Epizody(16)

Do hroutící se rodiny vstupuje nejmodernější robotka, kterou hledá mocná korporace, policejní vyšetřovatelé i teroristé. (Netflix)

Perunwit

Slušná podívaná z matičky Rusi. Hledím na to, samí běloši. Nejvíc jsem byl překvapen, že po slušném nástupu si to kvalitu drželo až do konce. Táta a syn si mě sice nezískali ve dříve sledovaném Cesta k jezeru, ale tady to byla jiná káva. ()

Zlty_Dodo

Obsadenie, kamera, dej, napätie +, možno potom už až príliš únosov a vydieraní, takže 4*... Plus 1* za to, že som 16x50 minút nemusel čumieť na LGBT, BLM, FEMEN, utlačovaného mohamedána a bieleho rasistu. ()

Naby

Zajímavé téma na zamyšlení. Občas by si člověk přál už v té době být ;-). Ale trochu mi nesedělo, jak polovina věcí je z budoucnosti a druhá půlka je pořad stejná, ne-li horší (nejvíc asi auta). Samozřejmě pak je ještě špatná uvěřitelnost a takové zvláštní opakování se děje. Kvalita na Netfixu taky podprůměr (bez 4K, žádné lepší zvuky). Na druhou stranu to bylo zábavné i napínavé a rozhodně je kam pokračovat. Celkem tedy 3,9* ()

numan

Je celkem překvapení, že ruská verze robotí family-story těžce nakopala zadek jak švédskému zástrčkovému originálu Äkta människor, tak i pozdější bezkrevné americké verzi Humans. Libtardi z toho musí být pěkně vzteklí. Ostatně jeden už běsní i tady. :-D Během všech 16ti dílů seriál suverénně udržuje diváky v napětí a jednotlivé postavy působí velmi životně - každý je tak trochu sviňa, a tak to má byt. Český název je (jak je v kraji zvykem) poněkud debilní - nechápu, proč naši distributoři otrocky okopírovali název podle poměrně mizerného anglického překladu - doslovný překlad ruského originálu "Lepší, než lidi" je mnohem přesnější. ()

VashCZ

Mujsím říct, že se oproti západní produkci dostavil pocit sounáležitosti s hlavními postavami a scifi scénáíř byl dle mého gusta. Že je to nízkorozpočťák s prakticky hroznými kulisami... OK. Semtam nějaká ta zkratka, nesmyslné fungování postav nebo světa. Všech pět hlavních ženských postav bylo hezkými slovankami... někdy až moc z mužské stránky idealizovaných. Takový hezký scifák pro teenagery nebo neodrostlé dospělé. 65% originál sem neviděl, zkusím doplnit ()

tuctovychlap

Arisa není k mání..?? no jo, asi ne.. :/ a druhá série taky leda v hustém lese u Jekatěrinburgu..a to je škoda..nejlepší ruský seriál pro mě za poslední léta..jo, byli tam mouchy, ale v zanedbatelném počtu a velikosti..spokojenost, fakt spokojenost.. ()

Yaan2

Propracovaný seriál. Karo a Paulina Andreeva umí hrát. Konec první série je slabší, ale v celku je to na Rusko dobrý. ()

Frankie86

V poslední době mě příjemně překvapuje ruská produkce. Zaujaly mne perfektní herecké výkony, napínavost děje a neskutečně "hot robotky". Je fajn, že rusové nemají potřebu do svých seriálů rvát trans lidi, homosexuály, černochy, aby zavřeli hubu všem těm západáckým pseudohumanistům. Seriál překvapil a těším se na další sérii. ()

macour

Na seriál jsem narazil náhodou, když jsem brouzdal na Netflixu v sekci sci-fi. První díl jsem sledoval s očekáváním, co se bude dít, ale jak se děj vyvíjel v dalších dílech, tak jsem nakonec celý zbytek seriálu zkouknul natřikrát. Již dlouho jsem neviděl tak skvěle udělanou sci-fi s výbornými výkony herců. ()

doom.cz

Po 1. dílu: hvězdičkovat zatím nebudu, ale první epizoda mě opravdu navnadila. Tak ať se to neposere. Po 2. a 3. díle, furt dobré, tvůrci parádně budují atmosféru. Hlavní robotka je k sežrání a parádně divná, zbytek lidí jsou taky dobří trhlíci. Po 4. díle, už se to trochu natahuje a je to ukecanější, ale furt cajk. Dějové linky dávají smysl a pěkně se proplétají. Po 7. díle, zatím pořád paráda. Arisa je zahraná skvěle a velmi důkladně člověka znervózňuje. Dějové zvraty jsou uvěřitelné, příběhy odsýpají. Jen tak dál. Od deváté epizody se nám to trochu zamotává a děj se stává mírně nepřehledným, nicméně pořád parádní scífko. Arisa je zahraná opravdu perfektně. **** A jsme u konce. Super seriál. Byť je poslední třetina méně přehledná, pořád je to vysoce nadprůměrné dílko. Skvělý vizuál, skvělé masky, uvěřitelní herci. Určitě se časem podívám znovu. Z celé zápletky na mě čučelo varování "neserte inteligentní roboty, nevíte, co vám provedou". Viděli jsme to x-krát, ať už to byli Cyloni v BSG nebo Gethové v Mass Effect. ()

sourekm

Když bych měl popsat pointu celého seriálu, jde o grantový podvod. Firma Cronos není schopná nic vyrobit, její továrna je jen logistická budova a v plánu je tu budovu po obdržení grantu na výrobu empatických botů vyhodit do povětří a zdrhnout. A to je o příběhu tak vše. Prostředí je postavené na světě využívající koncepty inovací z různých časopisů jako třeba náramek Microsoft skinput headset s AR nebo Microsoft Surface Dial který používá Maslovski aby jeho práce s počítačem vypadala víc futuristicky. K tomu má na hlavě VR headset HTC VIVE Pro. Nikdo se ale moc neobtěžoval přemýšlet nad tím proč se tyhle technologie nepoužívají. Náramky jsou na slunci nečitelné a průhledné displeje se už zkoušely u SONY Ericsson Xperia Pureness a přestalo se to dělat kvůli ceně nečitelnosti displeje. A co se týče androidů, je možné vyrobit humanoida co vypadá jako člověk, i se usmát jako člověk, ale na to potřebuje 12 mimických svalů a v poslední epizodě Maslowski Nasazuje obličej androidovi jen jako latexovou masku a po nasazení je mimika funkční. Ačkoli snaha byla, tak mnoho věcí je tam pohádkových. Hodně se mi líbil Arisin defibrilátor v dlaních a vůbec mi není jasné jak dlouho dokázala vydržet na jedno nabití, nepředpokládám že v tom klubu likvidátorů kde byli s Arisou hlavní hrdinové drženi několik dní měla možnost se nabít. Stejně jako když bydlela v Safranovým domě s dětmi k dispozici žádná nabíječka nebyla. Vlastně nabíjení se řešilo jen ve dvou epizodách na začátku a pak jen když se hlavní hrdinové dostali do luxusního domu kde museli dát Arisu na chvíli stranou. Jinak jako když to nikoho moc nezajímalo. ()

Patrik.Schou

Začátek slibný, myšlenka lákavá, ale uměle natahované a druhá půlka už odbytá, některé "bojové" scény jako z amatérského filmu. Řekl bych, že druhá polovina je už nekoukatelná a na úrovni odpadu. Škoda, protože první díly byly slibné. ()

Tim7273

Celkově dobrý seriál, se zajímavým dějem. Sneslo by to klidně jen 12 epizod, protože na 16 to bylo ke konci už roztahané a v posledním díle uzavření a "bighepyend" Kdo viděl už seriál "K jezeru" uvidí zde stejné herce a hned zprvu mu přijde i podobná vedlejší dějová linie. Otec rozvedený, o děcka se hádají a do toho tedy místo smrtící infekce poletuje kolem robot, který se rozhodl mít rodinu ()

Migiiiii

Po dlouhý době pecka serial který vas vtáhne, nejsou tam zadne novinky moderní doby, treba ze se milujou dva roboti, nebo dva stejní lide 😆😆😆 pekne po staru y takovou gracii, trochu scifi, trochu krimi, trochu lasky, za me fajne 😉 ()