Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 3 (1974) (série)


Duhový most (S03E02)

(epizoda)
  • USA Rainbow Bridge

VOD (1)

Obsahy(1)

Hawkeye a Trapper plánují dovolenou v Tokiu, když přijde nabídka na výměnu amerických raněných za čínské zajatce a jednotka 4077 má výměnu provést. Henry se rozhodne vyslat Hawkeyeho, Trappera, Burnse, Radara a Klingera na misi na nepřátelské území. Frank málem všechno pokazí, když si přes striktní příkaz vezme stříkací pistolku. Naštěstí čínský doktor projeví dostatek smyslu pro humor - asi proto, že studoval na univerzitě v Illinois. (TV Nova)

(více)

Recenze (6)

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Plukovníku, protestuji proti útoku na charakter majora Burnse v jeho nepřítomnosti. My vlastně utočíme na jeho nepřítomnost charakteru....Dobrou noc, supermani.... ()

Reklama

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tou pistolkou by jim to Frank určitě nandal. A co víc, Frank je hrdina, že se vydal do nepřátelského území. Téměř na svůj vlastní návrh. To se pozná, komu jde o vlastní kůži a kdo věci dělá z přesvědčení. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Proč jsi mi nedal podepsat tohle, když jsem podepisoval tamto, přestože jsem vlastně nevěděl, co podepisuju?" Henry je zkrátka rozený vůdce a jeho zoufalství z toho, že má něco rozhodnout, je skutečně zábavné. Samotný zájezd pro zraněné k Číňanům až tak zábavný není, ale na způsob, kterým Henry zdobrovolnil Radara, si budu muset dát v životě pozor. ()

Zajímavosti (7)

  • Přestože k hromadné výměně zraněných válečných zajatců došlo až těsně před koncem korejského konfliktu v roce 1953, existovaly četné zprávy o tom, jak čínské jednotky na úrovni místních jednotek propouštěly zraněné vězně a nechávaly je sbírat nebo dokonce vyzývaly síly OSN, aby vyslaly personál sbírat své raněné. (sator)
  • Pistole Margaret (Loretta Swit) je Colt Model 1908 Vest Pocket, navržená jako malá střelná zbraň ráže 0,25. Nosili ji například policisté jako mimoslužební zbraň. (sator)
  • Vrchní sestra (Loretta Swit) půjčuje Frankovi (Larry Linville) pistoli se slovy: „Tu dal můj otec mé matce o svatební noci.“ Stejná slova už z jejich úst zazněla v epizodě Generál za úsvitu (1974), tenkrát to byl ale bič, který dal její matce její otec o svatební noci. (sator)

Reklama

Reklama