Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

maoc

Už nejsem uspěchaný adolescent, abych se na nové epizody vrhl hned, jak se vykulí. Raději jsem si počkal, nechal vše odležet a pak během pár dnů skouknul. Co se změnilo oproti prvním 8 sériím? Nic. A všechno. Asi nejvíc já. Nesedím z ČT na zadku, prostě beru 10. sérii jako slušnou zábavu, ale punc geniality a kultovnosti vyvanul. Protagonisté zestárli a postavy, které hrají, mají být pořád stejné. To snad ani nejde. Oproti podivné 9. sérii je desítka o mnoho lepší, ale na prvních 8 řad nemá. Nebo na ni nemám já. ()

DoNotCross

Dlouho jsem se tomuto vyhýbal, dost jsem se bál. Jak může někdo rozumně navázat na můj nejoblíbenější seriál po tak strašné době? Ale konečně jsem se odvážil a musím říct, že mé obavy byly dokonale liché. Hodně se tady hraje na nostalgickou notu, ale rozhodně to není jen prázdná pocta. Fanoušek tady bude jenom slastně kvičet. Ač jsou dvě epizody poněkud slabší, zbytek se řadí k tomu nejlepšímu z trpasličího kánonu. Epizody jsou tu celkově lépe vypointované - vedle všudypřítomných frků se vám každou epizodu buduje jeden ultrafrk, který teda většinou stojí za to. Na to, že jsme s postavami strávili takových let, dozvíte se o nich ledacos nového a projdou si určitým vývojem. (platí teda pravda jen pro duo Listy/Rimsy) A vidět, jak Lister balí automat na polívku a vychovává svého syna (!) je neskutečně super. Takže díky, chlapi, velká paráda. ()

Nathaniell

Plnohodnotný návrat do Červeného! Kašleme na Zpátky na zem. To nebyl ani odvar z toho, co přišlo v desáté sérii: Humor - aktualizován. Vtipy - Aktualizované. Kecy ohledně víry - updatovány. Jop, takhle má vypadat plnohodnotný návrat, který se navíc evidentně rozhodl pokořit původní série tím, že zvýšil dávku šílenosti a praštěnosti až na pomyslnou hranici reálna. Prostě: Pokud to jde lépe, vtipněji, ujetěji a šíleněji, tak asi nikdo neví jak. Tohle je vrchol!! 5* ()

subic

Desítka vlastně po spoustě let navazuje někde na šestku, max. na začátek sedmé řady, když nanobotíci obnoví zase celého červeného trpaslíka a než odejde Rimmer jako Eso Rimmer. ()

Ace Liver

Nevím proč bych nemohl hodnotit seriál už teď. První díl mně mile překvapil a královsky jsem se u něj bavil. No a že jsem neviděl celou serii? Od toho snad lze hodnocení měnit ne? EDIT: Po shlédnutí celé série nemám co měnit. Borcům se to zase povedlo a já se náramě bavil :-) ()

papuchalk

Začíná se ukazovat, jak první trpaslík dokonale zparodoval celý scifi žánr tam a zpátky několikrát. Dnes už prakticky není co nového parodovat, zas tak moc převratného se od dob prvního trpaslíka ve scifi žánru nestalo. Dokonce ty první série tak moc předběhly dobu, že dokonale zparodovaly i filmy, které vznikly až v roce 2012 (Prometheus :DDDD) ___________ První díl * * * * * Některým forům jsem se pořádně zasmál, a to je opravdu dobré znamení. Vygradované scénky často roztaženy do několika miniscének, rozstříhaných a průběžně dosazených do celého dílu, přičemž pointa s každou scénkou graduje a naplno se odpálí až nakonec - to mám opravdu rád (viz švéd a los), Nejlepší je jak Krytonovi přidělali vrásky :DDDD Ostatní herci přeci také zestárli. Ale nejvíce vrásek přidali Krytonovi, vypadá to že nejvíc zestránul právě on :D Také pěkný fórek. ___________ Druhý díl * * * Bohužel v toto díle jsem měl až moc pocit že sleduju vykrádání původních sérií. Všechno jsme už jednou (tedy asi 20krát) viděli. Proč znovu? ___________ Třetí díl * * * * * Jeden z nejlepších dílů trpaslíka vůbec. M A S T E R P I E C E. Poslední dva díly už byly trochu slabší. ()

Unterschleif

Na hercoch síce vidieť, že riadne zostarli, ale ináč sa nič nezmenilo - stále je to ten istý uletený humor na aký som bol zvyknutý. Chvalabohu, pretože 9. "séria" mi tento seriál tekmer znechutila. Najlepšou epiz´dou je pre mňa Lemons kde sú paradoxy dovedené do krajností. ()

lmc

Díl s Ježíšem ukázal, že má Červený trpaslík ještě mnoho co nabídnout... zatím nemohu hodnotit, protože mi k dokonalosti přecijen chybí ten český dabing... ()

x_ander

Vlastně bych mohl zkopírovat svůj koment z hodnocení původních řad seriálu. Red Dwarf je stále na špičkové úrovni a ani vrásky na tvářích hlavních postav to nezmění. ()

MiTrAnDiR

Nakolko je Red Dwarf moja srdcovka je velmi tazke pre mna povedat,ze posledna seria bola vyslovene len sluzba na zarobenie prachov.S knihou to uz nemalo nic spolocne od 7 serie a herci uz nemaju tu samu iskru ako kedysi,no netvrdim,ze som sa nezasmial :) Oh,Lemons... ()

mArtinko5MB

Tento britský humor mi nesedel už od prvých sérií, a toto pokračovanie z roku 2012 sa nesie v rovnakom duchu. Zdá sa mi to miestami slabé, predvídateľné a z jedej časti sú tak 2, možno 3 dobré scény. 63% ()