Siamská dvojčata Matt Damon a Greg Kinnear společně vedou restaurant s rychlým občerstvením, a přestože jsou povahově zcela rozlišní, žijí si docela dobře. Jenže pak se herecky nadané dvojče rozhodne zkusit štěstí v Hollywoodu...
To, co se v přeneseném smyslu slova říká o některých sourozencích – že jeden bez druhého neudělají ani krok – platí v případě Boba a Walta doslova. Jsou siamská dvojčata srostlá od ramen po boky a sdílejí společný život prací počínaje a milostným životem konče. Méně průbojný Walt je smířen s tím, že musí ustupovat asertivnějšímu a ctižádostivějšímu Bo. Ale když si jeho dvojče – vášnivý ochotník, usmyslí jet do Hollywoodu a pokusit se o kariéru herce, je to i na Walta trochu silná káva. Jenže Bo prosadí svou: nejenže odcestují, nejenže sežene po mnoha peripetiích vlastního agenta (byť vysloužilce, který dožívá v domově důchodců), ale nakonec dostane i roli v televizním seriálu. Pro zázrak takového kalibru je jednoduché vysvětlení: superstar Cher, která se chce vyvléknout ze smlouvy na seriál, využije právnické kličky, která by jí umožnila se ze smlouvy vyvázat. Proto trvá na angažování Bo, neobvyklého „dvojpartnera“. Jenže producent rozpozná, oč jde, a proto kývne i na tak nesmyslný požadavek. Seriál odstartuje a zcela nečekaně díl od dílu stoupá popularita hereckého začátečníka. Ten s notnou pomocí celého televizního štábu předstírá, že Walt neexistuje. Televizní seriál má úspěch a Bo se stane hvězdou. Tím ale zákonitě nastane okamžik, kdy už není možné kamuflovat druhé dvojče, a to se musí objevit na veřejnosti. Štěstěna je však siamským dvojčatům nakloněna i nadále: honorář umožní, aby bratři podstoupili operaci, která je od sebe oddělí. Konečně nastane okamžik, o němž tolik let snili: každý může jít vlastní cestou. Jenže na roky strávené bok po boku nelze jen tak zapomenout… (oficiální text distributora)

Radek.SCH

Pro Primu naprosto typická komedie pro prime-time. Skoro nikdo o ní nikdy neslyšel, ale aspoň něčím zaplácnem tu velkou díru zvanou program. ()

Johny Cash

Jen jsem tak projížděl co dávájí v televizi a narazil na tuto zajímavou komedii. Z dost netračního příběhu se vyklubala příjemná komedie a já se překvapivě pobavil. ()

Wargoo

Herecké obsadenie ma "prinútilo" pozrieť si túto nenápadnú komédiu. Damona môžem od rána do noci, Kinnear ma o sebe presvedčil vo Flash of Genius (a ešte kade tade) a tak DOSLOVNÉ spojenie týchto hercov pre mňa predstavovalo pokušenie. Od režisérskeho dua Farrellyovcov som čakal zábavnú jednohubku, pri ktorej vypnem a zabavím sa... Tak sa aj stalo. Príjemná komédia. 3*** a 59,093% ()

Amgis

Komedie jak se patří. Myslím, že každý kdo má rád komedie musí todle vidět! Komické scény ve filmu excelentní, škoda 75% příběhu jinak bych dal hvězdiček 5. ()

wertcha

Film jsem skoukla náhodně v televizi - čekala jsem něco mnohem horšího, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená - dobrá oddechovka a několikrát jsem se opravdu od srdce zasmála! ()

Torgal

Farrellyovci opäť vzali šialené postavy (tentokrát siamské dvojčatá), ale výnimočne okolo nich nepostavili nekorektnú komédiu toho najhrubšieho zrna. Namiesto toho sa pokúsili vyrozprávať celkom normálny dramatický príbeh takmer úplne oprostený od všetkých ich tradičných nechutností. Nemôžem povedať, že by to veľmi fungovalo. Humoru je málo a seriózna linka nie je veľmi zaujímavá, výsledkom je tak len podivný bizár, ktorý ma fascinoval len tým, ako je možné že vôbec vznikol. 5/10 ()

Razzor_82

"Víte, co se kriplů týká, máme jednu zásadu. Nemáme je rádi." Pohodová komedie i když trochu morbidní tématikou siamských dvojčat. Smát se postiženým není sice fér ale tvůrci se snažili o nadhled. Damon a Kinnear zahráli role bratrů úplně parádně. Snímek má vtipné gagy i slušnou zápletku. 6/10 ()

Wencek

Tak po Lupičích paní domácí, které jsem protrpěl před tímto filmem mi přišli Bratři..opravdu lepší. I když je pravda že v průběhu filmu jsem se skočil vykoupat a o nic převratného jsem opravdu nepřišel. Je to taková docela průměrná komedie s pro mě docela nic moc hercema. Jediný co opravdu bylo na tomto filmu ke koukání byli děvčata hlavně E.Mendes. Oproti bratřím Coenovým mě bratři Farrellyovi potěšili mnohem víc. PS: Hudba k filmu (nebo spíše ve filmu) přidala určitě jednu * navíc. A proto celkové resumé 3*. ()

gemi

Nenadchne, neurazí, není to slané ani mastné. Zoufale průměrný, nenápaditý a hvězdně obsazený film. ()

dj_kure

Hmm, ultra trapárna. 3, maximálně 4 vtipný scény. Jinak mi bylo celou dobu trapně za všechny co s filmem měli cokoliv společnýho. Nikdy víc. Jako kulisa možná... Ale dívat se na Bratry jak se patří je pouze na vlastní nebezpečí. Dívat se na Evu Mendes je jíný kafe ;) ()

HanSolo

Peter a Bobby Farrellyovi se po třech mistrovských komediích (Blbý a blbější, Něco na té Mary je, Já, mé druhé já a Irena) jaksi zmírnili a natočili Těžce zamilovaný, což už bylo výrazně slabší a jejich nejnovější Bratři jak se patří jsou z jejich filmů podle mě vůbec nejméně vtipné a zabývají se až příliš bratrským vztahem, což mi u filmu těchto dvou režisérů upřímně příliš nesedí. ()

Zadri

Byl jsem zvědavý, jak si Matt Damon poradí s komediální rolí, protože jsem ho ještě v komedii neviděl a musím uznat, že jsem byl mile překvapen. Tento film nejen, že nenudí, ale našlo by se poměrně dost scén, které mě rozesmály. Rozmýšlel jsem jestli dát hvězdičky čtyři, ale nakonec jsou to jen tři, ale to jen proto, že nemohu dát tři a půl. ()