Osemhodin

Pre mňa zatial najslabší Nolan vôbec som to nepobral. Ale to neznamená že to je zlý film všetko okrem narrative mu ide suprovo ale u Nolana som čakal viac. 7/10 ()

TomTopG7

Film hodnotím 9 z 10 a přijde mi že je hodně underrated. Když jsem si Tenet poprvé pustil měl jsem z toho filmu divný pocit. 1 půlka filmu je taková že moc nechápete co se děje a jenom se snažíte vstřebat spoustu informací o tom jak funguje invertování věcí atd. Ale 2 půlka filmu začne krásně rozuzlovat tu první a najednou začne dávat všechno smysl. Musím pochválit taky hodně kreativní akci. Souboje normálních lidí s těmi invertovanými jsou něco úplně nového co jen tak někde neuvidíte. A zároveň jsem milovník filmů s dobrým plot-twistem a myslím si že ten, který dostaneme na konci tohohle snímku je dost dobrý. Jediný problém jsem měl s některými hereckými výkony, ale to už je čistě můj názor. ()

CampaHD

50% - verím, že Nolan to mal v hlave usporiadané dokonalo. Bohužiaľ svoje myšlienky nedokázal pretvoriť v dokonalú hmotu. Materiál nenechá v hlave kopu otázok ako inteštelarovská dokonalosť či prepracovanosť počiatku. Zamiešať sám seba ako jahodový šejk nemal v pláne, no zamotal sa do vlastnej siete. Výsledná dokonalosť padá sama na sebe a stráca sa doslovne - v čase. Škoda, ale fakt som sa nudil aj keď pochopiť sa to dalo. ()

No.Mercy

Béčková zápletka a děj. Ovšem v podání mistra Nolana. Nicméně tady matika a fyzika funguje a jak známo - plus a mínus dá dohromady mínus. Občas se prostě chcete kouknout na pohodičkový Béčko a nepřemýšlet u toho... tady to ale nedostanete. Koukat na Béčko a muset se u toho koncentrovat bylo celkem 150ti minutový peklo.  Námět měl dle mého daleko větší potenciál. Srovnám-li to s Interstelarem, tak ... moment ... to nejde srovnávat. 60% ()

Sejkorka

Mistr Nolan má všechny čtverečky tady červený (čili 70 a více%), Nicméně potřetí dávám jen 3*, můžu si pomoci ctrl C/V mého komentáře k Počátku :  Byť je to sci-fi, nedá se v tom neztrácet. Jasně, že je to účel a asi nejsem dost bystrý všechno pochopit. Uznávám vysokou kvalitu snímku, jsem rád, že jsem se podíval, ale neřičím nadšením. Důležité však je, že jsem pochopil konec. Lidstvo je (zatím) zachráněno a to je moc prima. ()

macikpacik

Už len zbežná prehliadka kolegov-recenzentov poukazuje na fakt, že filmy Nolana idú trochu za hranice priemerných znalostí a vedomostí bežných konzumentov. Či to bol, Interstellar, alebo Počiatok, obsahom sú nie celkom ľahko pochopiteľné filmy. Tenet by som v tomto výčte zaradil na prvé miesto.  Ale najprv herecké výkony: Washington a Pattinson sú výborní. A vlastne oni ťahajú celý film. Čo je však ťažšie prijímané a chápané, tak to je samotný fakt Entropie a opačného toku času. Faktom je, že pravdepodobne entropia je zodpovedná za jedinú veličinu v štvorrozmernom časo-priestore /x,y,z,čas/ a to konkrétne za fakt, že aj keď v troch rozmeroch sa môžeme pohybovať ľubovoľne /teda hore dole, dopredu dozadu, do ľava, do prava/ tak v čase to nejde. Keďže entropia stále rastie a nikdy neklesá, tak sa nemôže stať, že vám zrazu rozbitý pohár vyskočí z podlahy, spojí sa pristane vám v rukách celý, plný vody a neporušený. Väčšine ľudí to je samozrejmé, ale ono to nie je samozrejme.. Ale to už je moc o termodynamike a pod. Faktom je, že objavenie - v budúcnosti - nástroja, ktorý dokáže zmeniť entrópiu - aj keď to je veľmi nepresné, lebo entropia sa nemôže obrátiť, len klesnúť, čo by mohlo spôsobiť neuveriteľné javy, ako napríklad vo filme videné autá, vojakov a pod idúcich opačným smerom /pričom oni vás vidia tak isto, teda, že vy idete proti prúdu/, tak potom by sa takéto javy môžu diať. Predpokladám, že Nolan si to dal viackrát od fyzikov, resp. vedcami riešiacimi otázku termodynamiky, vysvetliť a až potom a do toho pustil. Keďže to nikto ešte nezažil a asi ani skoro /zrejme nikdy/ nezažil, bolo len na Nolanovi ako to využije. On je režisér a použil to tak, aby to zapadalo do deja. Ja mu za to dávam (podobne ako v Interstellare) jednotku s hviezdičkou. Nolan ma presviedča, že sa nebojí ísť tam, kde nikto iný ani prštekom nešlápne. Za to, aj za obsah, aj za herecké výkony, aj za dej udelujem 10/10. A fakt, že Pattinson je z budúcnosti to všetko ešte okoreňuje. A na záver - čo je to Entropia? Je to miera neusporiadanosti systému. Keďže sa systémy postupne ničia, bortia a pod, tak entropia rastie. Je to trochu zložitejšie, ale ako základné vysvetlenie to stačí. Preto vám ten spomínaný pohár nevyskočí, lebo to by znamenalo ZNÍŽIŤ mieru neusporiadanosti a to je v rozpore s vedou. ()

K1K0

TENET film z budúcnosti ktorý prišiel priamo k vám. Načasovaná záchrana sveta muža ktorý chce zabrániť tretej svetovej vojne, pri ktorej im pomáha cestovanie v čase, čo je z prítomnosti čo je z budúcnosti to posúďte sami, na mňa moc komplikované. ()

PORTER44

Novodobé sci-fi kterému moc nefandím ani mě to moc nebavilo ,auta jezdící pozpátku,lodě plovoucí pozpátku,scény jako kdyby je neustále vracely kamerou zpět co je na tom za filmoví zážítek pro mě moc ne,líbílo se mi pár dobrých akčních scén a dobré herecké výkony jinak už to vidět nemusím. ()

Olivvaxaf

Nolan jako vždy předvádí perfektní práci! Krásný vizuál jako vždy ale tentokrát byl problém v samotném příběhu… Velmi originální příběh který sice byl dobrý ale i tak si myslím že by mohl být lepší. Možná by bylo fajn se více zaměřit na příběh postav. Jelikož jsem necítil žádné emoce k postavám… a to je docela smutné. Ale i tak naprosto špičková práce!! 7/10 ()

SalvorHardin

Asi najexperimentalnejsi Nolanov film. Dokonca miestami experimentalnejsi ako Memento. A pravdepodobne jeden z najpolarizujucejsich nolanoviek. Chapem ludi, ktori tomuto davaju 1/10 a chapem aj ludi, ktori tomu davaju 10/10, alebo 5/10 take meh. Kedze som sci-fi fanatik, mam rad Jamese Bonda a milujem akcne filmy 80. rokov a nebranim sa experimentalnym extravaganziam a sem tam si doprajem svojho Lyncha (vizualy) a Williama Burroughsa (chaoticka rozpravacska struktura) tak pre mna bol tento film 8/10. Najviac mi vadil zvukovy mix filmu, niekedy som dialogy proste nepocul, lebo ich prehlusovala bud hudba, alebo zvuk pozadia, ale potom som film pozeral s inym audio setupom (na inom domacom kine) a tam to bolo viac menej fajn. Kazdopadne pre mna 4  hviezdicky. Sekvencie, kde cas behal pozadu boli vizualne zaujimave, malo to svoju nahanacku, vybuchy, bolo to take spionazne sci-fi, ale ako vravim, absolutne rozumiem vsetkym vycitkam, ktore ini divaci maju. Ja tento film neberiem ako pseudovedecke pseudointelektualne mastarubovanie ani ako mega-samomasirovanie Nolanovho ega. Ja tento film beriem ako sci-fi spionazno-akcnu extravazanzu a nie ako film s realnou vedou, ani ako film s nejakou hlbokou pointou. Nieco ako kebyze si Michael Bay precital nieco zaujimave o cestovani v case a chcel natocit film, kde nie su cecky ani americka vlajka ci product-placement v kazdej tretej scene. V porovnani s marvel-brakom, ktory vysiel po Infinity War a v porovnani s inymi nepovedenymi sci-fi, je toto prijemne osviezenie. ()

oleg121

Určite je ešte potrebné druhé pozretie. Nollan si ma opäť podmanil počas celého filmu, no rovnako ako pri Interstellaru, i tu mi prekážalo ako chladne s postavami narába- k ani jednej postave som si nevytvoril vzťah. Klobúk dole však pred témou, celkovým spracovaním a vypiplanosťou celého diela. ()

Andrmen221

Nevím no, zajímavý nápad, ale popravdě jsem řadu věcí nepobral. Nolan hůř vypráví příběh a zpětně to je ještě zmatenější. Kamera, hudba jsou ale opět na té nejlepší možné úrovni, jinak mě to moc nebavilo a fakt to působilo divně. Nevím, kolikrát se na to budu muset podávat, abych to pochopil, ani nevím jestli se mi chce. Mám smíšené pocity. ()

tein

Vrchol Nolanových vymykajících se a zcela nezvládnutých ambicí, kde míří příliš vysoko, a nedaří se mu trefit. ()

oldrixs

Tenet je vynikající počin, který možná dosti lidem nesedne, ale mistr svého oboru Nolan si s tímto filmem tak neskutečně vyhrál (což tyto detaily zjistíte při přehrání videa k filmu), nebo prostě jak ho moc dobře známe, minimum CGI a vše natočeno pořádně tak, aby to bylo věrohodné. To je ta pravá filmařina, na které si Nolan stále zakládá. A já při prvním sledování tohoto skvělého počinu v mnoha momentech nechápal, jak a co se to sakra děje. Za mě 5 hvězd zaslouženě jak za Nolana, skvělý cast a celý příběh. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana