Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiální text distributora)

Sdoom

Hanks v pro něj netypické roli jako obvykle exceluje, hudba Thomase Newmana krásná a kameraman věděl, kdy a co jak zabrat. Jen ten děj má určité mouchy, chvílemi je utahaný a zbytečně zdlouhavý. Ale výsledný dojem z filmu je více než dobrý. (HD, orig.) ()

Ferinka

Začátek byl maličko pomalejší a takový nijaký. Ale jakmile se začalo vraždit, nabralo to na obrátkách a nechutnost skvělého Craiga byla nepřekonatelná. Dokud nepřišel Law, vedle něho byl mafiánský synek úplný břídil.. Kromě dobrých hereckých výkonů má Road to Perdition výbornou hudbu a skvělou atmosférů navozenou nekonečně dlouhými provazci deště. Já ráda závěry, a tady se tvůrcům povedl - až na poslední dvě, tři minuty, které jsou typickou americkou výlevkou na city + kecy v kleci... ()

Arkanoid

Sam Mendes spravil hrubý zárez do sveta gangsteriek. Stvoril živé charaktery, na ktoré nezabudnete. Paul Newman ako rešpektovaný boss, Daniel Craig ako jeho ambiciózny a zbabelý syn, Tom Hanks ako ich mimoriadne schopná pravá ruka, úlisný nájomný vrah Jude Law, tí všetci si tu obohatili svoju kariéru. Stanley Tucci a Ciarán Hinds mohli dostať viac priestoru. Do pamäte sa vám vryjú scény ako tie na kare, 1. prestrelka, prestrelka, kde bodyguardi padajú ľahučko ako muchy z vysokých teplôt alebo akákoľvek scéna s Lawom, čím režisér dokazoval svoju vládu nad formou. No nad obsahom mohol ešte trochu popremýšľať. Deju chýbalo pár prekvapení, bol príliš priamočiary a vďaka postave chlapca-rozprávača tušíte, ako to celé dopadne. Vo výsledku sa ale nie je za čo hanbiť. ()

Fish

Skvělý Tom Hanks,Slizký Maguire(alias Jude Law),legendární Paul Newman v gangsterce Sama Mendese.S Výbornou hudbou od Thomase Newmana ()

PALINO

Sam Mendes sa po veľkom a zaslúženom úspechu Americkej krásy pustil do trochu odlišného žánru a z môjho pohľadu vytvoril ešte nápaditejší, zaujímavejší a lepší film, ktorému k dokonalosti chýba len malý krôčik. Celý film je vyslovene pekne natočený, čomu dopomáha kvalitná kamera a výprava, ktoré dokážu bez problémov navodiť atmosféru 30. rokov. Hudba Thomasa Newmana zase krásne podfarbuje dianie na plátne, na ktorom sa ukazujú vo vynikajúcom svetle i herci. Mne osobne sa najviac páčil Tom Hanks, ktorý dodal postave Michaela Sullivana veľké vnútorné čaro a práve keď sa dej upiera na jeho postupné zbližovanie so synom, i jeho snahu ochrániť ho a pomstiť svoju rodinu, je zrejmé, že nad kvalitami ROAD TO PERDITION nemožno ani na sekundu pochybovať. A to, že film akademici na Oscaroch 2002 odignorovali v hlavných kategóriach mi pri pohľade na nominované filmy príde trošku nespravodlivé. Ale to akademici občas bývajú. ()

misstake

Dobří režiséři mívají svoje úchylky. Sam Mendes sice zatím natočil jen dva filmy, ale už se začíná jeho úchylka projevovat - zřejmě rád nechává pozabíjet hlavní hrdiny svých filmů. Kromě toho je taky ale zatraceně dobrý vypravěč, který vás vtáhne hluboko do příběhu, který vypráví. Road to perdition je diametrálně odlišný od Americké krásy, přesto jsem ale měl po jeho shlédnutí podobný pocit jako na konci AK. A to, že po skončení filmu, člověk má v sobě nějaký pocit, je známka kvalitního filmového zážitku. Gangsterka o vztahu otce a syna. Mendes stihne říci vše, co chce, a přitom nenatahuje a ani na chvilku nenudí jako jiní slavní režiséři. ()

klúčik

Tento film je pre mňa lahôdka. Hanks , Newman, sú a bohužiaľ už dnes boli fantastický herci. Atmosféra filmu je taká, že sa nám dostáva pod kožu, a film krásne uteká ku svojmu dosť tvrdému koncu. Výborné, výborné 95%. ()

Raevan

Krásný film. Ale co měl proboha znamenat ten konec?! Jak já jen si přál aby se nestalo to, co jsem čekal nebo aspoň jak jsem čekal, aby mě překvapili ale marné vzlykat... ()

M.Niccals

Můj dost možná nejoblíbenější film vůbec. Je pro mě vybroušeným diamantem ve všech ohledech. Technicky, herecky, kameramansky, režisérsky, hudebně. Pastva pro oči, uši i duši. Ani nevím kdy naposledy jsem viděl tak precizní film, jenž by mě zasáhl jako Mendesův druhý kousek. Každý druhý záběr by se dal zarámovat, každá píseň ze soundtracku by se dala poslouchat donekonečna. Na herecké výkony Hankse, Lawa, Newmana nebo Craiga opravdu radost pohledět. Další Mendesův fanoušek je na světě. ()

honzii

Je to trochu na hraně s pěti hvězdičkami. Líbila se mi, že se tvůrci vyhnuli zbytečného překombinování, líbil se mi vztah otce a syna, který vlastně začínal. Líbila se mi postava Jude Lawa, líbila se mi forma - kamera, hudba.. ukázková režie. Sakra, vždyť se mi to opravdu líbilo, měním hodnocení na plný počet. ()

chef

Mendes nadvazuje na nasadeny standard z jeho Americkej krasy, avsak jeho realisticka obrazovost z jeho debutu sa akosi straca niekde medzi prestrelkami, ktorymi si asi nikoho neziskal a nedotiahnutou myslienkou pomsty. Za vsetko by som vsak vyzdvihol kazdu scenu Hanksa so synom a putavu hudbu. ()

chmíří

Americká krása mě nadchla asi víc, ale to vůbec nesnžuje kvality tohohle snímku! Tom Hanks, Paul Newman a Jude Law co víc dodat - skvělé. ()

Tjaden

Hodně povedené gangsterka z prostředí irské mafie. Film dost těží z hvězdného obsazení a režisérského umění Sama Mendese. Jako u všech jeho filmů je i tento doprovázen perfektně sedící hudbou. ()

Ondra16

Bylo to jistě zajímavé, ale jestli to mělo nějákou vnitřní myšlenku, tak jsem ji nepochopil. Asi jsme příliš povrchní, ale co jsem si všimnul na technickém zpracování, tak snad nemělo chybu. ()

bruceman7

Člověk by čekal jako odvetu pěknou krvavou lázeň, zde se však odehraje msta sice s očekávaným koncem, ale jiného ražení (způsob vývoje filmu a finální provedení pomsty je docela překvapivé), což filmu dodává na zajímavosti. Docela mě mrzí, že si Law, Craig ani Newman moc nezahráli...osobně bych jim dal mnohem víc prostoru. No, každopádně 75%. ()

leon_id

Poctiva gansterka s rodinnou zapletkou. Sam Mandes na tomhle filmu odvedl kus prace, stejne jako vsichni hlavni predstavitele v cele se spolehlivym Hanksem a Newmanem. Krom vyborne kamery me velmi potesila i prijemna hudba a presne odmerena davka akce/sentimentu. U tohodle filmu me pokazde bavi odkryvat vsecky ty male detaily, ktere dohromady tvori tak skvely celek. ()

Jaccobos

Výkyvy - to je hlavní prvek tohoto filmu. Úžasné záběry a herecké výkony (obracející se zrcadlo ukazující mrtvého D. Craiga, "kmotrovský" P. Newman, ďábelský Jude Law). Rozhodně bych vytkl bych toho blbečka Michaela a jeho příšerný scénář a ksicht !! "Drsnost" Toma Hankse měla své plusy i mínusy - v této roli mi ani nevadila jeho topornost a nepřirozené držení hlavy. Celkové dobrý příběh a klady rozhodně převažovali... ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga