Reklama

Reklama

Uzly a pomeranče

  • Německo Orangentage (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Láska k dívce vonící po pomerančích, zauzlovaný vztah k otci, síla a něha věnovaná malé sestře a stádo koní. To je Darkův svět, to je příběh o šťastném i bolestném dospívání v odloučenosti a kráse Lužických hor. Koně tu nejsou drahé exempláře dostihových stájí, ale bytosti, o které je třeba pečovat a mít je rád. Jenže ani to nestačí, jak Darek pozná na sklonku léta, které je tečkou za jeho dětstvím. Tak jako každá tečka i tahle znamená nejen konec, ale zároveň nový začátek. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (66)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Sledování tohoto filmu přecházela konzumace výborný kachny, několika piv a to vše za účasti uživatele malarkey, kde jsem se domluvili že po letech zase dáme nějaký film on-line a padla volba na tento festivalový šlágr, zcela zjevně byla volba ovlivněna tou konzumací piva, protože tohle byla mučírna. Čistě z fotografickýho hlediska jsou tam nádherný kompozice krajiny, ale ten příběh, natáhlej jak žužu, vůbec neměl nějakou koncepci skákal od čerta kďáblu, fakt pomatený na entou. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Linka s dětmi, které se trápí s rodiči, s prvními láskami nebo kamarády má snímek přirozené kouzlo. Další linka - schematické sociální drama ze zapomenutého kraje jako ztráta práce, pochybný podnikatel nebo striktní úřednice už je méně zajímavá. Herecky mě příjemně překvapila zpěvačka Farná. Přírodní lyrikou se dost plýtvá a není zde mnoho humoru. Věcně vyprávěný film si uchovává romantickou duši, například když svobodu v sedle doprovázejí motivy westernové harmoniky. Konec je bolestný, konec dětství hrdiny, kdy hrdina zjistí, že mu dospělí lhali – a pochopí je. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Po mnoha letech jsme se po propitém a propršeném nedělním odpoledni s Enšpíglem domluvili, že dáme smskový online u nějakého filmu. Ten den se nabízela Česká televize s nedělní večerní premiérou a rovnou film z produkce Kinderfilm. No, co Vám budu povídat. Hned od začátku film vypadal podezřele. To jsem ale netušil, že zábavnější bude diskuze s Enšpíglem na téma, jakou krásnou a masitou měl k obědu kachnu. Takovej dějovej blázinec jsem dlouho nezažil. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

S odretými ušami, uzlami aj pomarančami za tri. Vzhľadom na úžasnú prírodu a krásnu kameru som si ale film dokázal vychutnať. Čím menej som sa ale sústredil na dej a dialógy a sledoval radšej mizanscénu, tým sa zážitok rapídne zvyšoval. Niekotré dialógy veľmi bolia, herci občas nezvládajú, postsynchróny a dabing nemeckých hercov sú tragické. Množstvo dejových liniek, z ktorých žiadna nedostáva poriadny priestor a paradoxne aj napriek mnohým témam film nakoniec aj pri 90 minútach proste nudí. Ide totiž skôr materiál pre jednu sezónu nejakého feel good seriálu, kde by sa mohli v kľude všetky dejové linky elegantne ukončiť. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Senilní tvůrčí duo není kompatibilní se světem mladistvých. Pokorný by měl točit reklamy pro Kaufland, záběry na krajinu patří mezi světlejší momenty, které tato koncentrovaná deprese nabízí. Procházková je značně ponořená do sociální problematiky, kterou řeší ze všech možných úhlů. Finální verdikt, že život je svině, bude pro pubescenty jistě skvělým zjištěním. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (5)

  • Ewa Farna dostala nabídku na roli ve filmu přímo od režiséra Ivana Pokorného. Jedná se o první opravdovou hereckou zkušenost zpěvačky. [Zdroj: magazín Právo] (Teringer)

Reklama

Reklama