Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

kujon

Abych pravdu řekl, tak jsem očekával hodně... Ale bohužel, výsledek mým poždavkům nedostál. Takže 3* a příslib, že když bude na ČT opravdu kvalitní dabing, tak se vyššímu hodnocení nebráním. ()

Pavelos

Když jsem se dozvěděl, že se budou natáčet nové díly, tak jsem byl jak u vytržení.. Jsem věrný fanoušek Red Dwarf:-) A jak tak koukám , tak se tady většinou s názorem shoduji, první díl byl celkem slabotka, ale ty další dva to plnohodnotně vynahradily.. Red Dwarf je asi jediný seriál u kterého je dabing lepší než původní znění.. Ikdyž je to možná tím, že jsem viděl nekolikrát všechny díly a na ty hlasy jsem si prostě zvyknul.. Takže si počkám až to Česká televize nadabuje a dám si to znova.. ()

klokyn

Veľmi nevyvážené. Pri prvej časti som bol sklamaný a hovoril som si, že to ani nemalo vzniknúť. Po skončení posledného tretieho dielu som však chcel viac a prišlo mi ľúto, že viac častí už nie je. Tie štyri hviezdičky si Back to Earth určite zaslúži. P.S.: Myslím si, že ak by tunajší hodnotitelia videli tieto nové časti len v českom dabingu, bolo by tu hodnotenie minimálne o 10% vyššie. Darmo, zvyk je železná košela :) ()

A. Murray

Možná, že s dabingem změním názor. Zatím mi to přišlo jako fanfilm od fanoušků a ne další pokračování. Vtipy jsou vykradené předchozí díly a parodii na BladeRuna si taky mohli odpustit. Krom toho jsem čekal vysvětlení konce 8. řady a oni nic :( ()

waits

Když se sejdu po letech s kamarádem ze školy v hospodě, stane se, že se u jeho průpovídek pousměju, i když dvakrát vtipné nejsou, prostě jen tak, z radosti ze setkání. A to je taky tenhle příipad. Začátek je velmi rozpačitý a nepřipraven divák by možná po pár minutách přistroj vypnul. To se ovšem pravému fandovi stát nemůže, ten by sledoval vývoj událostí se zájmem i kdyby posádka Trpaslíka jenom spala na palandách. Dočká se za to zlepšení a to hned po přesunu do jiné, pozemské dimenze.S úlevou pak vydrží až do konce, ale i tak je jasné, že k nejlepším dílům původní první, druhé a osmé série se tahle minitrilogie nepřiblížila ani na dohled. Trpaslík zestárnul, ztratil drajv, postavy působí unaveně, na natáčení bylo navíc málo času a rozpočet byl omezený. Pro pravověrného fanouška radost ze sběratelského DVD a čtyři hvězdy (obvykle výtečný český dabing - bude - li kdy nějaký - můze mnohým dojem zlepšit!), pro ostatní hvězdy dvě, bohužel, tak se mi to jeví..Pozn.: Bonusový materiál je až nepřípadně rozsáhlý, včetně rozboru vlastního humoru od Douga Naylora a komentářů zúčastněných aktérů ke kdejaké několikavteinové scéněe. Pozn druhá.: Only The Good..je konec, kterému se těžko něco vyrovná.. ()

DuanBerry

Důstojné pokračování mého nejoblíbenějšího seriálu, které si navíc s úctou utahuje z mého nejoblíbenějšího filmu. Je vůbec možná lepší kombinace? Spousta narážek na Blade Runner, včetně Kocourových origami, "vyřazení" čili "popravy" s průletem skrze několik skleněných vitrín, a "postapokalyptický" Londýn s velkoplošnými obrazovkami Japonky pojídající jahodu spolu s brilantním trpaslíkovským humorem ve mně zanechaly hřejivý pocit spokojenosti. Jistě, kvalit starého Trpaslíka nedosahuje, ale po zamáčknutí jedné nostalgické slzy přesto nemohu a ani nechci dát dílku méně hvězdiček, než je nutné. ()

jajsemja

Koukl jsem na to podruhé a není to tak špatné, jak jsem si pamatoval. Když to srovnám s koncem 8. série, tak je to i dobré :) ()

Driscoll

Nejsem nadšem, nejsem zklamán; Back to Earth je pro mě však dostatečným potvrzením toho, že by tvůrci na natočení další série ještě měli. ()

melloun

Červený trpaslík je zpět. Nejen jako nostalgická vzpomínka na nejlepší seriál, ale jako opravdu dobrý příběh. Ten je velmi zamotaný a po celou dobu se tváří jinak, než jak to nakonec dopadne. Šetří vtipem, už ho zde není taková kadence na jednu scénu jako dříve. Přesto jsem byl po shlédnutí všech tří dilů spokojený, protože po pomalém začátku v prvním díle, děj graduje, humorných scének přibývá a konec je jak za stara (rozuměj jako původní seríál). ()

Grizzly

Je to uz trosku jine, ale nostalgie mne mlatila obrovskym perlikem. Tohle je vazne hlavne pro extremni fanousky a tim ja jsem :). Ted jen pockat na cesky dabing a mozna jeste hodnoceni zvednout. Trosku nekriticky, ale 75%. ()

TaanStari

Vidím herce z Červeného trpaslíka oblečené jako postavy z Červeného trpaslíka. Ale chybí tu humor z Červeného trpaslíka. Není to uplně špatný, ale tahle značka si zasloužila něco jinýho. ()

THE_Joko

Partia starých pánov chcela pripomenut svetu seba i jeden z najuzasnejsich serialov a to za pomoci neskutocne stupidneho scenaru,kde cerveny trpaslik hra vlastne film vo filme...Nuda a trapas obrovskeho kalibru.Bolo tu mnoho nezodpovedanych otazok na niektore otvorne konce a tak si predstavitelia niekde v Londinskom bare pri teplom pive bez peny povedali, ze natocia akesi dostojne ukoncenie serialovej legendy! NO zamer urcite nevysiel,nakolko chybala orignalita dacoho noveho a pouzili len to najlepsie zo stareho (olihen beznadeje) Takze? Absolutne zbytocne mrhanie casom nas vsetkych! ()

tenced

V roli fanouska narazim na zobrazeny brutalni sentiment a tvrdou nostalgii, rozumim, ze po deseti letech se to neda odtrhnout, ale ve finale nez poradne zakonceni to na me pusobi jako takove povzdychnuti... ()

Silencia90

Důstojný seriál s ještě důstojnějším koncem. Je svůj, žádná napodobenina, originální způsob humoru, něco co tu nebylo a nic podobného ani nikdy nebude. Nadsázka z celého seriálu jen čiší a to je důvod, proč se stále drží na špici. Jednoduché a geniální. (I když teda nevím proč je Rimmer opět hologram...?) Nakonec to naštěstí stále mělo svůj červenotrpaslíckej nádech a celý ČERVENÝ TRPASLÍK může konečně odpočívat v pokoji. ()

tomashrabek

Ak bude nejaká desiatka, dúfam, že absolútne prehliadne udalosti, ktoré sa odohrávali v tomto (vo vzťahu k originálu nedôstojnom) paskvile. ()

Finarfin

Asi nikdo nemohl očekávat, že to bude mít na původní seriál. Herci jsou o dost starší, příběhová celistvost je trochu na úkor humoru a i ten samotný se v některých pasážích posunul trochu jinam (odkazy na Blade Runnera atp.), trochu zbytečně vážných, a nebo hluchých scén. Prostřední díl je rozhodně nejslabší, třetí zas úroveň pozvedá. Ztratilo to rozhodně to kouzlo, co to mívalo, ale i tak bylo dost příležitostí se zasmát. ()

RedHot

Původní komorní atmosféra Červeného trpaslíka, dobře hmatatelná zvláště v době, kdy se seriál rozjížděl, sice poněkud vyčichá, ale přesto se jedná o pokračování kultovního britcomu nanejvýš důstojné a povedené. Konec je vkusně vygradovaný a správně emotivně vyvážený, zkrátka moc pěkně uhraný mač. Moc už se těším na chystané prodloužení... ()

cyphercz

Za celou dobu jsem se zasmál pouze u jedný jediný scénky... a to je hodně málo, navíc recyklace předchozích epizod je velká zoufalost. Divím se, že po tomhle počinu vzniknul ještě jeden, o něco lepší restart týhle legendy ()