Agentka FBI je zatažena do vyšetřování kolegy ohledně nadpřirozena. (Disney+)

helraiser

Pilotní díl nejlepšího scifi seriálu všech dob. Mimozemské únosy, implantáty, první setkání legendární dvojice Muldera a Scullyové a první objevení Kuřáka. Atmosféru to má perfektní a pilotní díl splnil svou úlohu dokonale. Můžeme se tedy vydat na dlouhou cestu paranormalnich jevů a konspirací a, že to bude pekelná jízda o tom není třeba diskutovat. ()

WScully

Temná a tíživá pilotní epizoda pozdějšího seriálového kultu. Pilotní epizoda je jednou z nejlepších epizod seriálu právě pro svou tíživou a temnou atmosféru, pro prvotní seznámení s později velmi populárními seriálovými hrdiny a pro svůj zápal nalézt pravdu, která je tam venku. Již pilotní epizoda poukazuje na směr, kterým se The X-Files budou ubírat, nebude se totiž jednat o detektivku opředenou mysteriosním oparem, která však má čistě vědecké vysvětlení, nýbrž o skutečné řešení případů odehrávajících se mezi nebem a zemí... Povinnost pro každého, kdo jen trochu pochybuje o pravdě, která je nám servírována každý den médii... Navíc si divák užije výtečně vygradovanou atmosféru strachu s výbornými hlavními představiteli. Samé superlativy. ()

TaNya_

Když se to tak řekne, tak na tu dobu určitě nezapomenutelný. Pro naši ''modernější'' generaci už to takový úžas nevyvolává - sic 1000x překonané v efektech. Na druhou stranu kdo by si neoblíbil 2 hlavní a tolik rozporuplné postavy? Mladej Duchovny je k popukání ;). ()

moviepill

Dokonalý aperitív s príchuťou tajomna. Vyvážená réžia a pre fanúšikov neobvyklé ticho pri úvodnom logu "The X-files" robia z tohto "pilota" nadpriemerný počin. Rozbeh na jedničku! ()

Nikolas__

Pečeť úžasu - 90 - 95%_ Tohle jsou pravá Akta X, i když jde o první díl, je to zatracená kvalitka. Jediné co možná trošičku zamrzí, přesto je to logické, je absence znělky. Je až s podivem jak už v tomto díle fungují parádně dialogy, především ty Muldera se Scully, kteří si to očividně dost užívají. Scénář se taky dosti povedl, vizuály jsou super, humor je taky dobrý. Mulde rje tu vážně fantastický, bohužel Scully je ještě slabší, ta se vyšvihne tak jak jí známe, až vlastně ve čtvrté sérii. V první sérii zkrátka nějaké věci ještě nebyli ono, a i tento pilot ukazuje, že jich bylo vážně minimum. Hromada epizod v seriálu je samozřejmě mnohem lepších, ale i tohle se vážně povedlo, zajímavé je, že postava Billyho a pár věcí z této epizody se vrací ve finále sedmé série (Requiem). Navíc Billy je poté i v sérii osmé v trošku jiné charakterové pozici. Pilot je tak z poloviny mytologický, z poloviny samostatně stojící případ. Ale spíše tu převládá ten pocit budování základní příběhové linky. Následující díl seriálu ještě více upevnil pozici. ()

Retimo

Po tomhle úvodním dvoudíle mi byli Akta X ještě asi na další 2 roky zakázany....až jsem dorostl náležitě jsem si minimálně první 4 série užil......ale tenhle pilot mi utkvěl spolu s Játerníkem ze všech nejvíc. ()

PeteBuck

Keď sa to u nás objavilo, tak som si myslel, že lepší seriál ani neexistuje. Mulder a Scullyová boli dvojka, ako sa patrí. Do konca piatej série to bola paráda, vrátane filmu. Šiesta a siedma séria už šla dole vodou. Výborné oživenie v ôsmej a deviatej sérii. Robert Patrick bol oproti Mulderovi ťažký drsňák. A ostatné postavy ako Muž s cigaretou, Skinner, Krycek, Deepthroat boli vždy vítanou vzpruhou. ()

Tuty

První díl určitě nepatří mezi nejlepší epizody seriálu, ale na druhou stranu představuje triviálním způsobem rozpor mezi dvěma hlavníma postava (realistka Scully X nevědec - psycholog Mulder), který je jedním s ústředních motivů celých Akt X. 75%. Nejlepší epizody první série: Škvíra, Led, Opačné pohlaví, Eva, Soumrak padá, Tvary, Tooms, Znovuzrozený). V podstatě všechny kromě Ducha ze stroje, Vesmíru, Padlý anděl je mytologickým dilem - ale nuda... ()

m4ynard

Aké je to jednoduché prísť na riešenie. Majstrovsky zistili na minimálnych podkladoch, čo sa deje. Sakra dobrá intuícia. A ešte mi prišlo vtipné, že vždy keď museli ísť niečo skontrolovať, alebo hľadať, tak bola tma. :) Inak veľmi atmosferický pilot. Včera (2009) som pozeral prvú pilotnú časť. Čiže som si zopakoval jedinú časť čo som doteraz videl. Pämatal som si len, že tuším Markíza vysielala (už teraz viem, že začínala vysielať) Akty X a išla práve táto časť. Odhadujem, že som mal tak 7-8 rokov a potom sa mi snívalo, že som mal 2 znamenia na ruke, zobudil som sa a šiel som spať od strachu k rodičom. Odvtedy som agentov Muldera a Scullyouvú nevidel. Až doteraz. ()