Reklama

Reklama

Epizody(16)

Obsahy(1)

Do hroutící se rodiny vstupuje nejmodernější robotka, kterou hledá mocná korporace, policejní vyšetřovatelé i teroristé. (Netflix)

Recenze (31)

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál v podobném duchu jako britský Humans, to u mě bude mít vždycky snazší, než americká roboubohost Next, nebo nově třeba Vychováni vlky. A to přestože je Lepší než my, seriál hlavně o lidech a téma robotiky, nebo obecně UI, je tady spíš atraktivní kulisou pro krimi thriller. Jestliže v Humans byl ten poměr rodinné drama, thriller vs sci-fi a UI tématika poměrně vyrovnaný, tady je to třeba 65:35. Což ale tomuto kousku na atraktivitě neubírá. Velký podíl na tom má velmi pěkná výprava a pak také herci. Navíc dává celý ten příběh smysl, divák si postavy rychle oblíbí...případně zprotiví a tvůrcům se podařilo vyhnout i zbytečnému natahování děje a vaření z vody.... výplňovým epizodám; všech 18 epizod je plynulou součástí konzistentního celku. Velmi mě fascinuje, jak se tady někteří uživatelé pasují do role odborníků na Asimovovi robotické zákony a tvrdí, že je koncept robotky Arisy špatně. Kdyby měli pořádně načteno, tak by věděli, že Asimov sám stvořil zákony čtyři a v dalších knihách už byli i roboti, kteří si ze zákony hlavu nelámali. Ostatně udělat zajímavý sci-fi seriál o robotech, kteří dodržují zákony, by bylo stejně zajímavé, jako se pokoušet udělat detektivku o tom, jak nikdo nic špatného neudělal. Po xx letech v žánru sci-fi můžu klidně prohlásit, že by Arisa do asimovského univerza krásně zapadla. Normálně bych dal jen 4*, ale oceňuji i to, že jsem byl ušetřen colorofikace a minoritosexexibice, jimiž nás teď pokrytci ze západu hojně prokrmují a navíc jsem si užil pohled na krásné slovanské ženy. ()

cocrHeLL 

všechny recenze uživatele

Dost dobrý seriál z produkce Netflixu, který mi hned od počátku silně připomínal severský Äkta människor... ale pozor, jenom v dobrým! Očekávané i neočekávané zvraty jsou vyvážené a celý příběh plyne a nezabředává. Byť flashbacky dávaly smysl, zpočátku bylo docela složité se v nich orientovat. Velkým překvapením byl velmi kvalitní scénář. Teda když se to tak vezme, tak Rusko mělo v celé své historii velmi hodně kvalitních spisovatelů... nevím, proč jsem tak šokovanej, není to náhodou nějaká odpověď na Asimovovy knihy? ()

Reklama

Martinius 

všechny recenze uživatele

vyborny namet, prevedeny do dobreho pribehu. miestami tomu skodia jalove dialogy, niektore logicke absurdnosti a vyslovne nesympaticke postavy (kompletni likvidatori - tych by mohol niekto z ucty k divakovi nadobro zlikvidovat). hlavni hrdinovia vsak funguju a paulina andrejeva je pri svojej nejebatelnosti prudko jebatelna - jej rola arisy je cista dokonalost a ide pod kozu. skoda, ze sa jej nevenuje viac pozornosti. miesto sustredenia sa na hlavnu hrdinku a jej osud, je dej celkovo chvilami vyplneny druhotriednou vatou. finale skvele, serial celkovo nesklamal - prijemne prekvapil svojim profesionalnym spracovanim. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

neznám ani švédský originál,ani britský remake,takže jsem mohl být akorát příjemně překvapen.Tím spíš,že jsem si dopředu ani pořádně nezjišťoval o co přesně půjde.A příjemně překvapen jsem opravdu byl.Šestnáct dílů je sice možná trochu moc - tím spíš v době kdy se standardem staly série o maximálně deseti dílech,ale ani to mi nezabránilo se slušně bavit a i vyloženě hluchých míst je tu minimum.Postavy jsou sympatické,vizuál není přehnaný a to,že by takhle mohla teoreticky vypadat ne zas tak vzdálená budoucnost je celkem uvěřitelné.Snad jen ta myšlenka,že při záchraně a ochraně "tradiční" rodiny neplatí ani zákony robotiky je minimálně lehce úsměvná...80% ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Docela příjemné podívaní .. 16 dílů a přitom žádný afroameričan, ani afroevropan .. dokonce ani homosexuál, ani lesbička ... Udiveně jsem na to zíral s otevřenou pusou, přece jen .. ... Motto seriálu : Rodina je táta, máma a děti .. Rodina se musí chránit .. Když se chrání rodina, neplatí 1. zákon robotiky. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Autá v seriáli nemajú evidenčné čísla. (shuster)
  • Scéna při pohledu shora na křižovatku s textem „O tři měsíce později“ je ve skutečnosti pozpátku. Lze si to všimnout u aut, dodávek i lidí. (VinceCZ)
  • Meno Aris nie je náhodné: je to názov tradičného arménskeho pokrmu – kaša s kuracím mäsom a pšenicou. (shuster)

Reklama

Reklama