Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Vojife

Zatím hodnotím jen první díl - Dost mě překvapilo, že byl opravdu dobrý. Ani jsem si nemyslel, že by se mohl Trpaslík ještě vrátit "ke kořenům". Je zase jiný, ale rozhodně není méně vtipný! LOS! Prvnímu dílu "Trojan" dávám ****. =) EDIT: Druhý díl, zvaný "Fathers And Suns" ukázal, že první díl byl opět vydařenější "misleaďák" a že to s Trpaslíkem přecejen jde skopce. Fathers And Suns byl dost podivný a nepřišel mi moc vtipný: **. EDIT: Stejně tak třetí "Lemons", ** , velké zklamání. Doufám, že se tam ještě objevý nějaký další pořádný díl! EDIT: "Entangled" mi naštěstí ukázalo, že to přecejen nejde až tolik ke dnu. Klasiku to zdaleka nepřekoná, ale tenhle díl byl poměrně dobrý. Bavil jsem se. =) takže čtvrté epizodě dávám ***a půl. EDIT: Epizoda "Dear Dave" nebyla vůbec špatná, té dávám také tak ***a půl hvězdičky, kdyby mi to při finálním hodnocení přišlo málo, tak to zvýším. EDIT: Poslední epizoda série a pravděpodobně celého trpaslíka (vzhledem k tomu, že se jmenuje "The Beginning") byla opravdu dobrá! Té bych dal dokonce ****a půl, neboli nejvíc z celé série. Scéna s čištěním meče byla vynikající! ;D ()

Shakaar

Nebudu zatím komentovat, ale spíše je horší. Nicméně dalo se očekávat. Léta běží a to se podepisuje i hercích. Vtip je sice pořád stejný, ale přecejen mají svůj věk a po dvou dílech to vypadá trochu trapně. Ale 10. řada je hlavně dělána pro fandy, kteří si to po těch X letech přecejen zasloužili. Je to i vidět i na hercích že nijak to neflákají a snaží se vydat maximum. Nicméně interiery jsou jiné, zápletky jsou slušné, ale mnohdy už profláklé...navíc se nesešlo kompletní osazenstvo, chybí lodní AI (jak mužské i ženské pohlaví )...chybí ten šmrnc 80. a 90. let a nakonec taková ta mladá dravost jednotlivých postav. Pokud jste opravdu věrní fandové, díly si vychutnáte, pokud čekát od toho víc nedívejte se na to. Já jsem něco mezi, na díly jsem se díval s klidem, sem tam se zasměju kde se jim to povede, ale jinak vzpomínám na ty staré díly, nebo si je rovnou pouštím. Trochu mě totiž překvapilo, že lidi to ihned hodnotí 5*, neblbněte, podívejte se na to racionálně to ohodnoťe. Já s tím ještě počkám, ale zatím to vypadá na takové 3*. Není to uplně špatné, ale není to uplně ono ()

Hanzman

Stará banda nerezaví. Hoši ukázali, že přes svůj věk nepatří do starého železa. Vtip zůstal, interiéry mi přijdou krapet přestřelené, ale ni to nemění na tom, že naši 'Hoši z Trpaslíka' jsou zpět. "It's a Moose" :) ()

Shaleman

nemůžu hvězdičkovat po třech dílech, ale rozhodně můžu pozitivně komentovat Naylorův pokus o návrat k původní sérii a zapomenutí na velice nepovedený Návrat na zemi. Hoši z trpaslíka jsou zpět a hláškují jako o život, sice už ne s takovým originálem a glancem svým vlastním - přeci jen už jsou staříci -, ale určitě úspěšně. Na seriálu je vidět, že netrpěl nedostatkem financí a tak spíše než papundeklová sranda vidíte takovou parodii na star trek, ale i tak fanoušci budou spokojení a nefanoušci nepřepnou. Celý seriál táhne Rimmer, trochu prošedivělý a sebekritičtější než dříve (trochu mě chybí jeho hrdé nekonečné sebepovyšování nad ostatními), hned za ním se drží na jedné rovince snad věčně mladý Kocour a oproti původní sérii daleko vtipnější Kriton. Naopak trochu pozadu se drží Lister, který přibyl na váze a ubral na tom všem, co na něm bylo tak kouzelné, hold poslednímu člověku na zemi po třech milionech letech musel trochu změknout mozek. Ale uvidíme, jak dál, zatím jsme viděli jen tři díly a hrozně se těšíme na dokonalý dabing.... Viděna celá série a můžu hvězdičkovat. Místy seriálu dochází dech a vtip a proto musím dát 3*, ale i nadále musím zatleskat. ()

RajAthen

Takže posádka Trpaslíka je zpět... opět. Po nepříliš vydařenému epilogu v podobě 9. série se pánové hecli a vrhli se na novou regulérní sérii. Inu, a je tedy třeba konstatovat, že posádka tentokrát zpět opravdu JE a spolu s ní i její humor. Ano, pro mě ubylo oné břitkosti a velmi sofistikovaných nadávek a absurdních příkladů a šílených scénářů, ovšem přeci jen uznám, že rodičovské dilemata Listera a historické putování má přeci jen něco do sebe. Tedy zpět do sedel... ()

lickerman

"I'm NOT your father ..." Kluci z Trpaslíka jsou zpátky a v nejlepší formě! Po slabším návratu na Zem opět ve vesmíru, s vtípky jako za starých časů. Teď jen doufat, že famózní, závěrečný Počátek kruh definitivně neuzavřel - byla by to zatracená škoda. ()

Nyan

Až na, z mého pohledu, trochu slabší pátý díl, je tohle vzkříšení kultovního sci-fi britcomu parádní jízda, která dělá čest svému jménu! Posádka je sice o pár let starší, ale stejně plná elánu jako kdysi. Pro fanoušky Trpaslíka povinnost, nebudete zklamáni. ()

Folinka

Paráda! Po zkažené deváté řadě jsem měla konečně pocit, že Rimmer je Rimmer.. Lister je Lister a všechno je zase tak, jak má být. Výborně jsem se bavila, vtipy jsou parádní. Styl humoru přesně koresponduje skoro až s počátečními díly. Tohle se fakt povedlo a doufám, že přijdou další díly! Už teď se nemůžu dočkat... ()

vikino1

Old school v nové kabátě... Naprosto boží nové díly, u kterých je akorát škoda, že jich je tak málo... Valte do nás další série a at jich není mín jak u Simpsnů.... Jasných 5 z 5, 10 z 10, 1000 z 1000 !! ()

Wyrdas

Zatím (doufám, že ještě nějaké díly přibudou) poslední pokračování Červeného Trpaslíka s pořadovým číslem 10. Klidně bych si dovolil udělit této sérii název Zpátky ve vesmíru! A samozřejmě zpátky v ráži. Desátá série je plnohodnotným a důstojným pokračováním k prvním osmi sériím. Jakožto skalní fanoušek jsem neskutečně šťastný, že se chlapcům z Trpaslíka podařilo opět navázat na nejúspěšnější doby své vesmírné kariéry. Nemám co bych vytknul, můžu jen chválit. A nejsem si jistý, zda lze slovy popsat tento gurmánský kousek, proto raději každému vřele doporučím zakoupit si toto pokračování a v klidu ho shlédnout. Udělil bych klidně i o hvězdu víc, kdyby to šlo. Jak už jste možná pochopili, pět hvězd je pro toto veledílo má jasná volba. ()

smack

Pokud jsem si myslel, že devátá řada byla důstojné pokračování/ zakončení tak úspěšného a vděčného seriálu, o desáté řadě můžu jen citovat: "Dej si pozor Země, sliz se vrací domů!". Opravdu návrat s plnou parádou. ()

AweDuckling

Jedna výborná hláška za druhou, vtipy jsou zase stejně vtipné jako dřív. Je skvělé vědět, že "kluci" z Trpaslíka jsou pořád ještě ve formě. Kvalita v průběhu těchto šesti dílů trochu kolísá, ale v souhrnu to byl opravdu moc povedený návrat. ()

tassik

Více než důstojné pokračování a dokonalý návrat k počátkům. Tak je máme rádi. Vrásky a nějaký ten špek navíc, ale kluci z trpaslíka baví jako za mlada. Skoro se mi nechce věřit, že už je to těch 25 let. 5* bez výhrad s přáním XI. série. ()

rottik-cb

Po 9. sérii, která byla fakt průšvih, se tvůrci rozhodli vrátit se ke kořenům, předstírat, že tato neúspěšná řada vůbec nebyla a navázat rovnou na 8., a podle mě udělali dobře. Jistě, herci jsou starší (víc než 20 let od původního seriálu je znát), tlustější a moudřejší (hlavně Lister, představte si, začal číst knihy!), ale pořád je to ta samá posádka, pro kterou máme všichni slabost, a víme, co od ní můžeme čekat. V 6 dílech je pár nových dobrých nápadů, několik zrecyklovaných starých, herci na pár místech vypadají trochu toporně, ale za mě fajn. Pokud by další řada (řady) měly být podobně povedené, s chutí se na ně podívám :) Edit: Pravá nostalgie se u mě dostavila až s českým dabingem. ()