Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

XI-XAO

Bál, jsem se toho... Opravdu jsem se obával, že to bude další pokus o zničení reputace legendy Červeného Trpaslíka, jako byla 9.minisérie. Ale opak je pravdou! Hlášky, charaktery, rozhovory, interiéry... vše je zpět na 110% a X. série se okamžitě může řadit po bok svých osmy báječných bratrů. Nostalgie, radost a dobrá zábava. ()

GrEEnPajula

Paráda ! Po trapné sérii Zpátky na Zemi jsem měla z desáté série docela strach, nakonec jsem ale byla velmi příjemně překvapená. Kluci z trpaslíka jsou zpět v celé své parádě a opět srší hláškami od začátku až do konce! :) Nejlepší díl je ale bezesporu Lemons ! :D ()

Merenre

Po téměř dvou letech zoufalého čekání jsem se dočkal dabingu a mohl se podívat na novou sérii nejlepšího seriálu všech dob. Nevím, zda to bylo nadměrným (a dlouhým) čekáním, ale nejsem tak nadšen, jak jsem doufal. Přesto je to pořád vynikající, ale jakási jiskra tomu schází. 1. díl: úvod se podařil, ale spíš jen navnadil na další, než že by sám o sobě nějak strhl****. 2. díl: věru podařená taškařice a jeden z vrcholů série. 3. díl: pro mě zdaleka nejslabší článek série***. 4., 5., 6. díl: poslední tři díly jsou nejvíce podobné klasickému starému trpaslíkovi jak atmosférou, tak příběhově, ve čtverce trochu řídne humor, ale vynahrazuje to děj*****. Moje konečné pocity jsou ale spíše rozpačité než vyloženě nadšené. Necháme to uležet a po pár zhlédnutích mě to třeba uchvátí (ani starým dílům jsem nepřišel koneckonců příliš na chuť na poprvé ani na podruhé, trpaslík je seriál, který musí v člověku uzrát). P.S. Po nějakém čase a asi 183 shlédnutí musím říct, že X si svých pět zcela zaslouží - a to i přes některé vynucené fory připomínající poslední sérii před pauzou a vyloženě slabý díl o ježíšovi. Paradoxně v nejvtipnější scéně celé série nevystupuje ani jeden z trpaslické partičky (meč zášti). Desítka je o dost lepší než 7. série, a lepší i než 8. série , na počáteční série ale bohužel zdaleka nemá. Pokud by skutečně měla přijít další série, tak se modlím aby udržela alespoň tuto úroveň. ()

blekekeke

Kdo si počká, má to i s CZ dubbingem :o)) bez toho to opravdu není ono. A co posádka? Trochu sešlá, ale stále ve výborné kondici. Návrat se vším všudy :o) Pro mne je to stále nejlepší seriál ve vesmíru ... ()

Kop1x

Důstojné pokračování po 13- letech, nechyběla nostalgie, jen herci nám krapet zestrárli, ale to tomu neubralo na vtipu. Doufám, že natočí ještě dalších pár dílů. 6 je prostě málo! I kdyby to byl definitivní konec, je to dostatečné rozloučení s legendárním seriálem, díky za vše! ()

albytch

Bohužel už to nejsou ta zlatá devadesátá a hlavní postavy už nejsou mladíci ale super pokračování po tolika letech, za humor a to všechno bych ale musel dat bohužel 4*. Ale ja naštěstí nejsem stroj na hodnocení a kvuli nostalgii a kvuli tomu ze bych si nedovolil dát méně než 5 tak tam jsou ()

Desmi

Musím říct, že u téhle desáté série jsem se zasmál mnohem víc, než u těch předešlých a nevím úplně proč. Většinou bývají nové série horší a horší, ale tohle není ten případ. Škoda jen, že není víc dílů, ale i tak díky za těch 6. Můj favorit je asi epizoda "Citróny" s Ježíšem, ale ono je těžké z těch 6 nějakou vyzdvihnout, povedly se všechny... ()

Repulsion

Dobré, ale přece jen už ne tak svižné jako původní řady. Dal bych spíš 3,5, ale vzhledem k „dosavadním zásluhám“ zaokrouhluji nahoru. Rozhodně jsem ale rád, že to vzniklo. Přece jen je to pořád lepší než drtivá většina ostatní seriálové produkce. ()

StrixCZ

Desátá řada svým stylem navazuje na "původního trpaslíka" (zakončeného osmou řadou) tak bezchybně, že se člověku až nechce věřit, jaký je mezi nimi časový rozestup. Nebýt změn v prostředí (novější efekty, barevnější kulisy) a pár vrásek na tvářích hlavních představitelů (nejvíc je to vidět na Rimmerovi), člověk by skoro nepostřehnul, že nejde o přímé pokračování. (*SPOILER*) Škoda jen, že jsme se nedočkali i návratu Kochanské... I když třeba na ni ještě dojde - tvůrci dokázali, že své nápady zatím nevyčerpali a další série bych se rozhodně nebál :) 90 % ()

NucLe4r

Návrat trpaslíka v plné síle. Podivný humor nepatřící k trpaslíkovi z 9. série je pryč a stará klasika je zpět. Možná ne 100% kvality jako 1. - 8. série, ale vidím to tak na ... 98% :D Nemám co k tomu napsat, prostě zase zábava tak jak ji známe. .... "23 po Kristu, v té době by měl být na živu. A jak by byl starej? Tak to vypočítáme, ne? ......... v roce 23 po Kristu by mu bylo ....... 23!" :D :D ()

homer91

Navazujeme zábavou tam, kde končí cirka sedmá / osmá sezóna, což ovšem neznamená že se vyrovná (dle mého) zábavou nejlepším sezónám po čtvrtou sérii, ale také nezkazí pověst tomuto seriálu jak se snažila předchozí třídílná "patlanina". A tak zbývá otázka, zda a komu seriál doporučit? Pravý fanoušek "Red dwarf" zkoukne i kdyby byla série stejně kvalitní jako zmíněná "devítka" a zbytku publika doporučuji shlédnout maraton všech dílů, které předcházejí tomuto a pak si nakonec vychutnat i tento. ()

DarkRufus

Tohle jsem opravdu nečekal a asi nejsem jedinej. Po průměrnym Zpátky na Zem všichni asi čekali to samý, ale tohle je naprosto skvělej comeback. Kulisy jsou fakt hezký a ani nevadí, že je změnili, kostými úžasný a vtipný přesně tak jak sme zvyklý. Teď jenom doufat aby to tak i pokračovalo ()

clickman

Tak se to čekání vyplatilo, alespoň to tak zatím vypadá.. Četl jsem si komentáře a reakce na novou řadu a přijde mi až úsměvné, jak se každý předhání, aby něco nové sérii mohl vytknout a upozornil na něco, co není správně (jelikož zrovna on je největším znalcem RD a zná seriál nazpaměť i pozpátku). RD se ale vždycky (už od prvního dílu) vyvíjel a měnil jak dějově, tak i podobou rekvizit i maskami samotných postav (viz např. Kryton, samotná loď Red Dwarf atd.) a i v tom pokračuje i tato řada a já v tom nevidím nic tragického. Mne první díl nové řady opravdu nezklamal a přinesl mi pocity nostalgie a návrat ke starému a osvědčenému stylu humoru (na rozdíl od deváté řady). Vtipů sice možná nebylo tolik, ale měly stále ten svůj typicky britský R-D říz. Někdy sice předvidatelné (Lister a malování kníru na zaseklého Rimmera), ale přesto to nakonec bylo k smíchu (přesně jako ve starších řadách). Některé frky se i dál rozvíjely v průběhu dílu, například ten s losem (který mě btw pobavil i po třetím shlédnutí). Pozvaní herci byli taky dobří (Rimmrův bratr a replikantka) a staré postavy se drželi svého stylu a také nezklamali. Negativa: Žádné navázání příběhu na staré série, člověk si klade otázky (např. kde je asi Holy??). Některé nelogické věci jako volání na zákaznickou linku z uprostřed vesmíru a tři miliony let daleko od země a podobně (ale to už asi k tomuto sitcomu taky nějak nedílně patří). Celkově první díl: 8/10. Už teď se nemůžu dočkat na další čtvrtek :) Je to paráda být zrovna v Británii a sdílet ten hype s dalšími studenty a fanoušky z domovské země této klasiky. UPDATE: Po shlédnutí všech dílů v sérii moje hodnocení zůstává - parádní návrat RD, který i přes slabší díly pořád dokáže od srdce rozesmát, pokud máte rádi tento typ humoru. Thumbs up. ()

Kucin

ANO ANO ANO!!! DOKONALÉ NAVÁZÁNÍ NA STARÉHO TRPASLÍKA...měl sem strach se na prvni dil vubec podivat abych nebyl zklamany ale povedlo se :-) ()

kyjak

Tak se to má dělat ! Červený trpaslík je zpět ! Moc sem tomu nevěřil po zklamání ze Zpátky na zemi. Kdyby herci nebyli o nějaký ten rok starší, ani by jste si nevšimli že je to nový díl. Pevně věřím nebo spíš doufám že seriál bude pokračovat minimálně dalších deset let. ()