Dva vědci zkoumají tajemství pradávné mimozemské entity. Místo nich ale poznají strašlivou cenu přežití v krutém vesmíru. (Netflix)

PaTeXx

Kreativní myšlenka i vizualizace byly hlavními motivy tohoto okouzlujícího počinu, jehož idea zakončení byla v podstatě taková Millerova největší posedlost, která se ho drží zuby nehty - zánik lidské rasy. Závěr byl až moc otevřený. Přiznávám, že to působí spíše jako promo k novému celovečeráku. Dal bych za něj prachy do kina? To si kurva pište. ()

Nevka

V jádru skvělý nápad s úchvatnou animací. Nemůžu se však zbavit pocitu neúplnosti, který nejsem schopný nějak smysluplně překonat. Pokud budu mít možnost, asi zkusím dohledat přímo povídku, protože mám dojem, že se cestou něco důležitého „ztratilo". ()

Frajer42

Trochu divné, ale poměrně zajímavé a má to docela dobrou atmosféru. Souhlasím s většinou. Působí to tak trochu nedokončeným dojmem. Jako by sami tvůrci přesně nevěděli, co se tím vším snaží diváctvu sdělit. Respektive, sledovat průběh celého dílu a seznamovat se s funkcí a fungováním roje je výrazně lepší, než třeba závěrečná pointa. [70 %] ()

PetrPan

Okouzlující ekologická exkurze do dokonalého světa. Hmyzího. "Inteligence není v evoluci to nejdůležitější" Mrazivá vize, ale kratičké povídce  velké téma příliš nesluší, působí pak dost zkratkovitě. ()

ScarPoul

Ja takéto témy môžem. Spolu s Fincherovým zárezom by som si toto želal vidieť v dlhšej, prepracovanejšej verzií. Potenciál na celovečerák to má. Mrzel ma len koniec. Film skončil vtedy, kedy to začalo byť pre mňa zaujímavé. Vizuál to má ale parádny. ()

Martrix

Neskutečná animace, ale na to v jakém prostředí se to odehrává, je příběh poněkud fádní a předvidatelný. Přitom první třetina byla parádní. Závěr byl utnutý dost necitlivě, jako když spisovatel zmuchlá stránku s povídkou, se kterou není spokojený a hodí ji do koše. ()

okkac

Zajimavý nápad. Dobrá animace, ale konec mi přišel hodně utnutý a chci se dozvědět víc. Tohle je spíše takové promo na něco většího, než plnohodnotný kraťas, který režíroval Tim Miller. 7/10 ()

LachtanShows

Tvůrci si pravděpodobně chtěli ukrojit něco z Avatara a zamotat to do příběhu, co by sám o sobě chtěl vyznít i logicky a dávat smysl, snaha se ale minula účinkem a já se po většinu stopáže spíše až nudil, než že bych byl jen zmatený. ()

mikki089

Zajímavý nápad a úžasné animace. Děj sám o sobě je celkem unikátní, diváka definitivně zaujme. Jedinečný příběh, který krásně ukazuje chamtivost lidstva ovládat úplně všechno a všechny, na koho narazí. ()