vyborny namet, prevedeny do dobreho pribehu. miestami tomu skodia jalove dialogy, niektore logicke absurdnosti a vyslovne nesympaticke postavy (kompletni likvidatori - tych by mohol niekto z ucty k divakovi nadobro zlikvidovat). hlavni hrdinovia vsak funguju a paulina andrejeva je pri svojej nejebatelnosti prudko jebatelna - jej rola arisy je cista dokonalost a ide pod kozu. skoda, ze sa jej nevenuje viac pozornosti. miesto sustredenia sa na hlavnu hrdinku a jej osud, je dej celkovo chvilami vyplneny druhotriednou vatou. finale skvele, serial celkovo nesklamal - prijemne prekvapil svojim profesionalnym spracovanim.(18.9.2019)

Isaac Asimov by určitě nesouhlasil s porušením tabu 1. zákona robotiky, ale zase je zajímavé sledovat, proč. Chudák Arisa jen zírá na chování lidí, kteří jí v citech i morálce dělají slušný guláš, což nevede k, pro ni, dobrým koncům. Zápory? Nelze nevzpomenout Humans, reálie nejsou moc future, některé díly jsou vycpávkové. Klady? Smysluplný děj, chování postav srozumitelné, netahají se do toho rasové ani genderové problémy dneška. Rodina je rodina a přes to vlak nejede je hlavním poselstvím seriálu. Herecké výkony jsou parádní. Kir Bulyčov i bratři Strugačtí by určitě byli spokojeni se svými nástupci. V tomto případě jsem příjemně překvapena a očekávám tak trochu pokračování:-)))(19.10.2019)

• Tipko

Tento ruský sci - seriál o robotke ma na jednej strane prekvapil a na druhej sklamal. Podľa mňa tie úvodne časti mali obsahovo k sebe blízko a hlavná pointa bola v ochrane robotky Arisy jednej rodiny. Posledné časti už akoby boli chaotické a akosi sa to obrátilo naruby, najmä čo sa týka mravných a rodinných hodnôt (striedanie partnerov, manželská nevera, voľná láska...), čo je u bratov rusov škoda. No napriek morálnym mínusom (z môjho pohľadu) mal seriál aj plusy, ktoré boli vidieť (podľa mňa) v odkrytí napr. tejto reality: rodina je jeden muž, jedna žena a ich deti (paradoxne sa toho držala robotka a nie rodičia hlavnej rodiny!); tvorcovia robotov v podobe človeka budú chcieť časom nahradiť človeka a postupne ho odstrániť z planéty. (Toto hlásali v seriáli tzv. likvidátori). No a nakoniec: Seriál hrá dosť na city, nakoľko tam vystupuje robotka - žena, ktorá dokáže akoby "prežívať" a vnímať i pocity, čím si získa pozornosť najmä u detí a mužov. V konečnom dôsledku si však myslím, že aj toto bola len zástierka k tomu, aby svetové elity v istom okamihu použili robotou k likvidácii tých, ktorí nebudú súhlasiť s globalizmom, ale budú sa držať pravdy a bojovať o ňu.(15.11.2019)

• valachmar

Velmi zle okopceny https://www.csfd.cz/film/23425-humans/komentare/. Nesympaticke postavy. Dej brutalne nudny. A to hranie sa na rodinu system :"ocko, mama a dieta patria spolu za kazdu cenu" je tiez brutal trapne. Proste to autoritativne, obmedzene a konzervativne Putinovske Rusko, tam smrdi ako hovno.(27.9.2019)

Docela příjemné podívaní .. 16 dílů a přitom žádný afroameričan, ani afroevropan .. dokonce ani homosexuál, ani lesbička ... Udiveně jsem na to zíral s otevřenou pusou, přece jen .. ... Motto seriálu : Rodina je táta, máma a děti .. Rodina se musí chránit .. Když se chrání rodina, neplatí 1. zákon robotiky.(24.8.2019)