Rastamania

Já tyhle filmy prostě můžu.. A jedno vím jistě, nebylo by to ani z půlky tak dobrý bez syrovýho anglickýho přízvuku Collina Farrella a Charlieho Hunnama :) ()

betykabrdova

Po každém shlédnutí si film oblíbím více a více. Chápu, že se napoprvé člověk ztrácí ze začátku v ději. Ale to je asi jediná slabina filmu, která mi při několikátém shlédnutí už opravdu nevadí. Neskutečně zábavný scénář se skvěle napsanými postavami. Každou sekundu Gentlemanů se bavím, nehledě na hereckou hvězdu a postavu, kterou ztvárňuje. Charlie Hunnam, Matthew McConaughey, Colin Farrell, Hugh Grant, Henry Holding,... Neskutečně perfektní obsazení se skvělou chemií vedené ještě lepším Guyem Ritchiem. Pro mě jsou Gentlemani excelentní akční komedií plnou nezapomenutelných scén, k níž se vracím častěji, než je asi zdravé přiznat. ()

boss123

Som prekvapený, ako dlho som o tomto vynikajúcom filme, ktorý natočil Guy Ritchie ani vlastne vôbec nevedel. Teraz, keď som ho mal spätne možnosť zhliadnuť je mi to veľkou záhadou. Od začiatku má snímka slušné tempo a nepoľaví až do konca. Už úvodné titulky sú dizajnovo veľmi nápadité. Čo sa dá vlastne povedať o celom diele. Guy Ritchie má jednoducho veľký cit pre vizuál a tu to jednoznačne potvrdil. Jednoducho je film krásne štylizovaný a po technickej stránke brilantný. Našťastie to isté sa dá povedať aj o scenáristickej stránke. Scenáristi sa s jednotlivými situáciami vyhrali a nejeden krát ma dokázali prekvapiť nejakým nečakaným zvratom alebo momentom. Veľkým plusom sú herci a ich herecké výkony. Trojica Matthew McConaughey, Charlie Hunnam a Colin Farrell je fantastická. Colin Farell zabezpečuje veľkú dávku zábavy a kvalitného humoru. Samozrejme nie len on, ale aj scenáristi a pár ďalších postáv. Charlie Hunnam ma milo prekvapil a jeho výkon pribúdajúcimi minútami stále gradoval. No a samotným hereckým vrcholom  je podľa môjho názoru Matthew McConaughey. Úloha, ktorú má je mu akoby ušitá na mieru. Je v nej viac než presvedčivý. A myslím, že si užíval každú minútu na plátne. V máloktorom filme mi prišiel lepší ak vôbec. Hugh Grant so svojou úlohou tiež nesklamal a som rád, že som ho opäť mohol vidieť vo veľmi dobrom filmovom diele. Čo by som vytkol tak asi len to, že niektoré momenty mi už prišli mierne cez hranu a trošku sa vzdialili realite samotnej. To je, ale len maličká chybička a v celkovom hodnotení pre mňa ani náhodou nezavážila. Výsledný verdikt je, teda päť hviezd z piatich a 90 percent. Určite každému odporúčam. Ja som sa maximálne bavil od začiatku do konca. ()

Thalin

Takový klasický Ritchie, řekla bych. Dost akce dost humoru, dost té správné atmosféry, všeho prostě tak akorát, aby z toho byl dobrý akční počin. McConaughey mě obvykle moc nebere a kdo ví jak jeho postavy nemusím, ale tady překvapil a bavil mě asi nejvíc. Celá ta parta fungovala skvěle a já se bavila. ()

Nortizop

Extrémně barvitá a stylově oděná britská subtextová Ritchieovská gangsterovka. Nepřeberné množství propracovaných postav, že film není jen jako čokoláda se sem tam nějakým ořechem či rozinkou - ne toto je celá pralinkárna se všemi rozličnými příchutěmi od pomerančové, mátové, kávové až po chilli a každá z nich je prvotřídní delikatesa se svým kouzlem a jedinečným původem. Po druhém shlédnutí, si člověk může vychutnat i další přednosti pralinek jako jejich vůně, lesku, tvaru aneb hudby, střihu a rekvizit, dohromady tvořící harmonii smyslů. No a nakonec jak se patří u každé správné čokolády, jsem si po shlédnutí odnesl aftertaste s dávkou endorfínů. ()

Jan Preissler

Guy Ritchie ve vrcholné formě? Možná ano. Ale spíš bych byl rád, kdyby to byl jen posun. Kdyby teď sázel jeden takový skvost za druhým. Seriálu nemám co vytknout. Má to vtip, má to drive, má to koule. ()

DerfelCadarn

Výborná gangsterka, kde je podpis Guy Ritchieho jasně patrnej. Nemá cenu se moc rozepisovat, protože bych jen opakoval. A stále platí jedno: bojte se každýho, kdo má prasečák:-))))). ()

SeeSaw

Je super vidět po delší době Ritchieho v takové formě. Gantlemani jsou dravě a také kreativně odvyprávěná gangsterka, perfektně zasazená do brexitujcí Británie a až po uši nasáklá Ritchieho módní obsesí a jakousi "britskou maličkostí". McConaughey a Hunnam jsou skvělí, ubreptaný Grant také výtečný a "Coach" Farell s klukama, tak ti jsou jako třešinka na dortu za pátou hvězdu. Paráda! ()

Elleanora17

WOW! Guy Ritchie is back! Skvělé obsazení. Herecký koncert. Charlie Hunnam mi nejen typem postavy, ale i herecky, připomínal Christopha Waltze. Všichni si role užívali a dialogy jsou bravurně napsaný. Z kraje se člověk musí soustředit, aby pobral všechny postavy a propletence, ale koneckonců chodíme do kina na film a ne na pop-corn. Hlášky vtipný. Tenhle film rozhodně uvidím víckrát! ()

SnowballPig

Triumfálny návrat Guya Ritchieho k žánru, ktorý (spolu)založil. Od Snatch-u nedokázal natočiť nič také, ako práve The Gentlemen. A práve od Snatch-u či Layer Cake sa žiadnemu filmu nepodarilo vybudovať takú dobrú atmosféru britskej gangsterky, ako práve tu. Tento film som si užil od prvej scény až po titulky, hlavne vďaka veľmi dobre napísaným dialógom, plných rýdzo britských nadávok. Ďalšou skvelou vecou v tomto filme bol spôsob rozprávania príbehu, pri ktorom som nikdy nemohol nevnímať, čo sa na plátne deje. Celkovo je tento film na veľmi vysokej úrovni. Pre tých, ktorí to ešte nevideli by to mala byť povinná jazda. 92/100 ()

lex85

Po skončení filmu se Vám může zdát děj filmu poněkud zamotaný, rozházený a nesourodý. Pravda je že tato (kopie) Dannyho parťáků je v celku povedená a celkem zábavná. I když velkou část hraje hvězdné obsazení. Jinak vše funguje jak má a film funguje jako příjemné pobavení. I když možná jen jednou. ()

Dodge-I

Juchúúúúú - po čase a po čertech povedený kousek, kdy se lidi chechtají v kině a čekají a těší se na další skvělý a hlavně překvapivý černý fór... No a když je k tomu ještě přičten klid klid ve venkovském multikině při návštěvě 15 diváků - co víc si přát! Tak a teď ještě sehnat ten gril... a sezona může začít :-D ()

Tomas.Jeline

Guy Ritchie je zpět s další peckovou gangsterkou. Výborně napsaný scénář a režie jsou samozřejmostí - doprovázené skvělou kamerou a hromadou vtipů. ()

Petaska1

Boží od začátku až do konce. Fakt jsem si potřebovala odskočit, ale tady prostě není kdy. Minuta nepozornosti a už se začnete v ději ztrácet. Úžasnej Hugh Grant(bože byl jak Al Pacino) a ty neustálé zvraty a vtípky. Luxus prostě. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm