Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Do hroutící se rodiny vstupuje nejmodernější robotka, kterou hledá mocná korporace, policejní vyšetřovatelé i teroristé. (Netflix)

Recenze (34)

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál v podobném duchu jako britský Humans, to u mě bude mít vždycky snazší, než americká roboubohost Next, nebo nově třeba Vychováni vlky. A to přestože je Lepší než my, seriál hlavně o lidech a téma robotiky, nebo obecně UI, je tady spíš atraktivní kulisou pro krimi thriller. Jestliže v Humans byl ten poměr rodinné drama, thriller vs sci-fi a UI tématika poměrně vyrovnaný, tady je to třeba 65:35. Což ale tomuto kousku na atraktivitě neubírá. Velký podíl na tom má velmi pěkná výprava a pak také herci. Navíc dává celý ten příběh smysl, divák si postavy rychle oblíbí...případně zprotiví a tvůrcům se podařilo vyhnout i zbytečnému natahování děje a vaření z vody.... výplňovým epizodám; všech 16 epizod je plynulou součástí konzistentního celku. Velmi mě fascinuje, jak se tady někteří uživatelé pasují do role odborníků na Asimovovi robotické zákony a tvrdí, že je koncept robotky Arisy špatně. Kdyby měli pořádně načteno, tak by věděli, že Asimov sám stvořil zákony čtyři a v dalších knihách už byli i roboti, kteří si se zákony hlavu nelámali. Ostatně udělat zajímavý sci-fi seriál o robotech, kteří dodržují zákony, by bylo stejně zajímavé, jako se pokoušet udělat detektivku o tom, jak nikdo nic špatného neudělal. Po xx letech v žánru sci-fi můžu klidně prohlásit, že by Arisa do asimovského univerza krásně zapadla. Normálně bych dal jen 4*, ale oceňuji i to, že jsem byl ušetřen colorofikace a minoritosexexibice, jimiž nás teď pokrytci ze západu hojně prokrmují a navíc jsem si užil pohled na krásné slovanské ženy. ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Docela příjemné podívaní .. 16 dílů a přitom žádný afroameričan, ani afroevropan .. dokonce ani homosexuál, ani lesbička ... Udiveně jsem na to zíral s otevřenou pusou, přece jen .. ... Motto seriálu : Rodina je táta, máma a děti .. Rodina se musí chránit .. Když se chrání rodina, neplatí 1. zákon robotiky. ()

Reklama

cocrHeLL 

všechny recenze uživatele

Dost dobrý seriál z produkce Netflixu, který mi hned od počátku silně připomínal severský Äkta människor... ale pozor, jenom v dobrým! Očekávané i neočekávané zvraty jsou vyvážené a celý příběh plyne a nezabředává. Byť flashbacky dávaly smysl, zpočátku bylo docela složité se v nich orientovat. Velkým překvapením byl velmi kvalitní scénář. Teda když se to tak vezme, tak Rusko mělo v celé své historii velmi hodně kvalitních spisovatelů... nevím, proč jsem tak šokovanej, není to náhodou nějaká odpověď na Asimovovy knihy? ()

DeDanu 

všechny recenze uživatele

Isaac Asimov by určitě nesouhlasil s porušením tabu 1. zákona robotiky, ale zase je zajímavé sledovat, proč. Chudák Arisa jen zírá na chování lidí, kteří jí v citech i morálce dělají slušný guláš, což nevede k, pro ni, dobrým koncům. Zápory? Nelze nevzpomenout Humans, reálie nejsou moc future, některé díly jsou vycpávkové. Klady? Smysluplný děj, chování postav srozumitelné, netahají se do toho rasové ani genderové problémy dneška. Rodina je rodina a přes to vlak nejede je hlavním poselstvím seriálu. Herecké výkony jsou parádní. Kir Bulyčov i bratři Strugačtí by určitě byli spokojeni se svými nástupci. V tomto případě jsem příjemně překvapena a očekávám tak trochu pokračování:-))) ()

Voj.ta 

všechny recenze uživatele

První díl byl strašná nuda. Hodně nesympatických herců, nezáživná úvodní zápletka, trošku přiblblý dialogy a pořád jsem měl z toho pocit, že si to snaží hrát na něco víc než to je. Na Rusko asi dobrý, ale globálně moc ne. Dávam tři hvězdy jen proto, že hodnotim jen na základě prvního dílu. (jinak bych dal 2*) ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Tvorcovia pôvodne plánovali natočiť 2 série po 8 epizód. (shuster)
  • Ve chvíli, kdy se nabíjecí panel rozbije, boti sklopí hlavy. Ve scéně, kdy je na místě i Gleb, boti hledí zase přímo. (VinceCZ)
  • Autá v seriáli nemajú evidenčné čísla. (shuster)

Reklama

Reklama