Prací automat

• USA The Laundromat (více)

Vdova (Meryl Streep) prošetřuje pojistný podvod a odhaluje, jak dva právníci z Panamy zneužívají světový finanční systém. (Netflix)

dalziel

Steven ma posledné roky poväčšinou len sklamal.Tento jeho počin ma však chytil pevne od začiatku až do konca.Paráda. ()

ER

Tentokrát se jednotlivé dějové linky nedaří skloubit tak, aby to bavilo. Příliš poučující o skořápkových firmách/daňové optimalizaci, kdy se posléze závěrečné info nějak vytratilo do prázdna. ()

Brooks

Spätne človek ocení McKayov The Big Short, ktorý bol vtipnejší, invenčnejšie nakrútený a podobnú tému rozpytvával viac do hĺbky. The Laundromat to poňal tiež odlahčene, snaží sa komunikovať s divákom, búrať štvrtú stenu, ale je neprehľadný a bezemočný, vizuálne chudobnejší, v práci s ústredným duom kravaťáckych grázlov dokonca až karikaturisticky prehrotený. Soderberghovi tentokrát trochu ušiel vlak. P.S: Toľko slávnych mien a veľkých hercov a jediné zapamätaniahodné úlohy tu majú Streep-Oldman-Banderas. Zvyšok do počtu, väčsina si svoje odohrá dokonca len behom jednej či dvoch scén. ()

Terminer

The Laundromat je sice něco mezi hollywoodským bijákem, divadelní fraškou a hraným dokumentem, takže to občas působí dost roztříštěně, každopádně do špatného filmu to má daleko. ()

Pilsen_Kafka

Tenhle snímek se moc nepovedl, i když to tak nevypadá. Ke komedii má hodně daleko.. Co si budeme nalhávat, že ? Mně to spíš připadalo jako dokument o zlodějích a dalších lidech, který chtěli jen zbohatnout a ostatním uškodit. Myšlenka sice dobrá, ale něco tomu chybělo.. ()

qbic

Chybí tomu drive, působí to jako edukační film do školy, tak trochu divadelně. Na rozdíl od vlka z wall street, nebo sázky na nejistotu to prostě působí nudně, spíše to zapadá do kolonky dokument. ()

Shitonit

Za ně je toto docela blbost...BLBOST: začíná to jako nadějná kokotina, dobrá k zabití volnýho času..končí to jako kokotina, dobrá k zabití samosebe. Jako chápej mě. ()

Pete

Soderberghovo experimentování pokračuje. Laundromat je zvláštní mix dokumentu a hraného filmu, kde se toho víc vysvětluje, než ve skutečnosti děje. Hluchá místa se střídají se zábavnými satirickými scénkami s trochu poťouchlým humorem. Tahle encyklopedická esej o penězích v dnešním světě měla ale mít tak poloviční stopáž. ()

MirkaP

Přes úžasné obsazení mě to během 35 minut, které jsem tomu dala, absolutně nezaujalo. Ale absolutně. Chodící a mluvící týpci v podání Oldmana a Banderase jsou k sice fajn, ale k ničemu. Možná tomu ještě někdy zkusím dát šanci. ()

tkey

A přesně takhle to funguje. Jo jasně, je to "podle skutečné události", takže to někomu asi dojde, ale takhle to zkrátka fungovalo a fungovat bude. Život a histerie je kruh a nebo spíš spirála. Tohle je jen jeden z příběhu. které se opakují v každé době. Nikdo chytrej nehraje fér. ()

44adamko44

Dosť ťažko uchopiteľné pre ľudí ktorí niesú úplne zdatný v oblasti financií. Vtipne podaný problém dnešnej doby so schránkovými firmami v daňových rajoch a "nelegálnymi" zbohatlíkmi, ktorí využívajú zlý systém a diery v zákonoch. Kopa vtipných scén, vedľajších dejov a zaujímavých situácií, ktoré sa spájajú do "aspoň" z časti nepredvídateľného a prekvapujúceho záveru. Na motív celosvetovo známej aféry Panama papers... Ako som spomínal je to dosť zložité pre finančného laika alebo človeka čo si odskočí počas filmu na 2 minútky na WC. Druhý krát by som si to nepozrel. ()

Dikinsn

Zaujímavo podaná dráma s aktuálnym problémom z prostredia finančných podvodov. Nepozerá sa to zle, známe tváre vo filme sú určite lákadlom, no napriek tomu dlho vám v pamäti nezostane. Pohodové 3*. ()

zdenzo

Skvěle rozehrané, po třetině vyprávění však ztrácí tempo a nakonec ho nezachrání a hvězdné multiobsazení. Škoda. ()

Vito_LePour

Přišlo mi to místy dost nekoherentní a snaha vysvětlit offshore companies se nesetkala s úplným úspěchem, aspoň za mě teda ne. Sympatická byla stopáž a začlenění jednotlivých příběhů. Za herecké výkony přidávám hvězdu navíc. ()

Rian_witcher

Osobně mi film absolutně sedl jak výbornými hereckými výkony Streepové, Oldmana a Banderase, tak i bezvadným stylem vyprávění jednotlivých zákonitostí tohoto "byznysu". Obyčejný člověk prostě jen zírá jak se z ničeho tvoří obrovská impéria napříč celými kontinenty a jak se dá zázračně prát peníze, měnit prakticky z hodiny na hodinu účetní hodnoty miliónových firem na 0. A to vše zvládne pár bílých límečků často i zcela legálně v různých částech světa. ()

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (více)