Zlom

• Austrálie

Drama / Životopisný

USA, 2019, 116 min

Tento komentár môže obsahovať nejaké spoilery. Bez ohľadu na to, že som ateista a tento film bol akousi kresťanskou propagandou, tak bol natočený s citom a dokáže chytiť za srdce. Náhle uzdravenie je možno vzhľadom na okolnosti trochu pritiahnuté za vlasy, no v celkovom zúčtovaní to nehrá veľkú rolu na kvalite filmu. Pekný film.(9.7.2019)

• DoubleJo

Typická americká kresťanská propaganda. Drísty o bohu sa sypú počas celej stopáže, modlitby sú účinnejšie ako medicína a keď sa budete extra kvalitne modliť, privediete k životu aj mŕtveho. Ak neveríte v bradatého dedka v oblakoch, tomuto filmu sa zďaleka vyhnite, inak zbytočne zabijete 116 minút. A ak to chcete vidieť, lebo ste fanúšikom Luka Cagea, tak ten sa tam objaví dokopy na 10 minút. Totálna strata času. EDIT: Arsenal83 nejde prežiť, že niekto tu vyjadrí svoj názor na túto sračku. A nie, nepozeral som to dobrovoľne, pozeral som to, lebo mi za to zaplatili. A vraj kresťania odpúšťajú.(13.4.2019)

DoubleJo to zabil. Dobrovoľne si pozrie film, ktorý otvorene o sebe prehlasuje, že je kresťanskou drámou, a potom objaví teplú vodu a začne kričať, ale veď ten film je kresťanský! Ja neviem, ale napríklad ja v zásade nepozerám islamské filmy, pretože by to bola pre mňa strata času. Ale niektorí ľudia si úmyselne pozrú, čo nechcú a potom vyplakávajú po portáloch, že koľko času zo svojho drahocenného života stratili. To je naozaj podivuhodný stav mysle hraničiaci s masochizmom. Tento film nie je geniálny, ani super, ani proste veľdielo. Je priemerný. Snaží sa inšpirovať, nie je len nejakou lacnou propagandou. Je určený ľuďom, ktorí veria aj v niečo vyššie, čo nás presahuje, ľuďom, ktorí nie sú natoľko nadutí, aby si mysleli, že sú najmúdrejšími tvormi vo vesmíre i za ním. Nie je teda určený ľuďom konzumu, mysliacich len na žrádlo, sex a sranie. Nie je určený užívateľovi DoubleJo.(8.5.2019)

Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z mála amerických filmů, kde v dialozích nezazní slovo hovno, může to někomu připadat jazykově chudší. Taky tam neni žádná akce a ani jednou jsem se nezasmál. Takže na tohle všechno si dejte pozor! A když už si na to ten pozor dáte, uvidíte moc hezký a dojemý film.(11.7.2019)

Existujú veci, ktoré sa nedajú vysvetliť. A tu nezávisí na tom, že či je človek veriaci alebo nie. Pekný snímok (vyžadujúci diváka s „otvoreným srdcom“), ktorý napriek príliš veľkému „USA feelingu“ ma dokázal získať. Nádej zomiera ako posledný. P.S.: „Som lekár a mal by som vedieť, že čo sa stalo. Viem len jedno. Stal sa zázrak.“ Osobné hodnotenie: 80% (****) (16.7.2019)