Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (série)

Back to Earth

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 2009, 1 h 21 min (Minutáž: 25–29 min)

Podle vlažnějšího hodnocení lze odhadnout, že mnoho erudovaných kritiků z řad ČSFD nemá anunk o filmu Blade Runner, z kterého si velikonoční vydání Red Dwarf utahuje a čerpá, a nebo se prostě ještě nedokázali dostat přes to, že i herci stárnou jako jiní normální lidé. Tyhle tři unikátní díly patří k tomu nejlepšímu, co lze v rámci humorné sci-fi v dnešní době najít.(4.1.2013)

Zbytečný a ne moc vtipný (možná) dovětek ke geniálnímu seriálu. Je sice pěkně vidět všechny staré známé po několika letech, ale to vám samo plno hlášek a výborný humor nevykouzlí. Tady už se totiž opravdu většinou jen vaří z vody a i když se sem tam nějaký vtípek najde, tak v porovnání se svým předchůdcem je to zoufale málo.50%(12.12.2010)

Znovuoživení kultu, který měl velmi těžkou úlohu, ale dokázal se s ní poprat. Co mi zde chybělo byl chybějící smích, který k trpaslíkovi neodmyslitelně patří. Tady nebyl a proto ten zážitek ze sledování není stoprocentní. Jinak vtipné to je, chytré taky, děj není odfláknutý, takže jako rozjezd pro další série velmi uspokojující.(28.2.2016)

Bez dabingu to není ono...Zatím 3*. Už to prostě celé není co to bývalo, všechno je pojato spíš sentimentálně, chyběl mi Holly. Tak trošku jako červený trpaslík z nového světa. Pro mě osobně ten Nejlepší trpaslík s velkým N končí sedmou serií. Osmá je hodně dobrá ale už to není ono, a tato devátá...no kdyby přibylo více dílů. Hrozně rychle to uteklo, a ještě mi tam scházel ten smích. Proste rozporuplné pocity převládají...(19.4.2009)

Jistě že to není už ani z poloviny tak zábavné jako dříve.Ale už jen z té nostalgie.V rámci RD výročí tvurci udělali tři díly + bonus dokument,který zarytého fanouška potěší.Jasně,nikdo nemuže čekat velkolepý návrat,ale i tak,já se prostě bavil,když jsem viděl tu starou známou partu opět pohromadě.Bez porovnání s předchozími díly dávám 5*.(13.5.2009)

• - Na rozdíl od původních sérií je robík v Back to Earth vytvořen kompletně počítačem. Pohyb jeho hlavy obstaral Danny John-Jules s modrou ponožkou navlečenou na ruce. Ta byla poté v postprodukci nahrazena CGI modelem robíka. (Raztubyl)

• - V druhém díle "Zpátky na Zemi, část druhá", při scéně v obchodním domě, je vidět v pozadí plakát na film Memento (2000). (Cheeter)

• - Rimmer (Chris Barrie) si v seriálu čte magazín o automobilech. Taktéž v původním seriálu se mnohokrát podrobně zmiňuje o automobilech či různých motorech. Důvodem je fakt, že Chris je ve skutečnosti obrovským fandou techniky, což dokazuje i moderování hned několika úspěných dokumentárních seriálů jako například Masivní motory (od r. 2004), Masivní stroje (od r. 2004) či Zběsilá rychlost (od r. 2006). (gogos)