Putování s dinosaury

• Velká Británie Walking with Dinosaurs (více)
Velká Británie / Německo, 1999, 3 h (Minutáž: 30 min)

Scénář:

Georgann Kane

Hudba:

Ben Bartlett

Kenneth Branagh (vypravěč), Avery Brooks (vypravěč), André Dussollier (vypravěč)

Epizody(6)

Znovu se můžete vrátit do dávno minulých časů a prožít velká prehistorická dobrodružství s neobyčejnými tvory, kteří žili na naší planetě. Naše cesta začíná před mnoha a mnoha miliony let ... Tvůrci oscarové série PUTOVÁNÍ S DINOSAURY se vrací, aby vám přiblížili napínavé, akční, prehistorické dobrodružství, u kterého vám budou vstávat vlasy na hlavě. Díky nim se můžete znovu podívat do země těch nejpodivnějších DINOSAURů. (oficiální text distributora)

klerik

Krásny dokument. Miestami možno príliš hýri farbami (odkiaľ sakra vedia akú mali dinovia farbu :)). Nadupaná akčná jazda, ale takisto aj romantické chvílky s tonami zaujímavých informácií... ()

Stanislaus

Dinosauři ... to je můj šálek (resp. hrnec) kávy. Už odmalička jsem byl fascinován těmito úžasnými tvory, jejich rozmanitostí, velikostí a krásou. Tento seriál jsem sledoval poprvé tak před osmi lety a vždy jsem se těšil na nový díl. Jednotlivé epizody nebyly dlouhé, komentář byl dobře namluvený a vypravěč se nesnažil zahltit diváky spousty informacemi najednou, ale podával je po kouskách. Pro mě jednoznačně nejpovedenější dílo z produkce BBC. ()

Jinny

Pro všechny ty, které nikdy nepustila dinosaurománie po Jurském parku. Jestli chcete vědět, jak vyrůstali apatosauři a malí tyranosauříci, jděte do toho - nudit se rozhodně nebudete. Minipříběhy sice mají třeba k Cestě do pravěku daleko, ale pět hvězdiček dávám za hezky potlačené didaktické poučky. Historii by líp odvyprávěl snad jenom Indy Jones. ()

Necrotongue

Trvalo mi dlouhých jednadvacet let, než jsem dokument shlédl celý, do včerejška jsem z něj viděl jen nějaké fragmenty a musím přiznat, že mě děj na obrazovce okamžitě přikoval k televizi. Sjel jsem všech šest epizod bez pauzy a docela mě mrzelo,že už je konec. Detailní záběry na tlamy dinosaurů při krmení už sice úplně nevyhovují a chtěl jsem původně hodnotit jen čtyřmi hvězdičkami, ale musel jsem přidat pátý kousek za ten vztyčený prostředník do tváří Všemohoucího a jeho horlivých obdivovatelů. Tak dokonale kacířskou záležitost aby člověk pohledal. ()

Vesman

Zdaleka nejlepší dokument o dinosaurech, který jsem zatím viděl, animace je špičková a jednotlivé díly originální a zábavné. Nejlepší díl je pro mě Balada o Alosaurovi. ()

Agatha

Po všech stránkách nejlepší dokument o životě nejzajímavějších tvorů, kteří kdy chodily na planetě Zemi. Prvotřídní filmařská práce s cílem co nejvěrohodněji informovat širokou veřejnost o životě legendárních dinosaurů. Z celé série mě nejvíce zaujal díl Duchové polárního lesa odehrávající se na dřívě ještě nezamrzlé Antarktidě. ()

corpsy

Určite televízna senzácia, po svojej filmárskej stránke jednoznačne. Pútavo vyrozprávaný a profesionálne natočený. ()

Kryton

Milujete-li dinosaury (já díky Jurskému parku), pak budete okouzleni jedním z nejlepších dokumentů o nich. ()

frashmaker

Jsem milovníkem světa dinosaurů a jako malého mne snad ani nic jiného nezajímalo. Musím však říci, že tento seriál je dělaný tak říkajíc "na efekt" daleko víc, než jako obohacující dokument o zajímavé informace. Podle mě si tam strašných věcí navymýšlej a spousta z nich ani snad není možné vědecky podložit. Navíc zvláštní efekty oproti Jurskému parku hodně zaostávají. Být to 25 let staré, asi bych nehodnotil tak špatně. Co se efektů týče je to spíše na úrovni Cesty do pravěku než Jurského parku... Škoda ()

Jillen

Opravdu povedené vyprávění, které shrnuje ty nejduležitější fakta velice působivou a někdy i zábavnou formou doby před pár miliony let kdy se tu proháněli dinosauři. a ta animace na rok 1999 je také vydařená! Dávám 70% ()

Bat55

Jeden z najzaujímavejších dokumentov,ktoré som ešte pozeral na starých VHSkách.Tento unikátny dokument vás zavedie do fantastického sveta,plného všelijakých tvorov a dinosaurov.Produkčná spoločnosť BBC nakrútila skvelý dokument./85%/ ()

marleyy

85% Pěkný průvodce minulostí, ale musím říct že Spielbergovi se dinosauři podařili lépe. Asi měl Steven trošku větší rozpočet. ()

lekr

Jako kluk jsem tenhle seriál miloval a miluju ho furt stejně....jeden z nejlepších dokumentárních seriálů na světě!! ()