamera. Nemám moc co vytknout. 10/10 ()

Sejkorka

Komedie / Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní, je to všechno ? Mysteriózní = tajemný, záhadný, tajuplný. Určitě. Krimi taky. Komedie ? Spíše parodie, ale výtečná. Nikdo není dokonalý, ani Benoit Blanc nejlepší detektiv v okolí. A Marta Cabrera (Ana de Armas) ? Ať už pochází z Kuby, Ekvádoru, Paraguaye, Uruguaye či Brazílie (což připomíná jeden song od Horkýžů Slížů), je také důkazem, že slušnost, poctivost a pravdomluvnost jsou sice nádherné ctnosti, ale daleko se s nimi nedojde. Film na % šup do oblíbených. ()

abigael

Kvalitný film, ktorý ma ani na chvíľu nenudil, a to aj napriek tomu, že som väčšinu času mala pocit, že viem, čo sa stalo, a len som sledovala, kým sa hráči dostanú ku koncu. Dynamika postáv, výborný scenár aj herecké výkony, a záver, kedy človek videl, ako drobné čriepky zapadajú do seba... Priala by som si, aby takýchto filmov vznikalo viac. ()

Lucky Eda

Tak toto s opravdu povedlo pomalejší rozjezd pak vás donutí nečemu věřit a přijde na řadu ta věc s donuty  :) Ke konci jsem se smál ()

wollfy

Dílo muže co zkurvil novou trilogii SW. Jako točit epizdo pro Vraždy v Midsommeru nebo pro Hercula Poirota je jeho parketa více než Scifi opusy. Tohle neměl být film ale epizode z nějakého tv krimi seriálu. Jenže to by nezaplatilo účast "hvězd" Zápletka ýádná novinky, překvapení aní záhada a film nic novátorského. Prostě James Bond ted dělá práci za Hercula Poirota Midsommeru jen to neí v GB ale v USA. Ale jinak je to jako by někdo smíchal tyhle tři věci obsadil hbvězdy a doufal že si nikdo nevšimne že to je spíše do seriálu než do kina. ()

majakmp3

Titul: Na nože je názornou ukázkou toho, že žánr detektivních příběhů od dob Agathi Christie ušel obrovský kus cesty. Film bohužel používá dnes již překonané schéma, které byla zvyklá před sto lety používat A. Ch. u příběhů Hercule Poirota. Tyto detektivky se odehrávaly zhruba takto: 1) Vražda a to velmi bizarní a překombinovaná. 2) Malý okruh blízkých, mezi nimiž se skrývá vrah. 3) Zdlouhavé vyšetřování jednotlivých figur, přičemž se pokaždé zdá, že motiv mají všichni, a většinou všichni lžou – všichni pochopitelně do konce vyšetřování nesmí opustit místo. Taky zapomeňte na nějaké forenzní metody – H. Poirot / D. Craig používal převážně své šedé mozkové buňky. 4) Svolání podezřelých do jedné místnosti, ve které detektiv Poirot nejprve všem sdělí, jaké měli motivy a příležitosti k vraždě, ale proč ji nespáchali. 5) Jako poslední je potom odhalen skutečný vrah. Někteří tvrdí, že je film poctou Agathě Christie, já si však myslím, že dnes to už nestačí. Byla to docela nuda - určitě by prospělo zkrátit film alespoň o 40 minut a přizpůsobit ho dnešním vyšetřovacím metodám. Za mě 2 hvězdy z milosti - pokud bych na to šel do kina, byl bych zklamán a pro TV je to zase příliš dlouhé (2hod. 10 min.) ()

erdeguan33

Opět další "majstrštyk" od režiséra Riana Johnsona, film Na nože si půjčuje prvky klasického detektivního příběhu a otáčí je na hlavu, v tom nejlepším slova smyslu. Film nečekaně odhalí závažný příběhový twist již v první třetině děje a vy si na chvíli říkáte, o čem vlastně zbytek filmu bude? Ale nemusíte se bát, zbylé dvě třetiny jsou ještě zajímavější, než ta první. Většinou jsou totiž detektivní filmy vyprávěny z pohledu detektiva, ale tento příběh je vyprávěn z pohledu opatrovatelky našeho zavražděného (Ana De Armas), která do rodiny, v které proběhla vražda, ani nepatří. Film také skvěle komentuje a ukazuje vztahy v rodině a jak se banda rozdílných lidí společně sejde jenom kvůli tomu, že jde o dědictví. Náš Hercule Poirot - Benoit Blanc, výborně ztvárněný Danielem Craigem, je skvěle napsaná postava, o níž nevíte, co si máte myslet. Prokouknul všechno? Nebo nemá tušení co se děje? Jak jsem říkal, příběh není vyprávěn z jeho pohledu, díky tomu máme tento zajímavý prvek. Dále bych chtěl vyzdvihnout herecký výkon Chrisa Evanse, Any De Armas a Jamie Lee Curtis. Film hodnotím 5 hvězdiček, pokud jste neviděli, určitě běžte, stojí to za to. ()

jirikzaboj

Netřeba se bavit o castingu, který je jednoznačně jeden z těch nejlepších, co jsem za poslední roky pohromadě viděl. V takových situacích totiž většinou spoustu postav zapadne a často fungují známé tváře jen jako lákadlo. V tomhle případě si každý jeden herec dokázal obhájit svou roli a s jistotou musím říct, že ani jedna postava zde nebyla nadbytečná. Excelentní speciálně mladá talentovaná Ana De Armas, zbytek je ostřílené osazenstvo, z kterého miluji každého jednoho. Dialogy jsou v detektivkách velice důležité a Poirot s jižanským přízvukem coby Daniel Craig je skvělý. Samotný scénář šlape jako hodinky a skvěle odbijí i s režii na míru. Důkladné přečtení každé jedné postavy, události, lži a intrik. Napínák zhruba od půlky až do konce. Černý zdravý humor a temně komický soundtrack. To všechno je Knives Out. Opravdu výjimečný film ()

peproch

Výborná detektivka, externí detektiv je najat, ale vlastně dokud nezjistí, kdo jej najal, neobjasní povahu zločinu, který je zprvu definován jako sebevražda. Byla jsem opravdu moc potěšená a nadšená z permanentního zauzlovávání zápletky, z výstupu detektiva (Daniel Craig) i pozůstalých (především Jamie Lee Curtis).  Báječné je finální zjištění, že všichni se dělali a dělají nějak výbornějšími, než reálně jsou, ani detektiv není tak důmyslný, jak by se snad mohlo zprvu zdát, pečovatelka Marta (Ana de Armas) mne celou dobu udržovala v nejistotě, jestli je tak prostá nebo fikaná, jestli to všechno jen hraje nebo je jen obětí silnějších a svého neurotismu. Paráda!!! Bavte se. ()

ArminF.

Bláznivo zábavné je pravdepodobne najvýstižnejšie vyjadrenie toho, čo sa odohráva v tejto skvelej detektívnej komédii, niekedy až s absurdným smerovaním deja, ktorý je ale hneď po pár minútach prekvapujúco vysvetlený a zároveň ešte viac zamotaný. Štýl síce pripomína detektívky od Agatha Christie, neznamená to ale, že by film odradil jej fanúšikov, skôr naopak. Scenár je podobne vyšperkovaný ako jej romány a drží nás v napätí, i keď trochu v takom flegmaticky pokojnom typicky anglickom štýle. Ten zdanlivý pokoj pretrváva, až kým nepríde na čítanie závetu...          U mňa hereckými kvalitami boduje Daniel Craig, najmä v jeho pôvodnom britskom znení, ale výborná je aj Ana de Armas, a myslím, že nemusím pripomínať hercov ako Christopher Plummer, Jamie Lee Curtis, Don Johnson aj ostatní, táto spoločnosť nás pobaví asi na 2 hodinky.          Ak je človek zúfalý, chytá sa aj poslednej možnosti - platí to nielen v tomto filme ale aj v reálnom živote. ()

Alexguba

Zatraceně....ze začátku si říkáte, že to bude docela průměrný film, ale ono to najednou skončí a zjistíte, že jste při sledování ani jednou neodtrhli zrak a zapomněli vařit oběd. Za mě jeden z nejlepších filmů, jaký jsem za poslední rok viděl. Vlastně nevím o jediné věci, kterou bych filmu vypíchl. Prostě vše na jedničku <3 ()

Verdolin

Je to teda už dýl, co jsem film viděla, ale i po relativně dlouhé době, když si na něj vzpomenu, mám z něho více než dobrý pocit. Hlavní postavy baví všechny, samozřejmě jsou to už ostřílení herci. Film má i humor a naprosto báječnou zápletku. Všechno se zdá být o prachách, samozřejmě, ale film je nepředvídavý, a i když si už myslíte, že víte, jak to bude dál, či jak to bylo, v zápětí zjistíte, že vás tvůrci opět překvapili a připoutali k příběhu ještě víc. Napínavé, zábavné, nepředvídatelné. Doporučuji, bezvadný detektivní příběh. ()

petr8991

mohlo to být solidní drama se slušnými hereckými výkony, ale za scénář, který se snaží být woke, patří min. * dolů, nová budovatelská kinematografie v podání amerických libtardů... ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky