• peetriss
  ***

  Komedie s možná až absurdní zápletkou, přesto příjemná zejména zásluhou celé plejády skvělých českých herců s Ivou Janžurovou a Petrem Nárožným v čele. Obsahově je znát kontaminace dobou vzniku, naštěstí v míře, která se dá strpět. Skvělé konverzační scény, na kterých je viditelné, že jsou točeny podle divadelní hry, jsou střídány hluššími místy, což je hlavní slabina filmu. Celkově určitě podívaná, která jistě nezklame, z dnešního pohledu obohacená občasnými retro prvky.(29.9.2014)

 • Nocturno culto
  *****

  Tohle mě baví, hlavně tedy Petr Nárožný, ten má geniální hlášky, takřka co slovo to perla..Janžurová byla taky dobrá, sice trošku upozaděná ale svůj prostor využila, zrovna tak jako Bydžovská s Vladykou..Samostatnou kapitolou pak byli prarodiče v podání Zázvorkové s Řehořem, bezvadně se doplňovali..(12.3.2016)

 • sud
  ****

  Příjemná komedie, která vyniká především konverzačním humorem a spostou nedorozumění a nečekaných rozuzlení. Za zmínku stojí samozřejmě herecké výkony Ivy Janžurové a Petra Nárožného, kteří se ve svých rolích opravdu vyřádili. Stačí se natáhnout do křesla, zapnout televizi a příjemně se bavit oddechovou komedií o tom, co se stane, když manžel odjede do lázní a dcera si najde kluka.(27.3.2006)

 • pytlik...
  ****

  Janžurka měla pravdu, ten svetr si Bydžovská určitě svlíkat neměla.. Neboť vyšívaný ubrus, co pod ním nosila, by přes svou červenou barvu nenadchnul ani toho nejbujnějšího býka, a to je co říct. Film táhnou zejména dialogy mezi Nárožným a Janžurovou v první půli, poté, co otec Novák odkvačí do lázní, úroveň poněkud upadá, neb nastává přehlídka méně uvěřitelných nedorozumění a ošívacích scén, ve kterých hraje hlavní roli zejména Bydžovská (na druhou stranu plus za to, že se za celou dobu snad jen dvakrát zasmála svým typickým zdravým koňským smíchem).(22.9.2013)

 • Turiec
  ***

  Rodina pána Nováka žije v stiesnených pomeroch a tak využíva v byte každý centimeter úložného priestoru. Všetko má svoje presné miesto. Pán Novák (Petr Nárožný) je totiž neuveriteľný puntičkár. Jedného dňa sa však systém rozpadá. V rodine sa objaví podozrenie z nemanželského dieťaťa, dcérin divný priateľ a všadeprítomná „najmúdrejšia“ babička a o bláznovstvo je postarané.(3.1.2004)

 • - Točilo se v Praze v Letenských sadech a Františkových lázních. (M.B)

 • - Na začátku filmu, ještě před titulky, jedou Míša (Z. Bydžovská) s Tomášem (M. Vladyka) po jezdících schodech a ze schodů jedoucích opačným směrem je pozoruje babička (S. Zázvorková). Přitom ale oboje schody mají vedle sebe na stejné straně zeď. (DžejPý)

 • - Když asi v 15. minutě filmu přichází babička (Stella Zázvorková) do bytu Novákových (Petr Nárožný, Iva Janžurová), je vidět, že ve dveřích je kukátko. Když pan Novák za babičkou dveře zevnitř bytu zavírá, již v nich žádné kukátko není. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace