The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

HolyKeeper

Postarším rodičům před dávnou dobou zemřel po tragické události osmiletý syn, po kterém jim zbyla jen hračka - panenka, vzdáleně chlapce připomínajícího. Už když se rozhodnou najmout si chůvu, která o ni bude pečovat po dobu jejich nepřítomnosti, je jasné, že něco není úplně v pořádku. Jo, už nějakou dobu jsem neviděl horor se zajímavým příběhem a nápadem, tak jsem si řekl, že The Boy by to mohl změnit. A ono fakt! Pro mě osobně film s výborným vizuálem, docela fajn lekačkama a napětím, ale taky povedeným a pro mě překvapujícím rozuzlením příběhu. Bohužel závěr filmu mě hodně zklamal a ubral dvě hvězdy z jinak povedeného a pěkně vyleštěného klenotu. Ze záporáka se stal až moc velký otloukánek a konec působil, jako kdyby měl někdo naspěch a nedotočil jej úplně podle plánu. Jinak ale pěkně strávených devadesát minut, utekly jako voda. Kdo si zajde do kina, určitě chybu neudělá. 75% ()

misul96

Už cestou do kina jsem čekala, že se z porcelánové panenky stane démon, který bude řádit a zabíjet a celkově posledních 20-30 minut bude zdrhačka. Nakonec víc jak příjemné překvapení. Lekavých scén na pokladu zvukových efektů bylo ušetřeno, Laura Cohan byla skvělá a za film mi né jednou naskočila husí kůže. Závěr (pro mě) dost nečekaný a jediný, co mě na tom zamrzelo bylo pár nezodpovězených otázek, nad kterými jsem přemýšlela ještě cestou domů. Filmová lahůdka mi vzala dech a já dávám plných 5*. :-) ()

Tomko87

Keď Maggie už má plné zuby rúbanie zombie, a ide sa starať o bábiku do anglického panstva. Ako u mňa hororové prekvapenie. V dobrom myslené. Posledných dvadsať minúť som veru nečakal, no vĎaka tomu som dostal dva filmy v jednom ...teda žánre . Za ,ňa o dosť lepšie ako Les samovrahov. ()

veverysiak

Veľká škoda, že chlapi nevydržali do konca pri mystériu, do chvíle, kým sa nám neukázal skutočný synáčik, odvtedy sa to už podobalo na niekoľko známych či menej známych kúskov, ale ten rozbeh bol parádny, takže 65%. ()

(=LIFTY=)

Asi jsem viděl příliš moc hororů na to, aby mě tahle hovadina nějakým způsobem vyděsila a nedej bože překvapila... ()

zvolsi

Byl sem k smrti vyděšen kvalitou scénáře a z toho, že autoři v závěru naznačili možnost pokračování, mne zachvátila panika. Na Lauren Cohan se sice dobře dívá, obzvlášť za scénu ve spoďárech jsem byl vděčen, ale to je asi tak jediné pozitivum celé téhle hrůzy a to stačilo tak sotva na tu druhou hvězdu. ()

brasek

The Boy ponúka druhotriedny horor, alebo slabšej kvality priemerný thriller, milý divák stačí si len vybrať. Snímok však nenudí, príbeh nedávi a tak hodnotím za 3*. ()

Rhod

Toto ma teda bavilo, myslím, že aj jeden z lepších hororov, ktoré som videl v poslednom čase. Počas filmu som myslím 3x prekonal slabý srdcový infarkt, čo presne pri horore čakám. Aj myšlienka bola celkom zaujímavá a hlavne ma prekvapil ten zvrat na konci, čo som vôbec nečakal a celý film som si myslel to isté, čomu začala veriť aj hlavná hrdinka. Lauren Cohan bola vo filme veľmi sympatická, dej nebol zbytočne naťahovaný. Už z tej samotnej porcelánovej bábiky vyžarovala taká neistota, až priam strach, a to viac z jej očí. Ale ak chcete vedieť, ako nás pekne vo filme oklamali, neváhajte si to pozrieť. ()

Fajung

Asi do polovice filmu to vyzerala ako podarená "baby ducharina", ktorá ma držala v napätí, no zmenilo sa to na dosť chaotický, kvázi thriller. Už som si myslel, že Chucky bude mať svojho konkurenta v novom šate, no nestalo sa tak. 45% ()

Richi007

Horory moc nemusím, ale když slečna řekne, tak se musíte hold podívat. Každopádně vždycky jsem si myslel, že se hororů bojím a tady jsem se nemusel bát ničeho. Ze začátku se z toho klubala zajímavá duchařina, ale závěr zklamal, jak tragicky to vysvětlil a podal. Takže lekačka a překvápko se nekonaly. Škoda. ()

david666

Inu, ani Lauren tuto celkovou nudu nezachrání. Atmosféra taková nijaká a konec jak z Lidé pod schody. posledních 10 min film nedělá. ()

Ace.A.T.L.

Film, kterej určitě nebude žádnej mega trhák, ale kupodivu to funguje dobře. Scény s Brahmsem jsou dobrý, ikdyž občas předvídatelný. Ale ikdyž je tady plno fádních chvil, pořád je tu toho dost k pobavení. Konec překvapí, ale už tolik nezaujme. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

andrewXx

Jeden z tých fajn hororov ktorý nie je stupídny, má svoju atmosféru a rovnako dej, ktorý dokáže prekvapiť. Nakoľko sa jedná o horor s bábikou, celé je to však trošku inač, než sme zvyknutí, no nebudem tu spoilerovať. Ak niekto túži po horore a myslí si, že všetko ostatné už videl, prípadne je zo žánru trocha otrávený The Boy ho môže príjemne prekvapiť. Lauren Cohan v hlavnej úlohe, no krása :) 65% ()

Sesh

Ze začátku velmi pěkný horor. Zajímavá duchařina, která měla něco do sebe. Film jsem celou dobu hltal. Při zničení té loutky jsem zíral a vyčkává co se stane. Bohužel tato varianta mě velmi zklamala a kouzlo z filmu upadlo. Závěr mohl být lepší. ()

Majoslav11

"To urobil Brahms !" Až na menšiu dávku logických lapsusov to je vcelku príjemné pozeranie. Základná premisa s porcelánovou bábikou sa mi pozdáva, príjemná spomienka na Chuckyho, menej príjemná na Anabelle. Atmosféra filmu je solídna hororová. Herecky všetko v poriadku. Veľmi oceňujem spôsob rozprávania príbehu a akou cestou sa film počas deja uberá. Ľakačky tuctové. Ale v porovnaní s ostatnými horormi posledného obdobia celkom slušný film. ()

topvideo

Inu, hm, mno, ako to povedať? Nepochopiteľné konanie rodičov, nepochopiteľná hlavná hrdinka, nepochopiteľný dodávateľ potravín v jednej osobe s nosičom výplat...nepochopiteľné objavenie nesympatického priateľa a vrchol - nepochopiteľné zrodenie beštie. ()

Naghavi

Působivý, netradiční snímek s velmi hezkou herečkou, celkově sympatickými cca šesti postavami a nečekaným rozuzlením, které když už se vypointovalo, k plnému hodnocení chyběl velký krok. ()