Reklama

Reklama

Tolkien

  • USA Tolkien (více)
Trailer 1

Snímek sleduje osudy J.R.R. Tolkiena (Nicholas Hoult) dávno před tím, něž se z něj stal slavný spisovatel. Dospívající Tolkien, obklopen spolužáky, objevuje sílu přátelství, odvahy a odhodlání. Společné pouto je časem stále pevnější, první světová válka však může jejich přátelství rozbít. A právě tyto zážitky se později staly Tolkienovi inspirací při psaní slavných románů ze Středozemě. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (168)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Chtělo by to ještě jeden film, který by nám Tolkienův životopis dovyprávěl až do konce. Toto jsou jen mladá léta a připomenutí skutečnosti, která praví, že i Pán prstenů je jen odpovědí na hrůzy Velké války. Podobně jako cokoli, co napsala ztracená generace, včetně A. A. Milnea. A samozřejmě před válkou všichni, bez rozdílu, randili tak, že brali své drahé polovičky na Wagnerovy opery ;) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pokud vnímáte Tolkiena jako strůjce všech fantasy světů, které máte tak rádi, tak si říkáte, že tento film je přesně pro Vás. Já to tak vnímal. I proto jsem se na film tak strašně těšil. Jaký je ale výsledek? Podle mě se jedná o nejnudnější životopisný film, který jsem za hodně dlouho viděl. Absolutní zklamání. Herecky dobrý, Nicholas Hoult jako mladý Tolkien je v pohodě, i Dome Karukoski není úplně náhodňák pro podobný příběh. Něco už natočeno má. Problém je ale scénář. Jsou v něm určitý momenty, u kterých Vám dojdou souvislosti s autorovými knihami, ale ve výsledku je to jedna velká nuda. Příběh se odehrává za Tolkienova studijního období. Potkává v něm kamarády, kteří mu formovali osud. Ze začátku ten jejich klub vypadá, jak kdyby se sešla nějaká mladá elita tehdejší doby. Nesedlo mi to. Postupem času se ale příběh čím dál víc provázel s první světovou válkou, kde záběry z bitevního pole působili dobře, ale říkal jsem si, že nechci koukat na válečný film, ale na životopisný film a tak mi to vlastně také nesedlo. Tolkien si tohle nezasloužil a vůbec se nedivím, že se jeho rodina od filmu distancovala. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Životopisný film klasického střihu, ale nevadilo mi to. Vytknout nicméně musím vykreslení Tolkienových přátel, kteří byli pro příběh sice důležití, jenže až do konce víceméně zaměnitelní. Škoda. Nicholas Hoult je ale stále sympaťák, Lily Collins také (a navíc krásná), líbilo se mi, jak scenáristé do děje vpašovali různé Tolkienovy inspirace a také jak režie párkrát použila nějaký záběr, který připomněl filmy Petera Jacksona. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Jazyky sa nekradnú. Ovplyvňujú sa.“ Podobne, ako do predchádzajúceho životopisu s Houltom o talentovanom umelcovi, Rebela v žite, ani do Tolkiena sa mi vonkoncom nechcelo. Hoci zbožňujem filmovú trilógiu Pán prsteňov (knižnú už menej, ale čítal som ju a dosť ma bavila), odolával som ako sa len dalo, aby som si tento film nemusel pozrieť. Nakoniec ale padla kosa na kameň... a musím s prekvapením (a miernymi výčitkami svedomia) skonštatovať, že je to dobré,. Že som sa bál zbytočne. Určite to nie je nejaká geniálna smršť. Má to skoro dve hodiny a tempo skutočne nie je z najrýchlejších, aké ste v dejinách kinematografie videli. Asi by sa dokonca natvrdo dalo povedať, že je to pomalý, zaspatý a miestami dokonca až trochu nudný film. Avšak s pribúdajúcimi minútami sa situácia predsa len dosť zlepší a získa to tie parametre, aké to asi mať malo. Priatelia a ich strata, krutá vojna a postupný zrod legendárneho príbehu zo Stredozeme, to všetko sú veci, z ktorých ide mráz po chrbte. A som rád, že som znovu po dobe dlhšej, než by mi bolo milé, videl Colma Meaneyho. Naopak, vadilo mi nedostatočné prekreslenie Tolkienových priateľov, ktorí sú pre príbeh kľúčoví, ale dosť sa jeden na druhého podobajú a budete v nich mať hokej. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Další legenda, která se konečně dočkala své biografie a kupodivu je to lepší, než jsem si myslel. Ze všeho nejvíc jsem se při sledování nedokázal odříznout od porovnání s Teorií všeho, ovšem v půlce se to přece jen malinko zadrhlo a začal jsem se mírně nudit. Závěr snímku to ale bohatě vynahradil. Stejně jako Eddieho Redmaynea nemám rád Nicholase Houlta, ovšem ukázalo se, že u tohoto typu dramatu to tolik nevadí. Neškodný kousek na večer, o LotRovi se pochopitelně nedozvíte vůbec nic. ()

Galerie (235)

Zajímavosti (9)

  • Natáčelo se v Anglii, konkrétně ve městech Liverpool a Manchester. Zákopové scény z první světové války se natáčely v Altchringhamu (Cheshire). (BMW12)

Reklama

Reklama