M*A*S*H - Úvodní epizoda (S01E01) (epizoda)

Pilot

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1972, 25 min

Jestli na nějakou epizodu nejde zapomenout, je to právě tahle. Začátek, který se povedl a který se jen tak nevidí. Je super, že si tu člověk může vychutnat dlouhou verzi znělky, byť je mi jasné, že pouštět ji před každým dílem nelze, ale aspoň je pak jasné její pozadí. A také je vidět, jak jsou herci ještě "mladí". Třeba Hawkeye a Frank mají docela kšitici. o šedinách nemluvě.(11.10.2017)

"Tihle dva ničí tuhle válku nám všem." Jak já jim závidím. Taky bych chtěl tvořit ostrov normálnosti ve válečném šílenství. Vždyť co je normálnějšího, než hrát golf v minovém poli, provádět souboj s láhvemi s močí na 20 metrů či vítat generála se záchodovou mísou na hlavě? Asi nic a mně právě došlo, že nechci být ničím v žádné válce. Přesto jsem si užil Hawkeyův a McIntyreův nástup, Henryho "přísnost" i Radarovu předvídavost. Na tomhle operačním sále se zkrátka cítím dobře.(27.7.2017)

První díl vždy následuje okamžitě po posledním (nejen v ČR, ale třeba i v Británii) a to je vždy taková úleva a návrat do starých dobrých časů. Henry opět žije, Margaret je opět mrcha a o jejím vztahu s Frankem (skoro) nikdo neví, Radar je opět dospělý, Trapper opět podvádí svojí ženu. A za pár dílů začne Klinger zase nosit šaty. Otce Mulcahyho sladká výhra tak vzala, že ho v dalším díle museli nahradit jiným hercem.(6.8.2017)

Začátek je vždy nej!!(26.6.2018)