Reklama

Reklama

Uzly a pomeranče

  • Německo Orangentage (více)
Trailer 2

Emotivní příběh o dospívání, zasazený do horské vesnice blízko německých hranic. Spojuje rodinné drama s dobrodružným příběhem a něžnými náznaky prvního milostného vztahu. Nad vším dominuje silná touha dorůstajícího kluka odstranit krutost páchanou na lidech i na zvířatech... Po smrti mámy to Darek vůbec nemá lehké. Starost o lehce postiženou osmiletou sestru Emu leží především na něm. Táta má obě děti rád, ale se starat o ně i o celé hospodářství je v této tíživé situaci leckdy nad jeho síly. Navíc přišel i o práci. Co bude s Emou, kdyby ji úředníci otci odebrali? Pak se objeví Uli – německý obchodník, tátův kamarád – s lákavou nabídkou zapojit se do jeho byznysu. Jeho firma vykupuje zraněné koně, a když se dají do pořádku, znovu je se ziskem prodá. To ale Darek netuší a je z koní nadšený, za pomoci souseda Havlíka se o ně pečlivě stará, rozmlouvá s nimi a taky na nich jezdí. Vidí v nich svou budoucnost. Svět narůžovo přemaluje i fakt, že začíná chodit s o rok starší Hannou. Najednou má navrch dokonce nad Hugem, svým dlouholetým nepřítelem. V den, kdy se Darek dozví o osudu koní pravdu, se jeho iluze o světě zhroutí. Bude schopen přijmout, že realita má mnohem víc odstínů, než jen černou a bílou, odpustit otci a vykročit do světa dospělých? (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (60)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Po mnoha letech jsme se po propitém a propršeném nedělním odpoledni s Enšpíglem domluvili, že dáme smskový online u nějakého filmu. Ten den se nabízela Česká televize s nedělní večerní premiérou a rovnou film z produkce Kinderfilm. No, co Vám budu povídat. Hned od začátku film vypadal podezřele. To jsem ale netušil, že zábavnější bude diskuze s Enšpíglem na téma, jakou krásnou a masitou měl k obědu kachnu. Takovej dějovej blázinec jsem dlouho nezažil. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

S odretými ušami, uzlami aj pomarančami za tri. Vzhľadom na úžasnú prírodu a krásnu kameru som si ale film dokázal vychutnať. Čím menej som sa ale sústredil na dej a dialógy a sledoval radšej mizanscénu, tým sa zážitok rapídne zvyšoval. Niekotré dialógy veľmi bolia, herci občas nezvládajú, postsynchróny a dabing nemeckých hercov sú tragické. Množstvo dejových liniek, z ktorých žiadna nedostáva poriadny priestor a paradoxne aj napriek mnohým témam film nakoniec aj pri 90 minútach proste nudí. Ide totiž skôr materiál pre jednu sezónu nejakého feel good seriálu, kde by sa mohli v kľude všetky dejové linky elegantne ukončiť. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Sledování tohoto filmu přecházela konzumace výborný kachny, několika piv a to vše za účasti uživatele malarkey, kde jsem se domluvili že po letech zase dáme nějaký film on-line a padla volba na tento festivalový šlágr, zcela zjevně byla volba ovlivněna tou konzumací piva, protože tohle byla mučírna. Čistě z fotografickýho hlediska jsou tam nádherný kompozice krajiny, ale ten příběh, natáhlej jak žužu, vůbec neměl nějakou koncepci skákal od čerta kďáblu, fakt pomatený na entou. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Linka s dětmi, které se trápí s rodiči, s prvními láskami nebo kamarády má snímek přirozené kouzlo. Další linka - schematické sociální drama ze zapomenutého kraje jako ztráta práce, pochybný podnikatel nebo striktní úřednice už je méně zajímavá. Herecky mě příjemně překvapila zpěvačka Farná. Přírodní lyrikou se dost plýtvá a není zde mnoho humoru. Věcně vyprávěný film si uchovává romantickou duši, například když svobodu v sedle doprovázejí motivy westernové harmoniky. Konec je bolestný, konec dětství hrdiny, kdy hrdina zjistí, že mu dospělí lhali – a pochopí je. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Mechanický film, ve kterém sice jednotlivé scény fungují a (většinou) jsou i slušně natočené. Jenže pak je tu příběh, který se honí za tolika tématy, až nakonec selhává skoro ve všech. Je mi to celkem líto, protože filmů o mladých se tu točí minimum, a když už se do nich někdo pustí, skončí to podobným nepodarkem. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (5)

  • Film podpořil Státní fond kinematografie částkou 2 miliony korun. (SONY_)
  • Natáčení probíhalo v Mařeničkách, Horní Blatné, v Praze, Oldřichově a v Německu, přesně ve městech Johanngeorgenstadt, Žitavě a v Grossschönau v Sasku. Točilo se od srpna do listopadu 2018. (Stoka)

Reklama

Reklama