Třída pražské konzervatoře má na letním soustředění za úkol nazkoušet Starce na chmelu v původní muzikálové podobě. Na výsledku závisí jejich budoucí kariérní život. Studenti jsou ze začátku znechucení, že se budou věnovat klasickému českému muzikálu. Během zkoušení je pohltí kouzlo Starců, ale nechtějí se spokojit se starou choreografií. Do svého nastudování přidají prvky klasického tance, ale i street dance, hip-hop či pohybové divadlo. Neúnavně budují muzikálové představení, do kterého vkládají veškerou svou energii, odvahu a talent.Termín představení se neúprosně blíží a v sázce je mnoho. Úspěch může znamenat vytoužený začátek cesty za uměleckým snem... (Bioscop)

rezzzy

Muzikál nemá příliš silnou zápletku, ale je mile obyčejný a mile český :) Po dlouhé době mě díky tomu potěšil snímek našeho původu. A jsem ráda, že k tomu nebylo potřeba vykonstruovaných scének, které by se mnohdy doopravdy prostě nestaly. Na Muzikálu je mi nejvíce sympatické, že oproti prcičkovému hudebnímu táboru nebo ve srovnání s Camp Rock (s Demi Lovato) by se český příběh o hudební škole v přírodě, jako je tento, pravděpodobně ve skutečnosti odehrál přesně takhle. Trochu zpěvu, trochu tance, jinak přátelství versus rivalita mezi teenagery a typické schválnosti, které všichni reálně známe z dob (českých) SŠ. Proto ani velké zastoupení z řad neherců v tomto případě vůbec nevadilo. V čele s třešničkou na dortu v podobě Aničky Fialové, která zde ukázala svůj přirozený talent, musím říct, že přes mou počáteční nedůvěru z 39% zde hodnotím Muzikál jako příjemné překvapení. (Jen ten název je ve vztahu ke snímku poměrně nešťastný, americký, i když uznávám, že film s více pasujícím jménem "Hudební škola v přírodě" by si asi jen tak někdo nepustil). Prostě takový nenucený, přirozený filmík, který vypadá jako by se natočil sám. :) reálných 63%, přičemž hvězdičky zde nadsazuji na 4, protože si zaslouží zlepšit celkové skóre. :) ()

Solverino

Silné momenty jsem nezaznamenal, ale slabých je tam rozhodně spousta :( P.S. a Mišík vypadá jako roztěkanej homosexuál... ()

curfew77

Nesmírně sympatický film, který bohužel (co se týče některých mladších tvůrců snad jen zatím?) ještě naráží na dílčí nedostatky a jeden zásadní problém: ten se jmenuje absence nosného příběhu, hlavní dějové linky. Rozstřílení pozornosti mezi šest postav je sice velkorysé, ale jako divák jsem měl problém s tím, koho vlastně sledovat, komu fandit. K těm menším věcem patří tragické postsynchrony, což zaráží v porovnání s tím, jak je jinak film po technické stránce zvládnutý - třeba nasnímání některých scén a vůbec práce s kamerou se mi líbila moc. Nejsem taky expert na muzikálová čísla, ale choreografie mi přišly přeci jen maličko stereotypní, problém jsem měl i s Vicou Kerekes, která (a její postava jakbysmet) mi byla z nějakého (subjektivního) důvodu dost nesympatická. Role studentů ovšem zahrány moc pěkně, škoda jen, že představitelka Terezy se ztrácela mezi vedlejšími postavami, mimo jiné tím, že neustále měnila účesy - i taková blbost umí filmu bohužel uškodit. Nicméně, snad jen s výjimkou té příběhové stránky, na které se opět potvrdilo, co českému filmu chybí nejvíc (kvalitní scénář a zkušený dramaturg), jsem byl ochoten skoro všechno odpustit, protože MUZIKÁL ANEB CESTA KE ŠTĚSTÍ (ten podtitul byl mimochodem myslím docela zbytečný) je velkým příslibem toho, že se v tuzemské kinematografii možná začíná něco dít a měnit. Po JÁ, OLGA HEPNAROVÁ v krátké době druhý český film, který mě opravdu a bez nadsázky moc potěšil. 65 %. PS: Na kluky nejsem, ale hejtování mladého Mišíka vůbec nechápu, mě přišel naprosto v pohodě. PPS: Abych se scénáristy i trochu zastal, bylo velmi osvěžující slyšet konečně zas jednou v českém filmu přirozené dialogy napsané tak, jak dneska mladí opravdu mluví. Naposledy snad SNOWBOARĎÁCI. ()

XZvire

Musím uznat, že to nebylo až tak špatné, jak jsem si myslela. Film jsem si pustila jako oddechovku při žehlení a nebyla to špatná volba. Na české poměry tam bylo překvapivě málo trapnosti, vlastně až na Korna, žádná. Škoda, že to má jen 85 minut, protože mi přišly některé momenty až moc zrychlené nebo mi tam naopak chybělo více scén z tréninků, choreografie... Prostředí léta a tábora byla fajn. Hudba byla skvělá, jen mi v některých chvílích přišlo, a dost vadilo, že se jim u písní nevešel dabing do pusy. Chválím mladé neokoukané herce (i přes protekční jména), Roman s Vicou mi taky nevadili. Docela dlouho jsem přemýšlela o hodnocení, protože tenhle film je přesně na hraně mezi lepší dvojkou a horší trojkou. Ale jo, myslím, že si to tři odřené hvězdy zaslouží. ()

Pitryx odpad!

A že do filmu vybrali zrovna muzikál, který se mi vůbec nelíbí. No, ono to bylo jedno, protože tato podivnost, nestála ani za starou bačkoru. Žádná z postav nezaujala, snad malilinko Maya, ale asi to chtělo do příběhu někoho výrazného. Určitě ne Vicu. Nepovedlo se to no. Dokoukáno navícekrát. ()

ostravak30

Opravdu upřímně pohrdám ubohými producenty a všemi, kdo se chtějí přiživovat na něčem, co sami nevymysleli, ale jinak je to úspěšné. A tak vznikl Muzikál aneb Cesty ke štěstí. Filmaři si řekli, že když vezmou hitovky z veleúspěšného muzikálu, který Češi milují a narvou ho mladými talenty, tak to musí fungovat. A ono ejhle, nefunguje. Protože ani po hudební stránce to nezvládli. Zazní dvě nebo tři písně, které jsou sice podložené perfektními tanečními čísly, ale jinak chybí ústřední příběh, který by si troufl vést celým filmem. Ano, ženatý profesor se zamiloval do kolegyně - velmi originální, a studenti se mezi sebou milují a nenávidí. Druhý motiv je vlastně opsaný opět ze Starců na chmelu. A tak lze kvitovat s povděkem snad jen to, že Adam Mišík nehraje konečně namyšleného floutka. Tvůrci filmu asi hodně uvažovali, jak zakončit toto veledílo, aby si diváci mohli oddechnout, že to má alespoň dobrý konec. A tak se na konci všichni omlouvají, jedna mladá herecká naděje předává roli druhé a vůbec jim to nevadí. Zkrátka hezký pokus, ale zcela mimo mísu. Ještě, že to prohlédli jak diváci, tak zdejší "kritici". ()

Tominni

Za mě zklamání, čekal jsem něco netradičního, samotné soustředění studentů konzervatoře, kteří chtějí více svobody a možnost pohrát si se Starci na chmelu po svém, ale film si moc neporadí sám se sebou, nakonec to končí prázdnotou a otázkou, co nám tvůrci chtěli říci, protože se toho vlastně moc neděje a samotné písničky to prostě zachránit nemůžou ()

Peta_Doupik

Feel-good film z takové taneční školy v přírodě, na českou tvorbu ještě dobrý. Je to krátké, svižné, protože tam je možná tak pouhý tucet výjevů, takže pár tanečních čísel, pár puberťáckých vtípků ala Gympl, pár romantických scén mladých i starých herců i mix, trochu jakože dramatických obratů a pár přemorálních promlouvání do duše. Naštěstí to vše nevyznívá úplně blbě a trapně, za čelo jsem se popadal asi jen 2,5x. Na facku je jen závěrečný myšlenkový pochod hlavní mladé hrdinky a product placement, který bohužel není tak jemný jak u Spectre :-D. Mladí herci překvapili, prkennost tam příliš není. Vypadá to, že Anna Fialová má před sebou šikovnou hereckou budoucnost. Písničky se povedly, kamera taky. Ale (lehký spoiler) na konci asi došel budget, protože závěrečnou scénu si musíte domyslet. ()

klarajaja

Jestli hledáte oddechovku, která nenadchne, ale ani neurazí...rozhodně sáhněte po tomto filmu. Tvůrci tohoto filmu nejspíš sází karty na úspěšnost (zejména zahraničních) filmů, které se odehrávají v prostředí školních lavic. Je to taková ta klasika: zkouška muzikálu, neopětovaná láska, intriky, nalezení nové lásky, šťastný konec. Musím ale uznat, že mě tento film zaujal zejména díky zápletce, kterou prožívala filmová role Terezy. A to nalezení sama sebe a hledání své životní cesty. Co bych filmu ještě vytkla je bohužel Adam Mišík. Adam je skvělý zpěvák, ale bohužel "neherec". Naopak musím pochválit herecký výkon Anny Fialové. ()

blondboss

Tak tento český hudobný snímok išiel úplne mimo mňa. Jednak som nepochopil podstatu a dôvod, prečo vlastne tento film vznikol, a takisto ma vôbec nezaujal dej. Okrem pár celkom slušných tanečných kúskov som sa vo všeobecnosti celý čas nudil a ani náhodou by som na to nešiel do kina. Vica Kerekes už podala aj lepšie výkony. Za mňa len slabé dve hviezdy. 30 % ()

Alden_Larson

Nebudu chodit kolem horké kaše a prostě narovinu řeknu, že tohle je nejhorší muzikál, jaký jsem kdy viděl. Skoro po všech stránkách tento film podle mně naprosto selhal. Děj je nesmyslný a má extrémně neuspokojivý konec. Postavy jsou taky nesmyslné, chovají se naprosto iracionálně a žádná z nich nemá ani drobek osobnosti. Herecké výkony byly buď slabé, nebo přehrané. Spousta dialogů byla předabována v postprodukci, což mi hodně vadilo, protože lip-sync byl otřesný. Taky musím podotknout, že obsazení Vladimíra Polívky do role záporáka se mi vůbec nelíbí, možná jsem jen zvyklý na to, že většinou hraje dobráky, ale do role záporáka se podle mně prostě nehodí. Prezentace byla fajn, nic víc se o ní ale říct nedá. Hudba byla na muzikál velké zklamání, choreografie byla hrozně nevýrazná a veština hudebních segmentů nebyla absolutně ničím motivována. 1/10 ()

carl.oesch odpad!

Když spousta k životu daleko potřebnějších profesí udělá svou práci, je to průšvih, který se často řeší až u soudu. V lepším případě následují postihy finanční i profesní. Jenže když někdo natočí byť nízkorozpočtový film (sám se ale neošidí), který je naprosto nekoukatelný a neprodejný, žvaní se o umění a bůhvíčem. Jaký byl smysl tohoto "díla"? Co měl přinést? Prachy pro režisérku, scénáristu (podívejte se tady ČSFD na jeho portfolio). Čím se vlastně takoví lidé vlastně živí? Nadáváme na seriály, ale tam to ti lidé musí alespoň dnes a denně odmakat a jejich práce má asi stejný smysl, jako když někdo peče rohlíky. Ale tady? Herci druhé a třetí kategorie typu Vojtka nebo Písaříka dostali líznout a Kerekes si zase hraje se svým úděsným českým přízvukem na herečku, ačkoliv k herectví nemá vůbec žádné předpoklady? Jděte už s těmito vedíly k čertu. A neberte si ještě do huby něco, co mělo ve své době určitou kvalitu a dá se na to koukat dodnes. ()

rigby

Až si budu chtít připomenout Starce na chmelu, tak si pustím původní film. O tomto díle nemá smysl podrobně hovořit, je to jen pár písniček z původního muzikálu ztvárněných v moderní podobě. Měl je zřejmě spojovat nějaký příběh, ale ten nějak zapadl. Opravdu jsem nepochopil důvod, proč bylo tohle natočeno. Jedna hvězdička za připomenutí legendárního filmu, ostatní je hnůj, kterým nemá smysl se zabývat. ()

anti.rybka

Potenciál velký, ale využito tak 5 % z něj. Jediný kdo 100% splnil úlohu byl Petr Čížek coby sympatický tanečník, který ve filmu figuruje pouze jako nemluvící taneční role, kterou úspěšně splnil. Od ostatních se očekávalo víc, ale víc se nedostalo. Holt po 89 máme pořád problém natočit dobrý muzikál. ()

gstudio

Chápu, že dnes již málo mladých lidí ví, že se ustálené a vymácháné fotografie při klasickém procesu nesuší červeným světlem. Nicméně doufám, že jinak kravinu valná většina z nich pozná. Tento snímek neměl scénář, režii a nevyznamenala se ani kamera. Výsledný dojem? Hodně celebritálních rodinných příslušníků a kamarádů potřebovalo dosáhnout na nějaké finance ze státního fondů na kinematografii. A tak vznikl tento zcela zbytečný a nezábavný snadno zapomenutelný film. ()

nikinikiniki

Tak tohle byla fakt tragédie! Příběh o ničem, konec useknutý a jedna chabá hvězda za písničky. Jinak kombinace šišlavého Mišíka a blející Vietnamky je naprosto PŘÍŠERNÁ!!! ()