• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 102 min

• Rohy212

Filmové komedie z prostředí stand-up jsou často ty nejméně vtipné komedie. Zakončovací snímek KVIFF Late Night je toho důkazem. Šarm Emmy Thompson se scénáři daří přizabít ohranými vtipy o sexismu a fyzickou komedií s odpadky. Nadějné téma probíhá zcela předpověditelně. Jinak je to ale perfektně snesitelný film. 2,5*(7.7.2019)

Kýčovitá komedie ze zajímavého prostředí, která se až moc zaměřuje na feminismus a rovnost obecně. Film se na to soustředí tak moc, že je vlastně plý sexismu a rasismu. Ale když jsem se to rozhodla ignorovat, zbytek filmu byl vlastně docela fajn. Žádný zázrak, ale ani propadá. Mindy byla na pěst, ale Emma Thompson výborná jako vždy. 3*(11.6.2019)

• Reif

Ke svému drastickému hodnocení jsem sáhl ve chvílích totálního diváckého vyčerpání po celotýdenním festivalovém filmovém maratonu, a sám jsem čekal, že za pár dní se můj postoj k filmu zklidní. Ale není tomu tak, jen vzpomínka na "zážitek" v malém sále bolí. Nevtipná komedie o jakože vtipných komicích, kde většina humoru spočívá v tom, že Katharine je BÍLÁ a STARÁ (něco přes padesát) a že její nová scénáristka je indická žena, což se zopakuje v průběhu snímku 789x, kdyby si divák náhodou nevšiml. Do toho se rozhodl film vytěžit do poslední kapky hlavní podmínky amerického kýče, totiž neustálé omlouvání se, vracení se k sobě a rádobyhlubokomyslné projevy s tklivou kytarou v pozadí. #KVIFF2019(18.7.2019)

Late Night je oddychovou komedií, která stojí a padá na hereckém esu v podobě Emmy Thompson, jež si celý film pochopitelně ukradla pro sebe. Mindy Kaling, která je zde podepsána i pod scénářem, jí tak jen zlehka sekunduje. Pokud se čas od času podíváte na Jimmyho Fallona, Conana O’Briena, zmíněnou Ellen, nebo jakýkoli jiný pořad tohoto formátu a máte rádi dojímavé komedie, je tento snímek přesně pro vás a vůbec neváhejte. Tvůrci si zde berou na paškál nějaké ty mediální kauzy dneška, ale i společenské problémy. Ty narážky někdy působí hodně “na sílu,” jindy jsou vydařené. Celému filmu by rozhodně prospěl lepší scénář a režie. Jinak ale rozhodně nejde o špatný počin. Late Night neurazí, zabaví a v rámci možností i pobaví…(11.7.2019)

• jefff

Byl by to dobrý film. Ostatně Emma Thompson hraje výtečně, ale nesměla by tam být extrémně nepříjemná, protivná a nesympatická Mindy, která si napsala scénář na tělo a naprosto debilně sází na atraktivní témata současné korektní doby. Navíc její herectví je na úrovni telenovel a sitcomů, ve filmu nemá co dělat.(8.7.2019)