Siamská dvojčata Matt Damon a Greg Kinnear společně vedou restaurant s rychlým občerstvením, a přestože jsou povahově zcela rozlišní, žijí si docela dobře. Jenže pak se herecky nadané dvojče rozhodne zkusit štěstí v Hollywoodu...
To, co se v přeneseném smyslu slova říká o některých sourozencích – že jeden bez druhého neudělají ani krok – platí v případě Boba a Walta doslova. Jsou siamská dvojčata srostlá od ramen po boky a sdílejí společný život prací počínaje a milostným životem konče. Méně průbojný Walt je smířen s tím, že musí ustupovat asertivnějšímu a ctižádostivějšímu Bo. Ale když si jeho dvojče – vášnivý ochotník, usmyslí jet do Hollywoodu a pokusit se o kariéru herce, je to i na Walta trochu silná káva. Jenže Bo prosadí svou: nejenže odcestují, nejenže sežene po mnoha peripetiích vlastního agenta (byť vysloužilce, který dožívá v domově důchodců), ale nakonec dostane i roli v televizním seriálu. Pro zázrak takového kalibru je jednoduché vysvětlení: superstar Cher, která se chce vyvléknout ze smlouvy na seriál, využije právnické kličky, která by jí umožnila se ze smlouvy vyvázat. Proto trvá na angažování Bo, neobvyklého „dvojpartnera“. Jenže producent rozpozná, oč jde, a proto kývne i na tak nesmyslný požadavek. Seriál odstartuje a zcela nečekaně díl od dílu stoupá popularita hereckého začátečníka. Ten s notnou pomocí celého televizního štábu předstírá, že Walt neexistuje. Televizní seriál má úspěch a Bo se stane hvězdou. Tím ale zákonitě nastane okamžik, kdy už není možné kamuflovat druhé dvojče, a to se musí objevit na veřejnosti. Štěstěna je však siamským dvojčatům nakloněna i nadále: honorář umožní, aby bratři podstoupili operaci, která je od sebe oddělí. Konečně nastane okamžik, o němž tolik let snili: každý může jít vlastní cestou. Jenže na roky strávené bok po boku nelze jen tak zapomenout… (oficiální text distributora)

Trailer

Ravi

Jedním slovem: zvláštní. Myslím, že nápad byl pitomý, provedení je ale skvělé. Na rozdíl od podobných slátanin si komedie drží přiměřenou hladinu vtipu a při tom nezachází do extrémních trapností. Určitě to stojí za podívání, ale žádný strhující zážitek nečekejte. Zábava na sobotní ráno (už mě štve, jak všichni píšou nedělní odpoledne - včetně mě), která předčí očekávání, ale nenadchne příznivce žánru. 65% = 3/5 ()

sedm.1

Peter a Bobby Farrellyovi.Co film,to pro mě kult.Blbý a blbější,Kingpin,Něco na té Mary je,Já,mé druhé já a Irena.Vše naprosté bomby,exploze smíchu.Humor nejdrsnějšího rázu.Autoři,kteří se nebáli udělat si srandu z ničeho a nikoho.A pak přijde tohle?Totální sešup.Bratři jak se patří nejsou ani trochu vtipný a přitom je námět vybízel k natočení té největší šílenosti a bláznivosti.Je to divný film s menší dávkou romantiky,ale celkově neuvěřitelně nudný a nezábavný.Jakoby se Farrelyové najednou začli bát cenzorů a natočili bezduchou slátaninu,krčící se někde v koutku.Ani ústřední herecké duo příliš filmu nepomáhá,a tak snad jedinou pozitivní vzpomínkou na Stuck On You je pohled na kozy Evy Mendes a to je na toto kdysi nedostižné bratrské režisérské komediální duo zatraceně málo. ()

Torgal

Farrellyovci opäť vzali šialené postavy (tentokrát siamské dvojčatá), ale výnimočne okolo nich nepostavili nekorektnú komédiu toho najhrubšieho zrna. Namiesto toho sa pokúsili vyrozprávať celkom normálny dramatický príbeh takmer úplne oprostený od všetkých ich tradičných nechutností. Nemôžem povedať, že by to veľmi fungovalo. Humoru je málo a seriózna linka nie je veľmi zaujímavá, výsledkom je tak len podivný bizár, ktorý ma fascinoval len tým, ako je možné že vôbec vznikol. 5/10 ()

freddy

Ale jo, tohle bylo snesitelné a dokonce místy i hodně vtipné. Nic moc jsem od toho popravdě nečekal, ale co z toho páni režiséři dokázali vytřískat, to je příjemné překvapení. Tahle komedie rozhodně neurazí a já jsem se u ní i královsky pobavil. Pánové Damon a Kinnear to odehráli na výbornou a nic tam výrazně nezkazili a překvapila i Cher v docela zajímavé roli.Takže výsledkem je potěšující dílko, které rozhodně má mezi ostatními filmy své místo a na které se dá jednou za čas kouknout. Uděluji tři hvězdičky, což si myslím, že je dostatečné hodnocení pro tuhle ulítlou komedii, která pobaví... ()

Dexter666

Veľmi pekný film - trocha romantický, trocha komédia s neotrlým námetom a dobrými hereckými výkonmi. Film o tom, ako to je, keď musí mať človek po svojom boku stále toho druhého - čo to so sebou prináša a o čo prichádza. Režisérsky trojlístok sa zhostil látky dobre a ukazuje nám snáď všetky situácie života siamských dvojičiek ako z nejakého programu: "Ukážeme vám, na čo ste sa chceli spojených dvojčiat vždy spýtať". ()

• Benjamin Carson st. je skutečný doktor, který úspěšně rozdělil siamská dvojčata - v 22 hodinové operaci byl prvním lékařem v historii, kterému se povedlo, aby obě děti přežily. Jeho žena a tři děti se také objevily ve filmu - v čekárně v nemocnici. (Galadriel)
  • Film je věnován herci Herb Flynn. Zemřel na rakovinu ještě před uvedením snímku a hrál ve vícero předchozích filmech bratrů Farrelyových kromě tohoto - Já, mojed druhé já a Irena (2000), Těžce zamilován (2001) a Něco na té Mary je (1998). (Galadriel)
  • Na začátku filmu, kdy Bob (Matt Damon) a Walt (Greg Kinnear) připravují jídlo, má Bob (Matt Damon) nad levým okem náplast. Ve scény, kdy krájejí zelí, ji však nemá, a poté je zase zpět na svém místě. (Mr.Hudson)