Bambi

Z natáčení 1

S prvními slunečními paprsky, které probouzí k životu vše kolem, začíná slavný Bambiho příběh. Díky nejmodernějším technologiím Vám jej studio Walt Disney nyní přináší ve vyčištěné a remasterované podobě! V samém srdci lesa žije malý Bambi, který dělá první nesmělé krůčky životem a poznává svět kolem sebe. Společně se svými kamarády, roztomilým zajíčkem Dupíkem a ostýchavým skunkem Kvítkem, pak zažívají velká dobrodružství. Bruslí na "ztuhlé" vodě, dovádí v lese a seznamují se se všemi jeho podivnými obyvateli. Jejich moudrý průvodce Výr, který má královský původ, jim předává své zkušenosti o lásce, ztrátách a životě. Bambi je jedno velké dobrodružství plné humoru, nádherné animace a hudby nominované na Oscara. (oficiální text distributora)

burina

Pekná rozprávka, ktorá je ale narozdiel od iných Disneyoviek určená výlučne deťom. Dospelý sa pri nej skôr nudí. ()

JohnnyD

Po stránke animácie určite skvelé, ale obsahovo veľmi zastaralé a nezáživné dielo určené najmä deťom do 6 rokov. ()

Ducharme

K hodnocení tohodle filmu se dá přistupovat dvěma způsoby: buď s jakýmsi romantickým nadhledem a nostalgií, kdy dáte bez mrknutí oka **** nebo ***** za disneyovskou animaci a kouzelnou atmosféru, nebo stejně kriticky jako ke každému jinému filmu, kde si ihned všimnete absence jakéhokoliv děje, plochosti postav či nedořešenosti vztahů. Já se přikláním spíše k té druhé variantě. ()

Disk

Disneyho Bambi je nádherná filmová symfonická báseň. I po 75 letech má tento snímek co nabídnout. Animace nijak nezestárla a i nějaká ta slzička se vloudila. Ale určitě by to chtělo ještě jedno zhlédnutí, jelikož Bambi se od svých ostatních animovaných Disneyho kolegů a kolegyň hodně vymyká, což každému nemusí sednout. ()

Carol Pifková

Myslela som, že z toľkej roztomilosti sa asi zbláznim. No a potom prišla scéna keď prvý krát vychádzali na lúku. To som si zas myslela, že ma klepne od nervov a mala som po celom tele zimomriavky. No a potom ten oheň. To už som mala nervy v kýbli a zostala som tak rozcitlivená, že keď sa narodili dve bambíčatá skoro som sa tu rozplakala. Úžasne nakreslení jelenčekovia a králičkovia ani nehovorím.... mala by som si dať facku za to, že Bambiho som si pozrela tak neskoro. ()

boshke

Klasika, jistě, ale tato kouzelná formulka nepřebije infantilnost a absenci děje. Resp. jistá forma děje tam je - Bambi se narodí, naučí se chodit a mluvit. Ztratí mámu, najde si kámoše, se kterými si slíbí, že se nebudou zajímat o buchty. Pak si každej najde buchtu a má s ní děti. Konec... 60% ()

Tomco

V dobe vzniku muselo ist jednoznacne o nadcasove dielko. Krasny jednoduchy pribeh, ktory detom ponuka prirodzenou cestou mnoho cennych informacii. Ani po tolkych rokoch Bambi nestraca nic na svojej jednoduchosti a krase. Cudujem sa polovnikom. Brat zivot takym uzasnym stvoreniam. Tymto zdravim otca a buduceho svagra a zaroven verim, ze uz nikdy nic netrafia :). ()

Chrustyn

Disneyovsky kreslené, disneyovsky dětinské, disneyovsky zábavné, disneyovsky poučné, disneyovsky roztomilé, disneyovsky napínavé, disneyovsky dojemné. Zlatá disneyovská klasika. ()

Stanislaus

Člověk na "stará kolena" dohání disneyovské klasiky, což má svoje výhody i nevýhody - sice se již na film nedívá dětskýma očima, zato si však všímá věcí, které mladému oku a mysli uniknou. Bambi nabízí vesměs jednoduchý příběh o koloběhu života se všemi dobrými, ale i méně dobrými momenty - od bezstarostně hravého dětství s hořkosladkou pachutí (Kdo by neznal smutný osud Bambiho matky?), přes "zfamfrněle" pomatené dospívání (s nejednou "dospělou" narážkou, již malé dítě nepochopí) až k zodpovědné dospělosti. Z hlediska animace jde o solidně udělaný nadčasový film - a to i přesto, že jsem viděl remasterovanou verzi - který osloví svou nevinností i syrovostí zároveň. ()

Deschain

Príbeh je síce jednoduchý ale spravený s citom. Úplne ideálna rozprávka pre deti, ktoré sa dozvedia niečo o živote zvierat v lese nenásilnou formou. Inak veľmi silná hudba, ktorá skvele buduje atmosféru, s minimálnou účasťou spievaných skladieb. A napriek tomu, že je to teda primárne určené pre detské publikum, je tam zopár vtípkov, ktoré pobavia skôr staršieho diváka (aj mňa). ()

kajda.l

Balzám na duši. Ovšem i přes genialitu v detailech, překrásnou animaci, půvabný příběh, který si vystačí s málem a nalezením své nejoblíbenější kreslené postavičky vůbec..zajíčka Dupíka. Mi jakási drobnost brání dát plný počet. Jenže i to nic nemění na tom, že Bambi (spolu se svými vrstevníky Dumbem, Pinocchiem či Sněhurkou) patří do mé TOP5 mezi animovanými filmy, kterým z nových animáků dokáže konkurovat pouze myšák Remy. Jednoduše dokonalé 85%. ()

veru_needy

Bambi je jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec. Děje sice moc nepobral, ale to vynahrazuje - a to musim souhlasit s textem distributora - nádherná animace a hudba. A to nepočítám ty extrémně roztomilé zvířecí postavičky. - "I'm always with you, even if you can't see me. I'm here." ()

vypravěč

„Disneyho“ podstatně stručnější, ale stále soustředěná a syntetizující adaptace skvělého Saltenova románu by mě asi více strhla v mém dětství, kdy mě opakovaně (a znovu i v jinošství) nadchlo sovětské dvoudílné podání v režii Natalie Bondarčukové (Bambi a Bambiho dospívání), ale chladný jsem věru nezůstal. Nad sám, intuitivně vyvstávající, příběh - nadčasový a zázračný - jsem ocenil jemné, ale bezprostřední vyjádření tance veškerenstva ve ztvárnění cyklů ročních období, v němž se uctivý odstup mísí s úsměvným (ne však posměvačným) zkoumavým přibližováním. Pathos i humor se prolínají, jak tomu v životě obvykle bývá, neoddělitelně. Krásně je vystižena i atmosféra - všechny valéry lesního světla mezi sebou přecházejí, všechna ta voda ve svých vážných skupenstvích, všechen ten vzduch. Nepochybuji, že shlédnutí takového filmu dá dítěti víc než celoroční vštěpování přírodopisu ve vakuu školní budovy. - - Když jsem ve čtyřiadvaceti poprvé Saltenova Bambiho četl, nadchla mě ta úžasná vzájemnost všeho přírodního dění a sdělování se, o níž jsem se - nějakých patnáct let poté - dočetl u Davida Abrama. Ta úžasná stálá komunikativnost, ustavičné sdílení a společné utváření světa, to by měl být i cíl lidského společenství - ovšem takové by od sebe nemělo nikterak odtrhovat úplný svět, v němž je mu dáno žít, a přírodu nepokládat za pouhý zdroj surovin či existenčních možností. Tehdy jsem se ten silný účinek pokusil vyjádřit v jedněch ze svých prvních elektroakustických kompozic. Jako partitury jsem bral mísí se stopy v lesním porostu - otisky cest jsou výmluvné a dokonale znělé noty přírodní vzájemnosti: https://recordingsontheroad.bandcamp.com/track/tracks-on-snow-plain-ii ()

BigDeal

Rozprávkový les hýriaci farbami, roztomilé zvieratá, krásne piesne i sprevádzajúca hudba a prvé vtipné životné skúsenosti malého Bambiho, je prvá polovica príbehu. Tá druhá je trochu rozhádzaná, no nič to nemení na fakte, že sa jedná o nestarnúcu klasiku, ktorá by mala byť vzorom pre dnešné disneyovky (ako zrejme bola Leviemu Kráľovi). ()

Gazy

Dlouho jsem si tenhle klasický animák odpíral a určitě to byla škoda, je to sice typická disneyovka se vším všudy, ale najde se i několik poměrně depresivních momentů, které umocňují jinak docela prostý příběh. Lesní život je zpracován skutečně nádherně, místy jako by člověk sledoval přírodopisný dokument jen v kreslené podobě. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)