Poslední aristokratka

Posledná aristokratka

Komedie

Česko, 2019, 110 min

• jefff

Dle mého zatím nejslabší Vejdělkův snímek. Režisér strašně vsadil na jistotu a scény jsou jen snůškou klišé. Hudba je slabá a dialogy za moc nestojí. Naprosto chybí příběh a zajímavější linky jsou zvláštně utnuty. Herci se snaží, zvlášť Balzerová je skvělá a mnohé zachraňuje, ale film jako celek prostě nefunguje. Zvlášť konec je nijaký a natahovaný. Slabé.(30.10.2019)

Velmi příjemný a hezký vánoční příběh. Čekala jsem trošku víc bláznivin, přece jenom se burani z velkoměsta nestěhují na zámek každý den a ještě k tomu v zimě. Tatiana Dyková byla výborná a naplnila naprosto přesně všechny myslitelné a nemyslitelné stereotypy o Američanech. Jíst husu jako hambáč je ale už svatokrádež. Eliška Balzerová s ořechovicí byla jako bodrá žena z lidu a hospodyně taky výborná, jednu chvíli úplná pohádková babička. Hezky to tam všechno a všechny propojovala. Lišák nezklamal. Jeho zpěv při varhanech byl nezapomenutelný. Martin Pechlát tomu vždy nasadil korunu. Byla to sehraná parta. Ti to celé táhnou. S maminkou jsme se ve smíchovském kině dobře pobavily a lidi sedící kolem odcházeli taky spokojení. Byl to fajn ztrávený čas. Budu si muset přečíst Bočkovu knihu, protože mě namlsala.(28.10.2019)

• Emkey

Je to marný. Knihu jsem nečetla, ale bohužel jít na film byly ztracené peníze a čas. Člověk si neodnáší žádný kulturní zážitek, ale spíš sleduje kontinuitu degradace českého filmu. Čermák typově mimo roli, Vilhelmka přehrává, Stolařová bez zkušeností, Balzerová neví co se sebou, Pechlát chudák si určitě uvědomil do čeho se namočil až v polovině natáčení a Liška hraje klasického Lišku, který stoprocentně improvizoval, protože jeho hlášky by vzhledem k celému scénáři Vejdělek nenapsal ani omylem. Ještě sem zapomněla na Kotka s Piškulou, těm chybí vývoj postav. Vejdělek ztrácí kontrolu nad herecemi a příběhem. Kamera a střih je průměrný, spíše podprůměrný, ale to není jejich chyba, protože se nedalo s materiálem jinak pracovat. U hudby nemám slov, to se fakt nedalo poslouchat. Film postrádá jakoukoliv filmovou řeč. No, já jedině doufám, že si Vejdělek čte hodnocení na ČSFD a že se za svůj počin stydí. Soukromá rada Vejdělkovi: Nepsat scénáře a netočit. Nebo točit, ale s profesionálním štábem, ale raději fakt nic nepsat. Nikdy. Je to marný.(3.11.2019)

Super, nepříjemný podzimně- zimní časy dostávají jeden velmi pohodový filmový doprovod. Film má postavy, který si vzájemně náhravaj k vytváření humorných scén i dialogů. Samotná záplětka je sice taková fik - fik a "princ" na bílým koni působí až nechtěně úsměvně, ale tajit, že mě ve společnosti "aristokratů a jejich služebnictva" bylo fajn a mnohokrát jsem se zasmál by k filmu nebylo fér. Herecky je film nabitej jmény, aby ne, Jirka Vejdělek je z mého pohledu český filmový hitmaker, takže hvězdná jména si své "ne" dvakrát rozmyslí a ono to výslednému zážitku ještě přidá. Cupitání pani Dykové, hlášky prakticky hypochondra Pavla, ořechovka od paní Elišky, sarkasmus Martina Pechláta mě opravdu v celku pobavilo. Nejmilejším překvapením byla pro mě dosud neznámá Yvona Stolařová, jediný co jsem o ní zjistil, že studovala Janáčkovu konzervatoř, což je zřejmě dobrej oddíl, protože Yvona předvedla při svém debutu vyzralý výkon, působila přirozeně, neokoukaně a i ve scénách s mnohem zkušenějšími kolegy se neztrácela. Kamera Vladimíra Smutnýho je opět něco neuvěřitelnýho, opět dokázala zprostředkovat atmosféru filmu. Jediný dvě výčitky, pro mě tvůrci neukázali prasákův kabinet, tak jsem se těšil. A nějak jsem nepobral, proč američani mluví česky, nebo to byli čechoameričani, to mě opravdu nějak uniklo. Nicméně přes to se lehce přenesu, teda přes prasákův kabinet zase tak lehce ne.(24.10.2019)

• Lisabellla

Kdo četl knihu, nic ho nepřekvapí, asi spíš naopak. Čermák s Dykovou fungujou. Kdosi tu psal, že Dyková přehrává - no, asi ano, ale jako afektovaná newyorčanka je bezvadná. Fakt dobrá. Kdo nečetl knihu, může být trochu zaskočen, že tolik proklamovaná Dyková není tou poslední aristokratkou. Ovšem malá překvapení jsou fajn, u filmu jsem se občas i zasmála a rozhodně svou konzistencí nenabízí zabřednutí. Nápad je to vtipný, konec trochu křečovitý.(28.11.2019)

• - Pavel Liška o své postavě řekl: „Je to velmi podivná postava, záhadná postava, na ty já jsem expert. Přestože má pracovat jako zahradník a údržbář na zámku, je to člověk, který praktický neustále umírá. Hypochondr, jehož vášní je hudba.“ [Zdroj: Novinky.cz] (Bioscop)

• - Ve filmu se v malých rolích objeví také Anna Polívková, která hrála v divadelní adaptaci „Poslední aristokratky“, a Veronika Khek Kubařová, která „Poslední aristokratku“ načetla jako audioknihu. (D.Moore)

• - Scéna nastupování cestujících na let do New Yorku byla natáčena v leteckém muzeu v Kunovicích 3. března 2019. K tomuto natáčení byly použity interiéry a exteriéry letounu TU-154M, takzvaný Naganský expres. Natáčení se zúčastnilo 70 členů štábu a přes 70 komparzistů a dále pomáhalo také 11 členů muzejního týmu. [Zdroj: museum-kunovice.cz] (asdfasdf)