Epizody(8)

Otis se konečně dokáže uvolnit, a to často a impozantně, jenže tlak na výkon se stupňuje, ve škole řádí chlamydiová infekce a kamarádi se potýkají s novými problémy. (Netflix)

mouzi

Tak tohle byla trefa do černého. Nevsadil bych ani pětník, že se mi příběhy těch děcek tak vryji pod kůži. V každém jednom dílu se stíhají střídat trapné a vtipné momenty s těmi vážnými, někdy až depresivními. Oproti první sérii zlepšení o ligu. ()

PeteBuck

Tak ako prvá séria bola odľahčená a frčala si pohodovým štýlom, tak je druhá sa začína dosť kaziť. Všetci sa začínajú správať ako totálni blbci, čo sa pri niektorých očakáva, ale zatiaľ čo cvoci sú ešte väčší cvoci, tak aspoň pár normálnych sa správa ako totálni debili. Trochu rušivé a celé sa to zamotá pri konci, ktorý začína pripomínať telenovelu. Škoda, lebo práve to, čo som si zamiloval, bolo more ujetých hlášok a pohodový dej. Tu je to už trochu prekombinované a vtípkov ubúda. Ale stále je to nadpriemerný seriál. ()

JB001

Druhá série minimálně tak dobrá jako první. Zvládl jsem ji za jeden den. Jediné, co mi ve scénáři vadilo, byly ti gayové. Bohužel takový je trend nejenom v současné filmografii, ale i ve světě kolem nás. A i když mi to hodně vadí, tak s tím nic nenadělám ()

Newman68

Od první série mírné zlepšení, co se týče humoru a děje, který má co nabídnout všech 8 dílů. Jediné, co se mi nelíbilo je odvracení od realného světa. Zkrátka 2. série řeší méně lidské problémy a téma sex je téměř všude. Plusy získá série Sex Education v korektním světě, což bylo místy až nucené. Každopádně zasloužené 4* ()

Marakoss

Já chci víc. Né, že by seriál na kvalitě klesl, naopak. Ale cítím, že se dostal do stavu, kdy ví, že ještě pár sérii natočí a tak zvolnili tempo. 8. dílů druhé série uběhlo tak strašně rychle a vlastně jsme se nikam neposunuli. Proto ta jedna hvězda dole, takhle si se mnou zahrávat nebudou! :D ()

boss123

Seriál Sex Education má nesklamal ani vo svojej druhej sérií. Priznám sa, že čakanie od prvej série na druhú sériu bolo až úporne dlhé. Našťastie stálo za to. Tvorcovia udržali latku nastavenú prvou sériou. Druhá séria sa od prvej odlišuje tým, že sa ešte viac zameriava na postavy a vo veľkom rozsahu ich rozoberá. Ich psychickú stránku, pocity, úspechy a pády. Tiež vo väčšej miere sa tvorcovia zamerali na Otisovu mamu a Olu a jej otca, ale tiež aj na plno iných vedľajších postáv. Čiže v konečnom dôsledku vyzerá druhá séria rozmáchlejšie ako prvá. Čo sa týka humoru tak pokračuje približne na rovnakej úrovni ako v prvej sérií. Tiež dynamika tempa je rovnaká takže aj keď sa v úvodzovkách toho veľa nedeje a postavy sa len rozprávajú tak to nenudí, pretože dialógy sú už od prvej série zvládnuté na výbornú. A potešilo ma, že aj v druhej si tvorcovia a scenáristi dali na nich záležať. Musím priznať, že som zostal až prekvapený, ako má niektoré vedľajšie postavy prekvapili svojím vývojom a ja som si ich ešte viac obľúbil. Napríklad postavu Jacksona, ktorý prejde výraznou zmenou. Ako som už spomínal, že druhá séria sa zameriava na viac postáv a rieši ich vzťahy a pocity tak na druhej strane má to pre mňa osobne aj horšiu a trochu smutnejšiu tvár. Dejová línia Otisa bez Maeve je proste nie až tak zaujímavá a myslím, že oproti prvej sérií aj stráca na údernosti. Otis a Maeve majú spolu omnoho menej času ako v prvej sérií, a to je veľká škoda. Pretože, keď sú v scénach spolu tak sú tie scény doslova nabité energiou a iskrí to z jednej strany na druhú. Záver je trochu v niečom podobný prvej sérií, ale nemyslím, že je až tak emocionálne silný. Moje konečné hodnotenie sú tentokrát štyri hviezdy. Takže o jedna menej, ako pri minulej serií. Stále je seriál kvalitatívne na vysokej úrovni a na tretiu sériu sa už teraz veľmi teším, ale napriek tomu som nezaznamenal nejakú scénu alebo pasáž, ktorá by mi tak rezonovala v pamäti, ako sa to stalo pri minulej sérií. Seriál, ale určite odporúčam všetkými prstami na ruke a v seriálovej sfére sa stále jedná o špičku aj keď nie až úplný vrchol. Čiže dávam štyri hviezdy z piatich a 85%. ()

CaptainAss

Ne pro všechny to je jejich šálek čaje, ale můj ano! Ani jsem se u tohoto seriálu nepřemýšlela nad tím, zda to můžou druhou sérii pokazit a prostě jsem ji sjela, jak nejrychleji to šlo. A nejsem vůbec zklamaná! Skvělý seriál, který má v sobě novodobé problémy teenegarů, ohledně jejich sexuality a vztahů. Ve druhé sérii tyhle problémy se ještě více zhorší, než v první sérii a já netrpělivě čekám na třetí, která bude doufám, co nejdřív! Skvělá kombinace drama/komedie. Soundtrack taky pohladí duši všem, co mají rádi indie muziku, která je podle mě pro takovou kombinaci žánrů nejlepší volbou. Herci to tam nepřehrávají,člověk se dokáže vcítit do jejich situace a opravdu se jim to dá věřit. Taky musím podtrhnout opakovaný záběr oblohy nad mobilními domy, co se v seriálu dost opakuje. To pohladí duši všem. ()

jizvoun

Je to pořád paráda, naprosto návykové jako první série. Ale na rozdíl od první série to nebylo už tak vtipné, chybí ta ztřeštěnost a nevázanost. Oproti tomu druhá série vyspěla stejně jako hlavní hrdinové, neustálý vtip tu vystřídaly dramatické pasáže,vážnost a hloubka jednotlivých postav. I když mě ty neustálý homosexuální líbačky neuvěřitelně sraly a sem tam mi chyběla ta roztomile vtipná nezkušenost Otise a nezřízená extravagantnost Erica z prvního dílu, sérii jsem zhltnul na jeden zátah, navíc hudební doprovod pecka, takže opět dávám plných pět hvězd. ()

teekanee

Hodnotím po dvou řadách a za mě se určitě jedná o veli povedený seriál, kterýmu nechybí vtip a vynikající charaktery, který mají opravdu hloubku. Občas mi přijde, že se seriál znaží bejt až moc progresivní a lehce moralizovat. V seriálu jsou snad všichni - gayové, lesby, bisexuálové, vozíčkáři, ateisti, protestanti, muslimové, hinduisté. U druhý série bych lehce vytknul měnší screen time Otise, na druhou stranu ostatní postavy dostaly více prostoru, který zúžitkovaly na maximum. Takže něco za něco. 86% ()

stret

O poznanie viac dnes už povinnej výchovy o gay / lgbt. Posledné rozsiahle výskumy o homosexualite preukázali, že nie je vrodená ale získaná. Je zábavné, ako výsledky tohoto výskumu ostali bez odozvy. ()

peteer1

Druhá řada mě chytla ještě více, než ta první. Děj se opět točí kolem těch samých postav a dává jim ještě větší prostor ukázat svůj charakter. Emma Mackey tomu opět dodává ten správný "drive" a celé sérii nechybí ani vtipy, které doprovázely i celou první sérii. Všech 8 dílů ale řeší i vážné témata, které skvěle doplňují humorné scény. Jediné, co mi na sérii vadilo je, že se možná až moc pouští do homosexuality a pomalu z každé vaší oblíbené postavy se stane gay nebo lesba. Jinak to ale funguje dokonale a já se u každého dílu neskutečně bavil. Toto si určitě zaslouží těch 5 hvězdiček. ()

Rina80s

Nechávám tři hvězdy asi za to, že ubylo programově sexuálních scén pro šokování. Což mi vyhovuje. Na druhou stranu, přibylo klišé a předvídatelností. Jede to vážnější linii, až je z toho skoro slaďárna a moralismus. Zatím jen skoro, stále se to ještě drží, ale nedokážu si představit, jak dlouho ještě. Je to určitě koukatelné, uběhne to příjemně, ale žádná pecka to opravdu není. Nemám pocit, žeby mi to něco dalo. To, že je tam skoro každý gay, lesba nebo má nějakou úchylku mi zajímavé nepřipadá. ()

dinosaurus39

Začátek 2. série vypadal velice slibně, dokonce jsem myslel, že to překoná i první sérii. Bohužel se tak nestalo. Těch klišé tam bylo opravdu moc a celé to je zbytečně vážný. Konec mě dokonce nudil, většinu času už jsem koukal s mobilem v ruce. Velice cením kostýmy, které jsou po celou dobu seriálu skvělé :) ()

MatyRock

První série byla skvělá, měla pěknou dávku vtipů, emoce a patřičný nadhled. U druhé série tomu není jinak a jedná se o velmi povedené pokračování, které v určitých ohledech svého předchůdce trumfne a v některých naopak zaostává. Tvůrci se mnohem více zaměřili na vážnou notu společně s nenásilnou edukací diváků. Bohužel se na základě toho drasticky ubralo na humoru, což mě trošku mrzelo. Vedlejší postavy mají o hodně větší prostor, přičemž mají možnost rozvoje a my jako diváci jim můžeme lépe porozumět. Hlavně nejsou černobílou omalovánkou charakterových vlastností a vad. Otis a Meave mají pramálo společných scén, což mě opět mrzelo. V první sérii byla jejich vzájemná chemie skoro tím nejlepším. Přesto je kvalita pořád nepochopitelně vysoko. 9/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů