M*A*S*H - Série 3 (1974) (série)

Abyssinia, Henry (S03E24)

(epizoda)
  • USA Abyssinia, Henry

Henry se konečně dočká převelení do Spojených států. Mezitím, co si Henry zařizuje poslední věci na převzetí velitelské funkce, se už chystá Frank Burns. Při rozloučení musí Henry ještě zapnout Klingerovi šaty, ušité speciálně pro tuto příležitost, a také stihne dlouze políbit Šťabajznu. Nakonec dá ještě poslední rozkaz Radarovi: "Radši tady buď hodný, nebo se vrátím a nakopu tě do zadku". V šokující poslední scéně přichází Radar se zprávou, že Henryho letadlo bylo sestřeleno nad Japonským mořem a nikdo nepřežil... (TV Nova)

sator

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jeden z nejbolavějších dílů a scénaristů si za to vážím ,takové to to bylo... Díky Henry, byl si úžasný... 😢 Proč nemůže být všude stejný čas? Protože je země kulatá a pořád se otáčí.. No nic není dokonalé... Titul epizody se odkazuje na slangové použití “Abyssinia” pro “sbohem”. "Abyssinia", vyslovované "ab-ee-SIN-ee-ah" lze chápat jako "uvidím vás". ()

korbitch22

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Sice chápu, že je seriál z válečného prostředí, ale smrt Henryho byla naprosto šílená a hlavně zbytečná. Rozloučení s Trapperem vlastně žádné. Jedna z nejbolestivější epizod v dějinách jakéhokoliv seriálu. Bez Henryho a Trappera ztratil Mash to, co dělalo Mash Mashí i když se laťka držela pořád nadstandardně vysoko. Ale B.J. mě svým svatouškovstvím vždycky spíš sral. ()

Grogan

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Smutný rozloučení s Henrym a Trapper je tu taky naposledy. Tuhle dvojku jsem vždycky upřednostňoval před Hunnicatem i Potterem (škoda, že se Henry nikdy nesetkal s Charlesem, dovedu si představit, jak byl z něj byl Charles nadšený). Každopádně to ukazuje, jak už někdo psal, že je to sice sitcom, ale odehrávající se za války. ()

• Titul epizody odkazuje na slangové použití „Abyssinia“ pro „sbohem“. „Abyssinia“, vyslovované „ab-ee-SIN-ee-ah“ lze chápat jako „uvidím vás“. (sator)