Prací automat

• USA The Laundromat (více)

Vdova (Meryl Streep) prošetřuje pojistný podvod a odhaluje, jak dva právníci z Panamy zneužívají světový finanční systém. (Netflix)

M.J

Soderbergh mě svou tvorbou neoslovuje už od Dannyho parťáku (kteří byli výborní! )... A opět šlápl úplně mimo mísu.. To mi neříkejte, že to někomu vážně prišlo zajímavé...Já se nudil doslova 90 minut z 96ti..Strašně udělané střihy.. Nepřehledný děj... Dialogy úplně mimo... Jestli někdo nemůže v noci usnout, ať si pustí tohle .... 3/10..Je to jakoby Soderbergh roztočil kolo losování, na kterém by byly jen náhodné slova a on měl za úkol z toho vytvořit hlubokou myšlenku.. ()

tomino28

Stylem vyprávění je film velmi silně inspirován o něco starším kouskem The Big Short. Ale není to ani tak svižné, ani tak vtipné a ani tak poučné. I když je zde divákovi přibližováno velmi zajímavé téma, ve výsledku se nadšení nad snímkem nekoná, spíše naopak. Možná, že kdyby se téma "Panama papers" pojalo o něco seriózněji a tvůrci se nesnažili každou chvíli o vtip, resumé by bylo lepší. ()

bonovox

Steven ide na automat...škoda, pretože z tohto námetu a hlavne z konceptu rozprávania príbehu o podvodoch vo finančnom svete sa dalo vyťažiť oveľa viac...Hlavná herecká trojka je výborná, podobne ako camea slávnych hercov. ()

Franki69

Tohle je divnej film. Už jen proto, že abyste ho vnímali správně, mělo by vám být od začátku jasné, že je vystavěný na globálním podvádění s daněmi, odhaleném v roce 2016 v takzvaných Panama Papers. Sodenberghův styl jsem nerozpoznal, příjemnějšímu diváckému zážitku dost nepomohl otřesný český dabing, zejména dvou hlavních stylizovaných„průvodců“, strůjců „světové pračky peněz“, právníků Mossacka a Fonsecy v podání Gary Oldman/Antonio Banderas. Některé dějové linky byly neúnosně dlouhé a Meryl Streep to nezachránila ani ve dvojroli. Vše co bylo na odhaleném podvodu „panamskými účty“ zajímavější (k dočtení třeba tady https://www.investigace.cz/tag/panama-papers-cesko/ nebo tady https://www.euro.cz/byznys/offshore-aneb-v-raji-milionu-za-vodou-1287094 ) ve filmu neuvidíte. Jak jsem řekl, je to divný film a s jeho doporučením moc pospíchat nebudu. Za tu Sodenberghovu snahu ukázat, jak můžou čarodějové s daněmi obrat o peníze nic netušící obyčejné pracující dávám 55%. Pokud jsem vás neodradil, pak se rozhodně vyhněte dabované verzi, vážně rve uši. ()

Tomas_PO

Oooooh, výborná, ale že výborná agitka na tému prania peňazí, Bahám, Cyprusov, Dominík, skrátka všetkých tých schránkových spoločností. Zjavne postupy, ktoré nie sú bežné len na Slovensku, ale na obdobných princípoch funguje celý svet. Veľká škoda, že sa film nedočkal výraznejšieho ohlasu a to napriek skvostnému hereckému obsadeniu v zložení Meryl Streep, Gary Oldman, či Antonio Banderas. Cieľovka však zrejme nebola plánovaná na mainstreamovú populáciu, dialógy sú prirýchle, humor náročnejší, a hra s emóciou diváka minimálna. Snáď až na príhodu z lode, ktorá však tiež bola spracovaná s nadsádzkou. ()

Davidaxik

Výborný nápad, katastrofální provedení. Proč Netflix vezme geniální kontext a zničí ho? Proč dělá podprůměrné díla? Achjo:( ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

kodwin

Zajímavý formát, dobrá myšlenka, ale podprůměrný scénář. Takto to vypadá, když atraktivní vizuál přebíjí obsah. Slabší tři. ()

karmalat

Takovy skoro jako dokument, mne se libilo, i kdyz jako film to nefunguje. Docela poucne si znovu pripomenout kauzu Panama Papers. ()

Anaytik

Pohled na pokrytecký svět financí, velkých korporací, bank a daňových rájů. Film se snaží se sarkastickým vtipem popisovat nekalé praktiky finančních machinací a zkorumpovaných politiků. Svět financí je v podstatě velmi nudný a chápu mnohé recenzenty, že se občas nudili. Ale oceňuji, že po aféře Panama Papers se našli tvůrci, kteří toto téma zfilmovali. A známí herci opět nezklamali. ()

evita_

Kauza typu Panama Papers si rozhodne zaslúži filmové spracovanie. Ale...kvalitné filmové spracovanie. To, že film obsadili zvučnými menami a hereckými legendami mu teda vôbec nepomohlo, ani štipku. Nemyslím si, že z tohto veľdiela by bežný človek pochopil, o čom vlastne Panama Papers sú, ako fungujú offshore spoločnosti a daňové raje. Rozhodne takto závažná téma korupcie a zlodejiny mala byť spracovaná s väčšou vážnosťou, zrozumiteľnejšie aj pre ľudí, ktorí možno nesledujú pravidelne správy a podobne. Vlastne ani neviem pomenovať, čo sa mi na tom filme páčilo, že som mu dala jednu hviezdu. Vlastne viem, ušiel mi čas pri žehlení. A to je asi tak všetko... ()

McGuffin

Prací automat, The Laundromat scénáristy Scotta Z. Burnse (spolupodepsaného pod přicházející Bondovkou) je hraný dokumentární film o osudech několika lidí spojených s osudem právní firmy (Mossack Fonseca & Co) specializované na provoz firem s utajenými vlastníky, tržbami a klienty za účelem vyhýbání se daním a otázkám na původ peněz. Scénář ani film bohužel nemá jasno, kdo je hlavní postava, jaký má úkol a co jí brání ho dosáhnout. (Zakladatelé firmy? Její klienti? Jejich klienti? Černé obchody? Finanční úřady?) Proto se na něj špatně kouká. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

peter.m

"Presne tak ako tvrdí Pražský výběr: "Prachy, jenom prachy nečekají, jen po nich sáhneš a už tě mají." Tak presne aj k tejto dobe patrí heslo: ojebala mačka vtáčka." /príbeh*/herecké výkony-/pointa*/hudba-/výprava-/ ()

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (více)