Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Laerry

Devátá řada byla tragická a já proklínala tvůrce, že se rozhodli Trpaslíka znova obživnout... ale desátá série se vrátila do staronových kolejí a opět dokázala, že tahle parta do kovošrotu ještě nepatří. I když už jim vlasy zešedly a vrásky přibyly, humor nezapomněli a stále mají jejich dobrodružství co nabídnout. Tak snad to ta 11. sezóna zase nepokazí... někdy do důchodu (či přesněji do křemíkového nebe) odejít Trpaslík musí, tak ať je ten odchod na důstojné úrovni... ()

filmmovier

Kluci z Trpaslíka jsou zase tady a v ještě lepší formě, než když byly Zpátky na Zemi, jen mě trochu mrzí nepřítomnost Hollyho. Nad náš dabing sice není ale i tak jsem si epizodu užil se vším všudy. Vynikající hlášky, vážně jsem totálně umíral smíchy a skvělá zápletka, přesně jako původní Red Dwarf. Epizoda Trojan alespoň pro mě absloutně bez chyby. Zdá se mi, že jak něco z Anglie začne, ve stejném duchu se to pak nese až do konce. já tedy desáté sérii věřím a jestli se to povede, budu očekávat další díly... Jen ten název poslední epizody mě trochu zneklidňuje. Prostě bomba, už při první scéně jsem se natlemil na den dopředu. Jsou definitivně zpátky a přesně tak jak jsem chtěl a očekával. Úžasná první telleshopping epizoda za plný počet. Kocour, Rimmer, Listy a Kryťák opět potěšili. Vím moc dobře, proč je Red Dwarf můj druhý nej seriál. Zatím 100% a doufám, že budu moct nechat. Úroveň a duch starého dobrého RD se totiž přenesli i do řady s pořadovým číslem X. /13.10 - Fathers and Suns 100%, zápletka lepší než v prvním díle./21.10. Lemons, 100%, dosud nejlepší díl desáté série, jedna z nejleších epizod vůbec./28.10 - Entangled, 97%, další výborná zápletka a hlášky./4.11 - Dear Dave, 98%, tentokrát trochu slabší, ale pořád nezapomenutelné./11.11 - The beginning - Senzace, nádherná poslední epizoda s replikantama, bojovým androidem a Rimmerovým tátou. 100%. Očekávám novou sezonu hoši, tak snad se dočkáme. Jako celek absolutní paráda, bomba, senzace. Bavil jsem se jako nikdy. Absolutně úžasné desátá řada. Smegging! Těším se na dabing. Zjišťuji, že originál byl mnohem vtipnější, ale i tak je ten dabing neskutečná kruťárna a moje srdce u toho bije radostí. ()

Mirokukii

Kluci jsou zpět. Po rozpačitém Zpátky na zemi jsou opět tam kde je chceme mít. Snad trochu zestárlý přesto v plné síle, a hlavně při chuti. Velká zábava jako dříve, obalená koukatelnějšími efekty. Spousta hlášek. Jen Lister už není takový prase (nebo to aspoň není už tak vidět). ()

Mrkvič

Jeden slabší díl, dva průměrnější a tři opravdové skvosty. Hned první díl ukazuje, že se skutečně jedná o nefalšovaný návrat k počátkům. Styl humoru je jako dřív a nemá chybu. No a poslední díl? Zvrat větší snad než kopání smrťáka do gulí a totální změna u jedné z hlavních postav. S českým dabingem to bude snad ještě větší pecka. ()

sskrblik

Hodnotit celkově novou sérii Trpaslíka je přetěžký úkol. Jednak jsme kluky z Trpaslíka dlouho neviděli, na druhou stranu jsme byli i zvyklí na černohumornou britskou satiru, kterou nás seriál bavil dlouhou řádku let. A to mluvím o nás zarputilých fanoušcích, kteří často a s oblibou citujeme naše oblíbené hrdiny. Trpaslík je jednoduše legenda a má velmi slušnou základnu českých fanoušků. Zpátky na Zemi mě docela zklamalo, neb se dosti vytratil trpaslíkovský humor. U X. série se díky Jesusu Christu navrací zpět a je to návrat jak se sluší a patří. První dva díly jsou klasiky, třetímu, čtvrtému a pátému člověk musí příjít na chuť. Poslední díl je krásná tečka na závěr příjemného comebacku. Objektivně hodnocením 1. díl, 2 díl * * * * * 3. díl, 4. díl * * *, 5. díl, 6. díl * * * *. Rozhodně to chce ještě vidět s dabingem! ()

Wade

Jsou zpět! Rimmer,Lister,Kocour a Kryton tak jak si je pamatuju(škoda že zatim bez Holy-ho).Po prvním dílu musím říct že je to stejná komediální pecka jako předtím.Musel jsem si sice chvíly zvyknout na nový modernější vzhled,ale ihned po tom jsem se začal zas královsky bavit.Komentář dokončím až poté co zkouknu všech 6 epizon,ale už po první se neskutečně těším na druhou.----------Po zhlédnutí všech 6 epizodách nejen že hodncení nezměním,ale hodnocení se upevnilo na 5*,protože X nezaostává za původním trpaslíkem ani o kousek.Další sérii bych se vůbec nebránil. 100% ()

H.Gordon

Byla jsem trochu nervozní, když jsem stahovala první díl, protože po mírně nepovedeném "zpátky na zemi" jsem měla trochu strach z dalšího zklamání. Jsem velká fanynka červeného trpaslíka, takže jsem se nemohla dočkat dalšího pokračování. Po shlédnutí prvního dílu jsem byla radostí bez sebe, když jsem viděla, že se to drželo starého trpaslíka. Stejný typ humoru, herci, ač fyzicky zestárli, tak na vitalitě a kvalitě jejich hereckého výkonu to vůbec nic nezměnilo. I když se mi díl první líbil, nemohla jsem se zbavit pocitu, že byl malinko upjatý, ale když jsem se koukla na další, tak bylo vše tak, jak má být. Co slovo, to perla. Pak už jsem se koukala téměř bez přestávky a musím napsat, že pět hvězdiček je zasloužených. Všichni čtyři jsou bezvadní, ale trochu mi chybí Holly. Stále doufám, že se v dalších dílech ještě objeví. ()

Yoda sama

Keby sa niekde volilo v kategórií návrat roku, možno aj desaťročia, Red Dwarf X by to vyhral. Končene plnohodnotné pokračovanie. Proste neverím že som mohol zažiť opäť tie nadčasové dobrodružstva s tou najlepšou posádkou vo vesmíre, znovu sa pobaviť na ich vtipoch a hlavne vidieť, že keď niekto niečo zúfalo chce, podarí sa to. Odpustenie nepodareného Back to the Earth a tešing na ďalšiu sériu. Pokiaľ vznikne. 10/10 ()

ravalah

Ne sice tak uplne kvalitni jako puvodni serie, nicmene velmi dustojne pokracovani. Tesim se, pokud budou dalsi dily:) 8/10 Jinak poprve jsem to videl v originale a tak velmi ocenuji vyber hercu pro dabing puvodniho serialu:) ()

venalce

Tohle je unikátní seriálový úkaz: 25 let stále ti samí herci plus mnohaletá přestávka a přesto jako by se seriál vrátil do svých starých zlatých časů. Už jsme zažili slabší řady 6 a 7, které napravila parádní 8., 9. řadu radši zapomenout, ale tahle 10. je opět skvost. Jen škoda kontroverzního 3. dílů, který mi kazí jinak veskrze pozitivní dojem. Co ještě dodat? Snad jen: Hoši, dopřejte nám to potěšení a natočte další řadu...nebo dvě...možná tři až čtyři... ()

VanTom

Rok jsem si počkal na dabovanou verzi (holt síla zvyku) a rozhodně jsem nelitoval. Minimálně první dvě epizody mne naprosto rozsekaly, ale i zbytek hladce zapadl do "trpaslíkového" (nad)standardu. Prostě neuvěřitelně povedený návrat po třinácti letech (pokus o jiný přístup v Zpátky na Zemi nepočítám), jako kdyby tvůrci zůstali zavřeni ve stázi (i když nějaké porouchané, fyzické stárnutí nezastavila :-)). ()

mcleod

Pár menších výhrad bych měl, ale jinak se autorům povedlo navázat na jeden z nejlepších sitcomů parádně. Autorům i hercům se povedlo všechno udržet ve vtipných a ani trochu sentimentálních hranicích. Skoro jsem měl při sledování pocit, jako by ani nikdy neexistovala trochu méně povedená sedmá a osmá série (devátou ani nezmiňuji), které se povedlo touto sérií snadno překonat a výborně tím navázat na starého dobrého Trpaslíka... už třeba tím, že Lister je tu zase ten správný vesmírný vagus :-) ()

xhonza09

Pokračování, o kterým se mi mohlo zdát se stalo skutečným. Naprostá pecka, sice přibylo pár šedin a vrásek ale humor zůstal stejný a to je hlavní. Doufám že se dočkáme další série... ()

Ravi

Tak konečně jsem se k tomu dostal a jediné, co mě po shlédnutí napadá, je: jsou zpět! Série má sice světlejší i méně světlejší chvilky, ale jako celek funguje, jak jsme zvyklí ze starých časů. Až si tak trochu člověk připadá jako pamětník, jenže při pohledu na ty čtyři vrásčité nýmandy má alespoň pocit, že svět stárne sním, navzdory jeho obsahu, který naopak vůbec nezestárl. A tak se nám, milí přátelé trpaslíka, vrací zpět to, co jsme vždy milovali a nutno si uvědomit, že není vůbec snadná věc po tolika letech navázat a ještě se stejnou dávkou humoru a elánu. Pokud tohle pokračování není zázrak, tak už nevím, co jiného za zázrak v téhle branži považovat. 100% = 5/5 ()