Chundys

Tak se do toho pustíme! Jako Nolan si jede těžce svojí a každej ať se s tim popere sám, on se nám potutelně usmívá jakej nám udělal MINDFUCK! To jaký má umění a talent na výběr neznámého a mladého a hlavně úplně unikatního skladatele je úžasný (husina neskutečná při soundtracku), výběr herců na jedničku, protože proč nemůžou dostat prostor noví herci? Nolan si to s timto talentem může dovolit, jako režírování má těžce v malíku a je to PAN REŽISÉR! A k samotnému filmu? No co si budem, tak po dvacáté projekci se snad budu chytat :D fakticky tleskam!!! ()

Mackoun

Dobrý... možná i chvalitebný. “Výborný” bych netvrdil (a to jsem se byl v rámci promítání poprvé v životě pokochat v obřím IMAXu). Na jednu stranu se film zpočátku snaží i přes svůj celkový princip nepůsobit zbytečně složitě, na druhou stranu se divák nutnosti nárazově přetaktovat svou hladinu pozornosti, aby neztrácel alespoň základní přehled, nevyhne. Zbytek ušlých souvislostí by to v mnoha případech řešil tradičně druhý “skouk”, ale pro mě TENET není zrovna kouskem, který bych si měl chuť poštět znova (ač jsem se rozhodně nenudil). ()

godycz

kupodivu jsem se nenudil. neni to prekombinovane jako Inception a rozhodne lepe zahrane i nasnimane. hudba velmi vhodna a ac nerad, davam 4. ()

pirko7

Tenhle film se zrovna s díváky moc nemaže. Podobně zamotá hlavu jako počátek, ale tam vám vše vysvětlí, tady se i v tak dlouhém filmu raz dva ztratíte a dost věcí není vysvětleno a působí to pak děsně hloupě. Je třeba vidět dvakrát a nejlépe hned den po sobě. Na to mě ale tento film tolik neuchvátil. ()

barteca

Dobře ty , už jsem si myslela , že mám cestování časem zmáklé, ale tady někdo přichází s novým nápadem a při jeho zprostředkování vám jde hlava kolem. Washington jr. mě baví, nezklamal ani tady. ()

Saur.us

Hrátky s prostorem a časem, které Ch. Nolan začal studovat u Mementa, přesáhly mez sledovatelnosti. TENET je prezentace všech nápadů, které za svou kariéru tento velikán nasbíral, je technická dokonalost, extraliga praktických efektů. Je ale sterilní, bez emocí, bez H. Zimmera. S těžkým srdcem ho musím označit jako nejhorší Nolanův film, jako místo, kdy se z geniality stala otravná manýra a masturbace nad sebou samým. ()

kesty

Milujem Nolana, no nejak si posledné roky nerozumieme. Má môj obdiv, snahu natočiť ďalší techno-thriller a prekonať Inception oceňujem. Ale tam to končí a ja zostávam chladný, podobne ako celý Tenet. Drevený Washington (fakt mal celý film rovnaký výraz?) hrajúci tak neplastickú a nezaujímavú postavu, že by si nezískala moje sympatie ani záchranou svorky psov z horiaceho domu v úvode filmu, je pre mňa nepochopiteľnejší, než celý dej. Možno aj preto vedľa neho vyznieva Pattinson ako poloboh, i keď zahral iba pár úsmevov. Komplikovanú rafinovanosť, ktorú som na Inception tak obdivoval (again, spolu s postavami, na ktorých divákovi záleží), tu strieda nedotiahnutý chaos, ktorý je vzhľadom na mená kameramana a skladateľa aj audio-vizuálne prekvapivo neatraktívny. Ach, a to sa z toho dalo toľko vyťažiť! Škoda. Uvidíme, či po druhej projekcii nezmením názor, ale momentálne by som bol možno radšej, keby som sa časom vrátil na úvodné titulky. ()

Extrakritik

Čekal jsem mnohem víc. Naštěstí nám na začátku filmu nastíní,že se to nemáme snažit pochopit a to jsem taky udělal. Efekty dobrý,ale to bohužel nestačí. ()

Lucretius

Jak mám všechny Nolanovy filmy rád, tady jsem se prostě nezorientoval v pravidlech. Ne vše musí sedět, ale narozdíl od Inception, Tenet nevytvořil dojem, že jeho základní představa, tj. že postavy jdou časově nazpět, ale interakce si odpovídají s normálním světem, funguje. Imho naráží na dvě věci. Na špatnou uchopitelnost determinismu obecně, přičemž zde by musel fungovat v totální formě. Budoucnost invertovaného je striktně dána jako naše minulost. Jenže film zároveň říká, takhle to není a nepřemýšlej nad tím. A za druhé, obraz relity je z velké části mozkem predikovaný, to člověku umožňuje třeba chodit a nečumět pořád pod nohy. Invertovaní lidé by museli působit jako pěst na oko. Je těžké si to představit a Tenet s touto představou nenabídne pomoc, spíš naopak vizi u které člověk tuší, že takhle by to nefungovalo. Podle mě, lepší než palindromatický název by bylo "Tnetennba", čoz by odráželo předstíranost symetrie. Vtipné taky je, že přesně této představě času se posmívali v Endgame, "nepotkej sám sebe", bububu. A to je vlastně i závěr, z odstupem na mě Tenet nepůsobí jako chytrá sci-fi, ale hloupější superhdinský film stojící na rozbité časové hře. Tenet navíc nevytvořil ani pozadí zajímavého světa, v Inception zde byl pocit konspiračně ovládané planety, ale tady není jasné v čem je příběh zasazený. Technicky je film realizován pěkně, nudný není, ale že by mě to nějak bavilo. Zábavné je, jak film dovedl recenzenty k strukturování jejich textů to podoby "je/není to dobré, ale chápu, že se to někomu nelíbí/líbí". P.S. Nolan mívá výborné obsazení a do určité míry to platí i zde. V mainstreamu záporák vyvolává negativní emoce a fikční strach (divák se bojí o postavy). Branagh tohle překračuje vyvolává reálný strach, vidíme skutečné mosntrum, tyrana, s bolestivým dotýkajícím se pocitem, že z jeho moci nelze uniknout (což nevím, jestli není na žánrovku moc). Z Debicki nelze odtrhnout oči a svým výkonem je v kvalitativní špičce Holywoodu, Pattison svou postavu též ozvláštňuje. Kdo naopak selhává je Washington a to ve dvou rovinách. Postavu ničím neoživuje, nedodává ji nic, co by pro ni bylo osobní, čímž by celému vyprávění dodal lidskou optiku. Zároveň nevytváří dojem, že pro postavu události mají nějakou individuální důležitost, což obírá příběh o osudovost. Resp. nezobrazí ani, že postava vlastním způsobem něco prožívá a ani, že to pro ni má vlastní význam. ()

Gastovski

Po nudném Dunkirku se Nolan vrátil zpět ke svým hrátkám s časem a opět s originalitou, která je mu vlastní. Člověk si opravdu užívá všemožné lokace s akčními sekvencemi, které jsou točeny v reálu a také je to znát. Tohle chcete z filmu cítit. Žádné digi sračky. Přiznávám, že napoprvé jsem vše nepochytal, přeci jen to je velmi rozházené puzzle. Ale napodruhé do sebe vše zapadlo a já už si film bezezbytku užil. Film je skutečně dělaný pro kina; zvuk je naprostá bomba. A soundtrack? Neustále pulzující lahůdka! Zimmer zvolil svého náhradníka velmi dobře. ()

Bozvav

Buď začínám být na Nolana moc blbá a nebo začíná blbnout Nolan. celé to bylo zmatené, beze smyslu a logiky,ne proto, že to bylo pozpátku, ale proč to tak bylo. Film mne nebavil a vlastně bylo jedno jak dopadne.A navíc závěr jsem si musela pustit dvakrát, abych to tak nějak dala dohromady. Základní myšlenka je asi obrovská, ale rozhodně ne pro běžného diváka, který se chce u akčního, lehce konspiračního thrileru prostě jen bavit. Za mne dvě světlo pohcující hvězďule. ()

theSaint

Takový guláš že spáchal Nolan? No tvl. To byla jak slepovaná váza, která se nepovedla. Že by konečně vyšlo najevo, co zbyde, když nemá po ruce všechny své osvědčené berličky? Pozornost kapitulovala už v první třetině. Všechno špatně. Dokonce tak, že jsme tento egomaniakální pokus odmítli dokoukat. Tak nějak nás urážel. Uráželo nás, že si Nolan myslí, že mu sežereme úplně všechno. Dialogy, střih a chování postav odpovídají prvnímu pokusu studentského filmu. Akční scény jsou k smíchu. Tak špatný to je. A Washington tu beznaděj svým "talentem" dopiloval. Začínám si myslet, že je to nefalšovaná "tlačenka", protože talent po svém legendárním otci určitě nepodědil. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem viděl tak nevýrazného bezbarvého herce. Podtrženo sečteno- průser. ()

Narciska

Tenet se vyznačuje výrazně inovativním přístupem, podpořený i nezvyklou a příjemně akční hudbou. Ale ztrácela jsem se v ději (dáno přechody mezi časy) a v myšlenkách (ohledně časového paradoxu), což byl možná záměr a možná i snaha vyvolat touhu vidět film podruhé. Co mi však vyloženě vadilo, byl způsob mluvy všech zúčastněných, bez barvy a bez výrazu, jako špatně udělaný dabing. Nejhorší hlas měl hlavní hrdina. ()

MAJkLSON

Nápad (svět) zajímavý, ale jinak takové to standardní Nolanovo řemeslo, které už jste zajisté viděli někde jinde lépe a zábavněji provedené. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana