Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

bobo.sloufik

Pro mě naprosto dokonalá série. Po ne moc povedeném Zpátky na zemi je toto dokonalá náplast na bolest. Pro mě asi nejlepší série doposud. Doufám, že Trpaslík tímto neskončí a dostaneme další dávku! ()

platzman

Dámy a pánové, dokázali to:) Je blaho vidět nové ujeté nápady ("you killed my brother") v nové sérii. Jak mohli vypustit mezi lidi "Zpátky na zemi", když to jak vidno stále ještě umí udělat pořádně?!? Ne, seriál moc nenavazuje na konec v Serii 8, charaktery se obecně zploštily, zjednodušily a vrátily v čase. Ale pořád je to ten šílený seriál který se umí zapsat do paměti věcmi jako mluvící toustovač, los... ()

A.MacGyver

Tak jsem viděl všech 6 epizod. První čtyři 100%, poslední dvě 80%. Je to výborný návrat. Myslím, že se plno hlášek stane kultovních jako v předchozích sérií. V očích zpětného diváka - jak někdo mohl napsat sérii Zpět na zem - úlet. ()

Bohdy67

Když jsem viděl první díl, tak sem se tetelil blahem jak mala holka na bíbrovi. Nechtělo se mi ani věřit,že autoři dokázali navázat na starého dobrého trpaslíka (konec 6.té série)... Možná jeden z nejlepších dílů vůbec. Proto sem s nedočkavostí čekal na další díl. Bohužel mě hodně zklamal, stejně tak jako další díly. Samozřejmě pořád byli o tři třídy výše než devátá série,ale na první díl nenavázali... Celkový dojem je takový, že už to asi nikdy nebude ono... Každopádně pokud toto má být zakončení tak řekněmě že vcelku důstojné kultu s názvem RED DWARF...75% ()

Knotovka

Nevím, jestli jsem se víc těšil, nebo bál. Ale první díl byl tím nejsladším seriálovým zážitkem za dlouhé roky. Byla to opravdu extáze, jakobych se vrátil v čase do let devadesátých a přistál ve starém známém křesle přesně v pátek večer, zrovna když na dvojce startuje úvodní znělka. Znělka dalšího, premiérového dílu, na který jsem se celý týden těšil, jako malej kluk. Natočit seriál jako je Trpaslík je samo osobě úctyhodný úspěch a geniální počin. Vrátit se po 13 letech v takovéhle formě, to je ale událost, která se může opakovat tak jednou za 3 miliony let. A jen na jednom místě v celém Kosmu, samozřejmě. ()

Alchemilla

Lister, Rimmer, Kryton a Kocour jsou zpět a to ve své nejlepší formě, série Zpátky na zemi je zapomenuta. Desítka nehýří originálními nápady (ozvěny Cassandry, Queegu, cestování v prostoru a čase ...), ale zato hýří zcela originálními pointami. A tak tu chrochtám blahem a ke štěstími mi chybí už jen Holly. ()

Ounak

Trvalo to sice mnoho let, ale fanoušci jednoho z nejlepších seriálů, který kdy televizní obrazovky bylo schopné odvysílat se dočkali úžasného návratu! Velkolepí comeback, který snad nemohl být lepší otřásl fanoušky po celém světě. Většina fanoušků snad ani nedoufala, že po průměrné sérii Zpátky na zem může tahle desátá série vyrazit dech! Díl od dílu Vás provází stejně vtipné scénky na který jsme byli všichni zvyklí! Naprostá senzace, nemůžu jinak než hodnotit plným počtem hvězdiček, protože všechny díly jsou originální a skvělé! ()

Rain

Dlho som sa odhodlaval ci si to mam pozriet alebo nie, lebo som sa strachoval o to ci to stale bude trpak abo nie. Nastastie som sa ale odhodlal a bol som velmi milo prekvapeny. ()

house336

Po omylu se sérií Zpátky na Zemi přišel opět výstup na vrchol. Převratný comeback v jehož pokračování doufám... ()

Lokitre

Losi ve Švédsku způsobují dopravní nehody a díky sprchám nyní můžete cestovat časem!! Starý dobrý Červený trpaslík se nám totiž vrátil v celé své kráse. Vše se vrací do nám dobře známých kolejí, kde Lister baští kari, Rimmer se snaží projít zkouškami a povýšit na důstojníka, Kryton pořád něco uklízí a Kocourovi to pálí jako vždy. Herci nám sice trochu zestárli, ale komu to vadí když jsou to pořád oni. Tato skvěle napsaná a velmi vtipná série se se svou kvalitou a úžasnými hláškami vyrovná starším epizodám a to už je co říct. Jen doufám, že to desítkou neskončí. Byla by to obrovská škoda. ()

tulen

Bezva, tohle je fakt dustojne pokracovani - teda aspon se tak zda po prvnim dilu. Jen ten namichany smich obcas dost rusi, to si mohli odpustit. ()