Stěhovavá trafika - aneb jak si maloburžoazie přivázala jednoho pražského skoroproletáře na plynovou trubku.(5.7.2016)

„Já jsem bolšán, jenom když jsem střízlivej. Ale když mám v sobě takovejch deset piv, tak nade mnou vlaje černej prapor anarchie!“ :)))(6.11.2016)

Trochu je ujeté, když Vl. Menšík dvakrát osloví Čepka "Dolfi" a potom se ho koncem prvního dílu po oslavě ptá, že vlastně neví jak se Čepek jmenuje !!! Čepek odpoví Adolf. Menšík na to, no jméno jako jméno.(10.7.2016)

Divák musí zalapat po dechu, jaká plejáda herců se mu představuje, takové obsazení se hned tak nevidí. První díl si pro sebe i při té ohromné konkurenci urve Miloš Nedbal, který svého radního Nerudného hraje jako z partesu. Výborný vstup do miniseriálu, jediné, co je trochu rušivé, je přílišná divadelnost pomalu deklamovaných dialogů a lehce knižní bonmoty, tak jak Patrokles Adamíra lidé opravdu nemluví (Ale přitom se na Adamíru krásně kouká). Ale to se dá u dvojice Otčenášek/Dudek očekávat a v době vzniku to nebylo neobvyklé.(27.6.2018)

• - Když strážník Ulč (Josef Větrovec) vybízí trafikanta Soumara (Josef Somr), aby opustil trafiku, je za nimi vidět obchod s hliníkovými prosklenými dveřmi. V té době se ovšem takové nevyráběli. (M.B)

• - Když strážníci začínají stěhovat trafiku, tak je denní světlo, v dalším záběru je však venku tma. (M.B)

• - V kině Bio Ilusion běží film Na tý louce zelený z roku 1936. (M.B)