Frčíme

• USA Onward (více)

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického. (Falcon)

zahadum

Žiaľ už len priemerné a skoro až slabé. Odvtedy ako Pixar kúpil Disney tak to legendárne štúdio stratilo svoju dušu. ()

Lukin413

Jelikož Dračí doupě a fantasy svět mě v dětství neminul, užil jsem si především celý svět zcivilizovaných fantasy postaviček. Příběh mírně pokulhává, ale je dojemný a, jak je u Pixaru zvykem, řeší i poměrně složité otázky. ()

TomasKotlant

Geniální akční jízda s fajn gagy, která oživuje kouzla. Jen teda škoda, že si to bez technologie nepustíte, ale třeba to napraví v dalším díle, jinak to nemá snad chybu. ()

Rathalos

Svet fantazie nema hranic a studio Pixar to dokazuje v tomto velmi vydarenom animaku,ktory nema absolutne ziadne chybu,bavil som sa kralovsky a zaver ma dojal...:-) ()

CaptainCzech

Stále čekám kdy Pixar šlápne vedle a ani tentokrát se tak nestalo. Skvělý film o dvou bratrech na cestě alespoň na jeden den vrátit mezi živé svého otce. Nejvíce mě tu bavil Barley. Ten měl úplně jiný charakter, než jsem z traileru očekával. Nutno říct, že jsem ho uznával od první scény a na konci filmu jsem ho uznal ještě mnohem víc. Ian mě sice nebavil, ale jeho příběhová linka a osobnostní rozvoj mě zaujal a na konci mi ho bylo líto. Jeho vzpomínková scéna a uvědomění, mě dojalo. Tátovi nohy vybízeli ke vtipným situacím (které jsou kolikrát opravdu vtipný) ale ani tomu dramatu se nevyhneme. Zbytek postav jsou pro mě vedlejší a tolik mě nezaujali, ale do tohoto světa zapadají skvěle. Tenhle film si říká o pokračování, jelikož toho může nabídnout nepřeberné množství. Pixar zkrátka animáky umí podat jak pro děti, tak pro dospělé a ždímání emocí je jejich prim. Za mě solidní 4 hvězdy. ()

BOURQUE

Pixar z pohľadu dobrých nápadov v podstate ani teraz nesklamal. Z hľadiska vyčerpania všetkých možností, ktoré v sebe mali tie nápady a príbeh však mám trošku zmiešané pocity. Príbeh samozrejme opäť ľudský a emocionálne orientovaný s postavami, ktoré k vášmu srdcu si pomerne rýchlo nájdu cestu. Avšak ani jedna z nich nie je taká dôrazná, aká by mala byť. Prostredie, kde sa príbeh odohráva, a ďalšie postavy vytvoreného sveta sú jedným z najzaujímavejších častí – ale ponúknuté možnosti nie sú dostatočne využité. Čo sa týka animácií, tak je to na tradičnej veľmi dobrej úrovni. Ako som spomínal, Pixar (opäť) prišiel s dobrými nápadmi a so zaujímavým príbehom, ale teraz to nedokázali dotiahnuť na vyššiu úroveň. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

lemonova

Trochu mi tie súčasné trendy napchané do súčasných rozprávok začínajú vadiť.. S tým asi nič nenarobím. Inak sa mi však tento dobrodružný príbeh celkom páčil - najmä jeho záver, v ktorom bol nejeden fajnový nápad. Taktiež oceňujem každú rozprávku bez romantickej zápletky, ktoré jednoducho v rozprávkovom žánri nemusím. A ten koniec dojal. Úprimne. V prípade Pixaru som však zvyknutá na parádnejšie zážitky. ()

Olík

Sem tam odněkud přiletí názor, že má Pixar má své nejlepší roky za sebou, každopádně nás studio neúnavně zásobuje pokračováními i návštěvami nových světů. Tento, mixující real s fantasy vyráží na barevnou road-movie vyzdvihující rodinné hodnoty. Principy jsou klasické (kvalitní animace, dětsky dramatická zápletka, jedna postava taková-druhá maková, poslání, plno barev a všichni žili šťastně až do smrti), samotné vyznění kapánek jiné. Kvalitní oddechovka pro celou rodinu, která se zlatým písmem určitě nezapíše. ()

helloween93

Z toho fantastkního světa šlovytěžit víc zábavy a nápadů, zvlášť když jde o Pixarovku. Nejslabší animák od Pixaru za poslední roky, který navíc tržebně doplatil na celosvětové zavírání kin v souvislosti s Covidem. 3* ()

geek.ondra

Co se vytvořeného světa ale i příběhu týče je to o stupeň horší než vrcholové Pixarovky. Nicméně i tak se jedná o výbornou animovanou zábavu na kterou se většina konkurence nechytá. 7,5/10 ()

Torgal

Kto by čakal, že sa Pixar vyblázni pri dizajnovaní moderného fantasy sveta oprosteného od mágie, tak by mohol ostať sklamaný. Je to totiž len krovie pre vcelku štandardný road trip o poznávaní seba samého. To znamená, že ostane len pri pomrknutiach pre hráčov D&D a vtipných parafrázach na súčasný svet. Je to fajn, no dalo sa z toho vytrieskať omnoho viac. Samotný príbeh síce originalitou nehýri, no je tradične pixarovky famózne podaný a hreje z neho pri srdiečku. Priznávam, že v závere sa mi opäť raz tisli slzy dojatia do očí. 8-/10 ()

Mianelia2050

Dnes jsem na tom byla v kině. Opravdu příjemně mě to překvapilo :D Jelikož miluju ságu Pána prstenů, Hobbita a hru Dračí doupě, naprosto mě oslnil. Je velmi vtipný, dojemný a originální :DD koho by napadlo, co se stane s magickou říší? Je to zajímavá představa a velmi mě to pobavilo :). Zároveň to bylo opravdu hodně, ale jakože vážně hodně, napínavé a příběh mě naprosto vtáhl. Byla jsem šťastná společně s hlavními hrdiny, ale zároveň jsem s nimi soucítila. Bombastický film :D postavy velmi originální a hudba fantastická :D skvělý zážitek, doporučuji všem rodinám, jelikož u tohohle se zasmějou i dospělí (mám to ozkoušené ;D). ()

Hpatrik

Trochu netradiční a o něco méně líbivé výtvarné pojetí, na které se ale divák dříve nebo později naladí. Animace tradičně skvělá, chybělo mi tak více humoru, ale když už jsem se smál, tak to bylo z plných plic. Příběh asi nezasáhne úplně každého, nicméně je výtečně napsaný a má znovu neuvěřitelnou gradaci, s velkým návalem nevynucených emocí ve finále. To silné finále mi to rozhodování opravdu ztížilo, takže za mě nerozhodně mezi 4* a 5*. PS: Těch pár LOTR pomrknutí potěšilo! ()

ViktorS

Vpred je veľmi pekný animovaný film, ktorý pôsobí ako nejaký mix Shreka a Zootropolis. Spojenie moderného sveta s fantasy samo o sebe znie veľmi zaujímavo. Máme tu hlavné postavy v podobe dvoch bratov, ktorý aj keď sú povahovo odlišný, tak sa vydajú na dobrodružnú cestu, zásluhou ktorej si uvedomia aký sú si vlastne blízky. Na celý film sa úžasne pozerá, pretože animácia je na vysokej úrovni. Slovenský dabing ma opäť nesklamal a môžem ho len odporučiť. Celé animované dobrodružstvo je hravé a plné prekvapení vďaka čomu vie dobre pobaviť. No a záver nás vie zasa zahriať pri srdci čo vo mne len utvrdilo fakt, že si tento film odo mňa zaslúži 5 hviezd. ()

Mouchal

Miluju fantasy a mám rád animáky a tak jsem si snímek Onward jednoduše nemohl nechat ujít. Chvilku jsem si hledal cestu k postavám, ale po chvíli už jsem ji objevil a já si užíval milý příběh o rodině a přátelství, která k pixarovkám prostě patří. Nejedná se o ten nejlepší animák, ale rozhodně nezklamal a určitě má mladé generaci co říct. Přesně to vystihlo děcko přede mnou při objevení závěrečných titulků - "škoda že už to skončilo". 80% ()

rublik05

Studio Pixar opět dokazuje, že může směle konkurovat moderním "disneyovkám", a tak nám nabízí svůj nový, velmi povedený snímek. Tentokrát nás tvůrci netradičně zavedou do nádherné krajiny plné mýtických bytostí, bájných tvorů a překrásných zvířat. Děj je zasazen do moderní doby, tím pádem nabízí velmi zajímavou podívanou. Animace jako vždy úchvatná a bezkonkurenční. Postavy jsou solidně vykreslené, musím pochválit také kvalitní scénář a příběh, který nemá hluché místo, je plný zvratů, má spád a je neuvěřitelně vtipný. Humor i emoce zde fungují naprosto dokonale a skvěle se doplňují jak vážné scény, tak i ty humornější či doslova šílené. Pohádka mě moc bavila, překvapila příběhem a potěšila skvělými scénami. V neposlední řadě musím také pochválit český dabing, který je z mého pohledu perfektní. Také mě velmi potěšily některé nápisy a texty, které jsou kupodivu v češtině. Dovolím si tvrdit. že snímek Frčíme dozajista patří k tomu nejlepšímu, co studio Pixar vyprodukovalo a určitě se na něj rád kdykoliv znovu podívám. 10/10. Viděno v kině 9.3.2020. ()

Maximilianus

Bolo zaujímavé sledovať ako funguje rozprávkový svet v modernej dobe, ktorý zabudol na svoju fantasy minulosť a vzdal sa kúzel na úkor technologického pokroku. Hlavné postavy sú stereotypy, ale je to milé, zábavné a kúzelné. Klasický Diseny/Pixar. 7,2/10. ()

s1r1us

Nedokoukáno. Nehodnotím. Cílovka tak 10-15 let. Klasicka americká teenage "komedie" se všemi klišé, které k tomu patří, akorát střihnutá kombinací animace jako Zootopia ale s prvky fantasy typu Harry Potter. Na mě až moc slátanina. Navíc ta klišé o outsiderovi, který se snaží prosadit v novém kolektivu při příchodu na college. Prostě klišé jak stehno. ()

Likan7

Skvělej animák od studia, od kterého čekáme mnohem vymazlenější kousky. Bohužel si Pixar postupem let upletl bič sám na sebe a poslední dobou je obětí vlastního úspěchu. Frčíme je skvělý film. Je akční, dobrodružný, s parádním světem plným potenciálu, dojemné scény fungují na jedničku a závěr je překvapivě pěkně akční i nepřekvapivě (ale pěkně) dojemný. Jenže to je Pixar, který je průkopníkem žánru a i jeho novější V hlavě nebo Coco ve mě vzbudilo absolutní nadšení. Frčíme na mě funguje od začátku dobře, ale ten nikdy mě tak nestrhlo. Proč si studio nevyhrálo s tím světem? Vždyť potenciál to byl obrovskej, jako by Pixar chtěl jen vypustit další film, u kterého věděl, že bude lidi bavit, ale už neměl zájem udělat z toho další událost. Není ale moc fér hodnotit film takhle..Frčíme je barevný, není to blbý a bude bavit mladší i odrostlejší. Přirovnal bych to k Marvelu a jejich originům. Zásobují nás solidní prací na 4*, ale filmovou událost si nechávají na jindy. ()

Chris Pratt je Garfield

02.01.2021

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)