Epizody(3)

Legenda o hraběti Drákulovi ožívá v novém vyprávění, které detailně rozvádí upírovy krvavé zločiny – a prozrazuje jeho zranitelná místa. (Netflix)

Bilky

Zvedavosť bola silnejšia ako zdravý rozum. Chcel som to vidieť kvôli slovenským lokáciam a najmä B.Štiavnici a Zubercu. Veľký Omyl. Po 15-tich minútach som si to radšej pustil 1.7x rýchlosťou - takže to nebola úplná p1čovina ale aj rýchla p1čovina. Videl som len 2 diely a tretí som radšej hneď zmazal. Hodnotím za 2 a pol hviezdy: každý diel = jedna hviezda. tá polovičná je za pár dobrých hlášok. ()

ricmont

majo0007 Je to klášter. Tam bylo běžné že se tam objevovaly i jeptišky jiných etnických skupin. Dříve totiž nebyl Klášter všude a tak třeba Africké či Asijské dívky jezdili do Evropy. Jelikož upřímně Afrika a ani Asie nejdou zrovna křesťanské země. ()

Synesis

Nemam moc rad, kdyz v Budapesti v 19 stoleti je v klastere cernoska a asiatka. Protoze tam proste historicky nebyly. No nastesti tam obe byly tak 2s dohromady. Jinak docela dobry. ()

kockodan

Po první slibné epizodě zklamání jako prase. Krvavá plavba byla taková trapná nuda ála Aghata Christie's whodunnit, akorát s tím rozdílem, že tady jsme všichni věděli hned od začátku whodunnit, že jsem v polovině abandon ship! Děkuji, 3. epizodu již nechci... Kdo castnul Claese Banga, proboha? Vy nevíte jak má vypadat 400 let starý, uvnitř ztrouchnivělý a neskonale znuděný upír co nemůže chcípnout? Ti co splácali tenhle seriál se měli povinně kouknout na herectví Pitta a Cruise v Interview s upírem z roku 1994, aby viděli, jak má taková démonická vampírovská potvora vypadat, chovat se, a co z ní má vyzařovat. Mrtvolný chlad, staletí znuděnosti jakou nikdo ze smrtelníků za života nepoznal, a staletími zhýralosti a nudy ztrouchnivělou, prázdnou, arogantní duši. To z herectví Pitta a Cruise opravdu čišelo a šel z toho docela mráz po zádech. Claes Bang nemá nic z toho ani co by se za nehet vešlo, a jeho prkenné herectví vypadá, že i kdyby se postavil na hlavu, nic víc než oploštělý, civilní a těžko uvěřitelný projev ze sebe nevymáčkne, a to ani kdyby mu za zadkem stál opravdový upír s vytasenými špičáky. Připadalo mi, že neví do čeho ho obsadili a že hraje Agenta 007, nebo nějakou parodii přiteplalého lva salónů a sňatkového podvodníka v jednom. Nemá vůbec žádné charizma zlého, studeného, mravně zkaženého, všemi možnými i nemožnými perverzemi prolezlého, prastarého upíra! Za snahu v první epizodě dávám cekově seriálu 35%. Jinak odpad! ()

tele.kom

Atmosféra prvního dílu byla skvělá, nechápu proč měl Moffat potřebu zakončit mini sérii lacině vypadající cover verzí Vampire Diaries. Nepamatuji, kdy naposledy se v rámci jedné série takto zásadně změnil tón i kvalita epizod. Je to škoda, myslím že série měla velký potenciál, ale poslední epizoda celý ten zážitek kompletně zničila. ()

lusenda

Nedám dopustiť na knižnú predlohu, ani na film z roku 1992. Ale toto spracovanie... Pre mňa sklamanie roku! Miestami fajn, ale prevažuje absurdnosť. Až som z tej frašky miestami očami gúlala. ()

Teron

Nejsem si přesně jist, co mi brání jít na maximu, protože jsem se proti původnímu očekávání nakonec výtečně bavil. Možná to, že si příběhová rovnice vynucuje některé naprosto předvídatelné a nevyhnutelné momenty, které kazí tvůrcům jejich svěží přístup k látce. Kombinace rébusu a hláškování Draculovi velmi prospěla. Připojení...realistické sestry s vlastním pojetím víry, boha i ďábla tomu ještě přidává. Dalším kladem je, že tvůrce díky posunutí klasického hororu do svých sherwhohovských rovin museli hrabátku stanovit přesná pravidla jeho fungování - od pozvánky po nuanci kůlu v srdci. Je to vysoce potěšující, zároveň o to víc ovšem zamrzí ony nevyhnutelné vývojové body, které přebroušenou látku strhávají do vod standardu. ()

Tristanian

Po velmi dobrých dvou dílech přijde uspěchaný a rozháraný třetí díl, který zabije jak překvapení z druhého dílu, tak pointu toho třetího a vlastně to tak nějak otráví celý záźitek. Přitom taková kupa skvělých nápadů. Ach jo. ()

Lestad

1 díl super na 80%, druhej kapku slabší ale pořád těch 70%, třetí odpad za nulu. U toho sem usnul a znovu to pouštět nebudu. Škoda.. ()

Merenre

Série hodně staví na prvoplánových příběhových berličkách (rozuměj: zvratech). V prvním díle to ještě funguje dobře, ve druhém se to dá odpustit, ve třetím už je to poněkud trapné. Dalším nešvarem je snaha hrát si před divákem na chytré - bohužel nepříliš úspěšná. Příběh by tedy potřeboval silnější pilíře místo vachrlatých francouzských holí a taky kvalita jednotlivých dílů je nadstandardně nevyrovnaná. Ve třetím díle se jim celek úplně rozklížil. Máme tu naprosto zbytečné vedlejší linie, které mají za úkol jen nahonit stopáž (celá ta záležitost s Lucy) a nepříliš povedené, i když docela emotivní (díky hudbě) finále a rozuzlení. Ale pak je tu velice fikaný hrabě a pár dalších fajn postav - a taky fakt, že to celé docela odsejpá, navzdory repetitivnosti a místy natahovanosti. Takže celkově je to záležitost, která měla potenciál být lepší, ale i ve stavu, v jakém se nachází, velice potěší. ()

Ace.A.T.L.

Tak jsem to dokoukal a škoda toho. První díl sliboval opravdu hodně, byl super, atmosféra parádní, Slovenský postředí hradu a zámku potěšilo velice a končilo to správně na vrcholu. No a pak přišel druhej díl. Tam to hozně pokleslo a všechno se to smrsklo na pobíhání pár lidí po lodi. A konec druhýho dílu ukázal, že je průser před náma. No a třetí díl, přesně tím průserem byl. Nemůžu si pomoct, ale já jsem zklamanej. Za mě 2,5* a pokud si domyslíte svůj konec, tak kouknětě jen na první díl. NEDOPORUČUJU ()

marrrrian

Gróf Dracula je majstrom dvojzmyselných narážok (rýchlo sa to omrzelo), ale inak za päť storočí svojej existencie mnoho múdrosti nepobral. Alebo za to môžu o päť storočí neskúsenejší scenáristi? Jeho schopnosť prežiť celé tri epizódy je priamo úmerná facepalm neschopnosti ostatných zabiť ho. Prvý diel je najlepší po každej stránke. Je to Dracula, akého očakávate a chcete. Bohužiaľ, kvalitatívny pokles je s druhou epizódou drastický. Tretia časť do rozprávania síce prináša nový vietor a zaujímavo otáča smerovanie, ale slabín druhej epizódy sa nevzdáva. ()

gpx

Tak tomuhle došel dech jeste driv nez to zacalo. Uz od zacatku se autori snazi upoutat jakoze sokujicimi narazkami, ktere pusobi spis trapne a pouťovĕ nez jakkoliv jinak. Jak se prvni dil posouva k svemu konci, na svetlo se dostava neschopnost napsat nejake kloudné dialogy a hrdinna jeptiška se stava svoji vlastni parodií. Ztrata času. Skoro se mi chce říci, že jde o typicky produkt Netflixu. ()

Zlajdaa

Slibné první dva díly, zakončení bohužel celkem o ničem, strašně uspěchané... vyústění děje mě zklamalo. Škoda, protože Bang i Wells to hráli dobře, mohli z příběhu vytřískat více. ()

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (více)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (více)