Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Hermi14

Tak poté, čeho jsme byli svědky v přinejmenším rozpačité deváté řadě, jsme se konečně dočkali opravdového návratu Červeného trpaslíka. Pár let to sice trvalo, ale za to čekání to jistě stálo. Teď už si jen počkat na povedený český dabing, který jako jedna z mála věcí obstál i ve výše zmiňované deváté řadě a doufat, že se brzy dočkáme řady jedenácté. ()

Rikky007

Překvapivě dobré i s o poznání sešlejší posádkou. Spousta super nápadů, které se snaží navodit atmosféru prvních sérií a daří se to. I když to už nemá úplně tu samou šťávu. Chybí mi taky nějaké dějové zařazení do předchozího seriálu. Předtím si s tím vždy dali práci, teď nic. Přeci jen, na Krytonovi a Kocourovi věk moc znát není, ale Lister a Rimmer.... To nemůže projít jako "ztracené díly" z původního seriálu. Už uplynulo v reálu až moc času, aby se šlo tvářit jako že ne. ()

Olík

Zapomeňte na ne zcela zdařilí návrat zpátky na zem, kluci z trpaslíka jsou zpět!!!!!!!! Přibilo několik vrásek, vlasy zvolily opačnou cestu, taťkovské bříško povyrostlo, ale jsou to opět oni........pojídají ostré indické pokrmy, nepřesně citují direktiva vesmírného sboru, jejich garderoba je pro ně vším a rádi žehlí a perou ostatním prádlo.................. Ringo, George, Paul a John vesmírných eskapád.......žádné Kochanské, Hollisterové, Ackermanové nebo jiní členové posádky těžařská lodi Jupiterské důlní společnosti.........jenom "svatá čtveřice" jako za starých časů (a občas nějaký ten Ježíš).........a co je úplně nejpodstatnější, jako za starých časů není jenom složení Červeného trpaslíka, ale především jejich kondice. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton strike back. ()

Fujara777

Ó, áno! Parádny návrat. Uvítal by som aj viac častí tejto kvality. V tejto sérii u mňa vyhráva 2. časť: Otcovia a synovia. Fascinujúci rozhovor otca so synom a iba v tejto časti sa objavil zosobnený palubný počítač. ()

Luk Skywalker

Měl jsem obavy, ale je to i po letech tam! Kromě jednoho slabšího dílu (5.díl) je to od začátku do konce parádní jízda, tak jak trpaslíka všichni známe. Budu se těšit na 11.řadu, scénáristé to umí napsat a obsazení to zahraje stejně dobře jako v minulosti. ()

Plechpetr

S10E01: Naprosto dokonalej návrat legendy! Celou dobu přesně to, na co jsme čekali už v Návrat na Zemi. Ale tady se to splnilo. Anekdota s losem :D Geniální.10/10. S10e02: O trochu horší než předchozí díl, ale stále vtipné a v rytmu old school trpajzlíka. 8/10. S10e03: Koukal jsme na to docela ve špatné náladě, ale líbilo se mě to o trochu mín než ostatní díly. Zatím asi nejslabší. 7/10???? S10e04: Libovej :D nasmál jsme se :D 10/10 S10e05: Věru skvělé. Zastoupení automatu na kafe a tyčinky je bláznivina :D 9/10 S10e06: No tak to mě zklamalo. Prozrazení něčeho co vyvrati osud onoho Rimmera je strašný:( No nevadí... 5/10.... Celkově skvělá série, back in ACTION! ()

Bird_house

Popravdě jsem čekal něco daleko horšího.. Jestliže si vzpomenu na (řekněme, že to budu nazývat devátou sérií - což bylo dle mě vrchol trapnosti) předchozí tři díly.. Myslím, že se jedná o výborný návrat.. Jsem zvědavý, jaxe bude vše vyvíjet dále, zda se bude putovat na Zem, zda bude další série.. BTW, Pree měla úžasný hlas, že..? ()

truby

Není to starej dobrej trpaslík, a ani humor už neni tak tak samozřejmý a přirozeně Red Dwarf, ale neni to ani brnknutí na nostalgickou strunu a trapné a rozpačité otáčení zpět, jak to mnohdy bývá. Má to svůj koncept, příběh, neztratilo to své typické rysy a opravdu se snaží pobavit. Dokonce to nevypadá ani na to, že šlo o marketingový tah za účelem co největšího zisku za co nejméně práce. ()

AngelG

Ze scény Listrovi konfrontace "otce se synem" z druhého dílu, mám ještě teď bolesti břicha.. BOYS FROM RED DWARF ARE BACK..! ()

ZackSawyer

Konzistentní, vyvážená celá řada, vtipné díly, poutavé a je to sranda i zábava. Skvělý návrat jedné legendy. Ještě teď to vstřebávám a budu si to muset pustit znovu :-) Fóry netřeba vyjmenovávat a že jich bylo ;-) ()

Drom

I když mám seriál Red Dwarf moc rád a žádný jiný jsem tolikrát neviděl, tohle je nějaký slabý. Nemohu si pomoci, ale mě to přijde jako variace na 8. sérii, která (krom 9.) byla z původních nejslabší a jemně protkaná trapností. To, na čem stavěl humor dříve, nějak nefunguje, já se vážně nezasmál. Herci jsou staří, s tím nejde nic udělat, ale ten vyžranej Kryton a jeho neoriginální hlášky? Lister je (slabá) karikatura sebe sama, Kocour jen vyměnil názvy zkrášlovacích prostředků v hláškách z minula. Jedinej Jidáš Hidiot mě bavil, ale málo. Úsměvné možná, ale zklamání. ()

frype

Bravoo! comeback ako sa patrí a so vsetkym co patri k trpazlíkovi. Zámerne som si počkal na overeny a stale vynikajúci český dabing aby som nebol priliz ovplyvneny. Stve ma len to, ze je to zalostne mal odielov a epizody o nieco kratsie. Vobec mi neprekaza starsi vek ucastnikov..nejak to porste nevnimam. su to stari dobrí "hosi z trpaslíka!" Keby som si mal nieco priat tak je to tiez aj natocenie dalsich dielov. Dufam, ze sa protagonisti rozhodnu opat nasadit "tryskový katata" a venuju dalsie diely fanusikom. Každopádne každý nový diel beriem ako luxusný kaviar a zlate šampanské. paráda ()

dalziel

Čo k tomu dodať?Musel som to pauzovať a pretáčat späť, lebo som sa rehotal ako hovado a nepočul som čo išlo ďalej.Ak by X bola naozaj fakt úplne posledná seria tejto ťažobnej ságy tak to nemohlo dopadnúť lepšíe a dôstojnejšie.Dúfam však že sa ešte minimalne 1 serie dočkáme,lebo hrdinovia síce starnú , ale ich humor je stále svieži a bez vrások.Bravo!!! ()

Torgal

Áno! Hoši z trpaslíka sú naozaj späť a vo výbornej forme! Akurát strašne zostarli a hlavne u Listera, ktorý sa chová rovnako ako pred 25 rokmi to pôsobí už riadne divne. Taktiež zmena kulís za kompletne nové značne narúša kontinuitu seriálu, ale odhliadnuc od toho, to hlavné čo robí trpaslíka trpaslíkom - slovné prestrelky medzi postavami - je stále zábavné ako za starých čias. 8+/10 ()

Shona

Zapomeňte na nepovedené Zpátky na Zemi, protože Listy, Rimsy, Kryťák a Kocour jsou opravdu zpět. Důstojně, vtipně, se skvělým dabingem, zkátka se vší parádou. 5* prozatím čeká na víc dílů a taky na Hollyho :-) ()