Iva Janžurová jako "podváděná" manželka, Petr Nárožný je zde pedantským manželem, Stelinka Zázvorková je zase na zabití. Zuzka Bydžovská je skvělá - holt talent se pozná a Mirek Vladyka taky hraje obstojně a v záplavě těch hereckých es se vůbec neztrácí (a ani neshrnuje koberec). Že se jedná o inscenaci divadelní hry, resp. film podle hry natočený, to je z filmu moc dobře poznat, právě proto se jedná o tak krásnou a inteligentní zábavu.(23.3.2009)

Tohle mě baví, hlavně tedy Petr Nárožný, ten má geniální hlášky, takřka co slovo to perla..Janžurová byla taky dobrá, sice trošku upozaděná ale svůj prostor využila, zrovna tak jako Bydžovská s Vladykou..Samostatnou kapitolou pak byli prarodiče v podání Zázvorkové s Řehořem, bezvadně se doplňovali..(12.3.2016)

Neustále skvěle hláškující tatínek Petra Nárožného, flegmatická maminka Ivy Janžurové, rázná babička Stelly Zázvorkové a pár dalších postav, které z tohoto filmu dělají jednu z mých oblíbenějších českých komedií. Příběh sice není kdoví jaký zázrak a jde hlavně o konverzační humor, což někomu nemusí úplně sednout, ale když člověk v podobném (samozřejmě ne až takovém extrému) žije, dokáže ho pod stůl shodit jakákoliv věta. "Tam je Žatecká, TAM!" :D(6.9.2010)

Ani jsem neplánovala se na tento film dívat, ale když jsem se dnešní dopoledne chtěla učit, začínal tento film a zaujal mě od první minuty, takže učení šlo stranou ;-). Iva Janžurová je dost dobrá herečka, tady válela, ale nejlepší pokoukáníčko bylo asi na Petra Nárožného. Film oplývá úžasným humorem a vtipnými hláškami, i když ten děj není bůhvíjaký...(16.6.2013)

Otec rodiny je vyslán do lázní. Moc se mu nechce. Když už je v lázních, tak mu příjde domů dopis, že má nemanželské dítě. Dopis otevře jeho dobrosrdečná manželka v podání Ivy Janžurové, ta si hned domyslí, že její manžel někde zhřešil. Tak mu to zavolá do lázní, mluví o tom velmi zmateně, proto nabyde dojmu, že má dceru Michaelu v jiném stavu. Hned potom se rozjede kolotoč různých nedorozumění a komických situací. Nic není takové, aby to nemohlo být jinak.(29.10.2008)

• - Na začátku filmu, ještě před titulky, jedou Míša (Z. Bydžovská) s Tomášem (M. Vladyka) po jezdících schodech a ze schodů jedoucích opačným směrem je pozoruje babička (S. Zázvorková). Přitom ale oboje schody mají vedle sebe na stejné straně zeď. (DžejPý)

• - Když asi v 15. minutě filmu přichází babička (Stella Zázvorková) do bytu Novákových (Petr Nárožný, Iva Janžurová), je vidět, že ve dveřích je kukátko. Když pan Novák za babičkou dveře zevnitř bytu zavírá, již v nich žádné kukátko není. (rakovnik)

• - Točilo se v Praze v Letenských sadech a Františkových lázních. (M.B)