Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

Davies182

Hrozivá psychopohádka! Rád bych věděl, co jsem panu režisérovi Moskalykovi tenkrát udělal :-), že mne pak po několik let jeho film děsil v mých nevinných dětských snech! Rád se na to podívám znovu: něco mi říká, že bát se již nebudu. Démantové skály, no brrr. ()

Hrabka

Pohádka, která mě vůbec nebavila. V "Třech oříškách pro Popelku" jim to šlo lépe. O čem to bylo? To už moc nevím, protože mě to vůbec neuchvátilo. 35% ()

Jacinda

Celkem temná, ale originální pohádka, o které říká máma, že je depresivní. Celý příběh si vystačí s minimem herců (zvlášť hlavní postavy stíhají hrát dvakrát) a tato prázdnota je asi největší kámen úrazu. ()

salahadin

Mňam, temný podkres já tuze rád. Depresivní pohádka s až psychedelickou hudbou, charismatickými herci a nemalým kouskem skrytého poučení... rozhodně zajímavý pokus, který působí vedle všech těch pohádek o hodných čertech přece jen jinak... A Trávníček je machr... a Libuška šťabajzna...takže proto :-) A jak píše canakja, oba dva krát dvě = 4*. ()

Disk

Mám rád baladické pohádky se silnou atmosférou. A tahle od Antonína Moskalyka s Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem mi po letech hodně sedla. Scény odehrávající se ve skalách jsou správně hororové, kameraman Jiří Šámal (snímal také Moskalykovu Babičku) doslova čaruje a stejně báječná je i jedna z prvních Moskalykových spoluprací se skladatelem Ivanem Kurzem. Výborný film, který bych malým dětem nejspíš úplně nedoporučil. Královský pár Jana Hlaváčová a Luděk Munzar jsou velmi příjemným bonusem. ()

Vančura

Devět let po natočení Popelky se Trávníček s Šafránkovou znovu sešli před kamerou, aby nechali vzniknout pohádce, kterou mám možná ještě radši. Osobně na ní miluji výborné obsazení (Trávníček v hlavní dvojroli je civilní a prostě skvělý), výtečnou hudbu, která vydatně podporuje místy až hororovou atmosféru, nádherné lokace, na kterých se natáčelo, orientální vzhled některých dekorací, a skvělý děj. Motiv dvojčat je zde využit moc působivě. Filmu nechybí ani mravní ponaučení, které jako každá správná pohádka dětskému divákovi sděluje, a špetka humoru, který celý film příjemně odlehčuje (jinak je ale Třetí princ v porovnání s klasickými českými pohádkovými komediemi pohříchu vážný, až pochmurný - odtud možná důvod jeho zdejšího relativně nízkého hodnocení). Jak jsem v dětství miloval Šafránkovou v té kožené bundiččce a Trávníčka ve fialovém sáčku, zůstalo mi to dodnes - pohádky sice nebyly Moskalykovou hlavní doménou a Třetí princ je v jistém smyslu hodně atypická pohádka s lehkým náběhem k detektivce, ale mě osobně baví strašně moc i po opakovaných zhlédnutích. UPDATE 13.6.2021 - Nově mě tam zaujala ta Zedníčková předabovaná hlasem Šafránkové - zvláštní věc, nad kterou jsem přemýšlel, jaký měla vlastně význam - vysvětlení sice mám, ale ruku do ohně bych za to nedal. Jinak opět můžu napsat, že mě to strašně bavilo, byť ta myšlenka svést dohromady 2 herce z jiné pohádky je sama o sobě asi divná, ale co, Třetí princ je prostě skvělý - ty kostýmy, lokace, hudba, mladá Zorka Jandová, a především herecky dokonalá Šafránková - marná sláva, ale uronil jsem za tu dobrou duši a její nedávný skon slzu. Její překrásný hlas a úchvatný zjev neměl sobě rovné, a díky za všechny filmy, které ji zachytily na vrcholu její krásy, včetně tohoto. ()

Adam Bernau

Asi není moc filmových pohádek, které vnímáte v dospělosti prakticky stejně jako v dětství. Co bych tak ještě napsal. Asi takhle: komnetář Morien. ()

HoneyBunny

Z týhle pohádky jsem měla jako malá noční můry. Pro malý děcka je to vážně trochu psycho. Trávníček se Šafránkovou dopadli v Tři oříšky pro Popelku líp. ()

Anderton

Rozprávka, kde máme síce osvedčený pár Trávniček Šafránková, ale skôr než na Popolušku temnejšou atmosférou pripomenie skôr Princa a Večernicu. Ale stále ide o rozprávku, temnota-netemnota. Dva obrazy, traja bratia, dve sestry, tri úlohy a jeden koniec. A aby toho nebolo málo tak aj dva meče, psi alebo kone, ako napovedá obsah k filmu. Nejde o príbeh, ktorý by som si schuti opakoval každý rok, ale nostalgické spomienky na detstvo v hodnotení taktiež zohrali svoju úlohu. ()

Kothy

Libuše Šafránková si střihla dvojroli. Pavlu Trávníčkovi se nakonec podaří vysvobodit své dva bratry a získat princeznu. ()

Mia...

Jedna z tech puvodnich nejelpsich a nejkvalitnejsich. Adspasske skaly tomu dodavaji nadheru a lesk. Pribeh je velice dobry, herecke dvojrole se vydarily a ja tleskam nadsenim. Krasna pohadka. Neotrela a trochu jina, tim padem i originalni. Nikdy neomrzi .. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar