Sibiřský husky Togo je hlavním hrdinou příběhu z roku 1925 o záchraně aljašského města Nome od epidemie záškrtu. Pro sérum běželo štafetu 19 týmů průměrně 50 km, ale musher Leonhard Seppala (Willem Dafoe) s Togem, který táhnul spřežení, 425 km. V roce 2011 jmenoval Time Magazine Toga nejstatečnějším zvířetem všech dob. (Earl)

DeDanu

Tenhle film odhalí, kdo je pejskař a kdo ne. Přiznám se, ještě mám vláhu v očích. Nedokážu být kritická, prostě Toga a jeho smečku miluju. ()

Grondal

Osemdesiat percent, seriously? Filmov o najlepšom priateľovi človeka sú tony (a ďalšie tony stále vznikajú), ale keď keď si vezmeme nejakú vážnu produkciu (nemyslím nejaké TV nezmysli), tak tento je jeden z najslabších čo som videl. Tento „skutočný“ príbeh, sa po premotivovanom výkone scenáristu zmenil na nanajvýš neskutočný príbeh. Scéna, kde Willem Dafoe rajtuje svoj neohrozený záprah podmínovanou zamrznutou zátokou (inak si ten explodujúci a všade lietajúci ľad proste nedokážem vysvetliť) a pritom recituje nejakú ódu, to bolo niečo tak WTF, že za vyšším hodnotením mal tento film cestu zarúbanú. Použitý filter, kde okraje obrazu sú rozmazané a dokonca akoby nejaké orámované som ešte nevidel a po pravde už ani nechcem vidieť. Okrem vyššie spomenutého tu máme vezmes neoriginálny príbeh výnimočného psa. Ak vám toto stačí, good for you. ()

solisoli

Veľmi sympatický dobrodružný film o človeku, zvierati a nehostinnej drsnej prírode, kde je úzky kontakt neoddeliteľnou súčasťou v boji o prežitie. Tento príbeh ponúka silné puto človeka a Aliašského malamuta. Dej hovorí o jednom takomto vzťahu, kde pes Togo preukáže výnimočné schopnosti, ako pes vodca. Krásna príroda s kvalitne situovanou kamerou, aj keď niekedy prehnanými scénami, ktoré ale patria k dobrodružnému deju, aj tak zaujme a pobaví, hlavne keď Togo potiahne niekoľko tonovú ľadovú kryhu. ()

Blazis34

Hezky ztvárněný příběh sibiřského hrdiny. Je pravda, že některé filmové efekty byly přehnaně nereálné (viz přejezd přes praskající jezero), ale divák musel být nadšen ze strastiplné cesty dvou hlavních hrdinů. Willem Dafoe zvládl také svoji roli skvěle a film mi utekl velmi rychle. Dávám 75%, slabší čtyři hvězdy. ()

MartinReno

Emotívny, skutočný príbeh o psom hrdinovi, ktorý je vhodný naozaj pre celú rodinu a vobec nespadá medzi tie štandardné, patetické voloviny z dielne Disney štúdia. Filmy o psoch moc nepozerám, ale tento sa vydaril. Akurát sa obávam kolko polobláznov po zhliadnutí tohoto filmu zatúži dovliecť ďalšieho uštekaného miláčika do paneláku. Zábery zimnej, hornatej krajiny sú totálne úžasné. ()

Kushina

Neskutečně krásně natočený film podle skutečné události. Vyobrazuje nejen bojovnost a sílu husky, ale především to, že žijí pro lidi, pro lidi jsou schopní i zemřít, milují a jsou schopní něčeho nevídaného. Togo, pes kterého se snažil 2x zbavit, protože byl jiný, neposlušný, paličatý, divoký, ale tento pes ukázal, že má tu největší bojovnost ze všech a díky němu bylo zachráněno mnoho životů. 90% ()

fafejt001

MUSÍM dát plný počet , jak za Toga , Willema , Julianne a náááádhernooouuuu ALJAŠKU . Krásná a neuvěřitelná práce se štěnětem - jak např: utíká ze stodoly či kůlny nebo jak se hrabe z ohrady . A vůbec celkově s hlavním psím hrdinou a také se všemi tažnými psy . No rovněž příroda neskutečná , jak v létě , tak v zimě . Prostě skvělýýý film . ()

Perunwit

Togo je vizuálně silný dobrodružný film. Milovníci přírody se mohou kochat aljašskými scenériemi, milovníci psů (platoničtí) si užijí dostatek akčních scén z mushingu a přátelé dobrého herectví se nechají přesvědčit W.Dafoem. Film je koukatelný pro celou rodinu i s dětmi, líbit se nejspíš bude naprosto všem. O psí chlup lepší, než jsme čekali. ()

hony23

Když v městečku na Aljašce vypukne epidemie a kvůli sněhové bouři není možné normální cestou dopravit léky, vydá se pro ně musher se svým psím spřežením napříč nehostinou přírodou. Jak už to tak bývá, filmy o psích hrdinech jsou divácky vděčné, tento je i pěkně natočený. ()

Santiago.

Netušil jsem, jak protivnej dokáže být film, kterej je plnej těch vymazlenejch dokonale nasvícenejch záběrů, vybuchujícího digitálního ledu a nekonečných západů slunce. Jako byste týden museli jíst jenom šlehačku. Nejsem cílovka takových filmů, mělo by zde být uvedeno, že je to tzv, rodinný film, pak bych se do toho nepouštel. ()

zodiak217

Tento film si nič iné ako plný počet hviezd ani nezaslúži. Silný príbeh, výborné spracovanie, kamera, dynamika deja. Neskutočne ma uchvátila práca so psíkami, čo všetko dokážu a aké emócie z toho idú. Napriek tomu, že film má 2 hodiny ani na chvíľu sa nebudete nudiť a spracovanie vás naplno vtiahne do deja, kedy budete celý príbeh prežívať s hlavným hrdinom a psíkami. Výborný film, ktorý si rad pozriem opäť. ()

Ace.A.T.L.

Já nečekal žádnej akční film. Já čekal poctu vyjímečnýmu psovi. A to jsem dostal. Neni potřeba mít ve všem mega akce a mega trhák v napětí. Tady toho bylo až až. Jen málo tomu za mě chybí 5*. Pokud bych hodnotil z pohledu přesně toho, co tu plno lidí píše, tak bych musel dát míň, ale hodnotím z hlediska toho, že někdo udělal krásnej film, kterej neni o Willovi, ale o Togovi. Za mě silný 4* a DOPORUČUJU ()

Tomas_PO

V prvej polovici filmu sa nedá zbaviť porovnávaniu s The Call of the Wild - Aljaškou, treskúcou zimou, nekonečnou samotou, no a samozrejme psíkmi v záprahu s jedným, najvernejším. Príbeh Toga je založený na skutočnej udalosti, a tak zaujímavej, že to diváka primä otvoriť aj Wikipediu. Prvá polovica filmu je však podpriemer, až som uvažoval, že to nedopozerám. Willem Dafoe je v nej tiež trochu 'zamrznutý', no dejom sa čiastočne rozmrazí. Odradzovalo aj veľmi nekvalitné, umelé počítačové spracovanie niektorých záberov. Dokonca aj tých, ktoré sa dali natočiť v reálne, no zrejme nepustil budget. No v druhej polovici sa príbeh rozbehne a záverečné scény zanechajú silnú emóciu, takže napokon za 4 hviezdy. ()

kolly13

Příběh, lehce upraven od reality, je natolik režisérem zvládnut, že musím odpustit efekty pro efekt a jejich zjevně umělé doplňky. Dafoe táhne příběh a jeho samotného neúnavné spřežení. Pokud si zopakujeme v průběhu, že se to opravdu velmi podobně událo, vyplyne nám emotivní závěr a v podvědomí se uhnízdí právě obličej Dafoea, který má vrásky větrem vyšlehané. Doopravdy. ()