Bambi

Z natáčení 1

S prvními slunečními paprsky, které probouzí k životu vše kolem, začíná slavný Bambiho příběh. Díky nejmodernějším technologiím Vám jej studio Walt Disney nyní přináší ve vyčištěné a remasterované podobě! V samém srdci lesa žije malý Bambi, který dělá první nesmělé krůčky životem a poznává svět kolem sebe. Společně se svými kamarády, roztomilým zajíčkem Dupíkem a ostýchavým skunkem Kvítkem, pak zažívají velká dobrodružství. Bruslí na "ztuhlé" vodě, dovádí v lese a seznamují se se všemi jeho podivnými obyvateli. Jejich moudrý průvodce Výr, který má královský původ, jim předává své zkušenosti o lásce, ztrátách a životě. Bambi je jedno velké dobrodružství plné humoru, nádherné animace a hudby nominované na Oscara. (oficiální text distributora)

haluska11

v tierlistu traumatizovanejch sirotků Bambi nesahá Nemovi a Simbovi ani po kotníky (a to je co říct, když Nemo jako rybička doslova kotníky nemá), vizuálně je to ale nádherná podívaná. pomalé tempo a děj, kde se prakticky nic nestane, kompenzuje roztomilý skotačení králíčka, jelínka a nejvíc cute skunka (kéžby mi ho nezkazili furries :( ). crossover se Stokorcovým gangem a Krtečkem kdy? ()

Sdoom

Bambi se určitě nezařadí do nějaké mé osobní topky Disneyovek, na to je ten film příliš dětský. Ale objektivně posouzeno vlastně není moc co vytknout. Zobrazení života v lese je realistické, výchovný charakter je přiměřený a animace i hudba jsou kouzelné. ()

Germanotta

Farebná, úprimná a krásna rozprávka. Popri šťastnom živote v lese môžeme vidieť aj akú katastrofu spôsobí človek keď vstúpy do prírody so zlými úmyslami. Správne namixované emócie s reálnym životom. Dokonalá kombinácia. 98%. ()

insurgentes

To byly zlaté časy pohádek pro děti: příběh se stavěl na tom, že prší, že je bouřka, že je zima, že je nebezpečí, že je jaro, láska a vyvádění mladých. Dnes? Homoagenda, genderagenda, napětí, stress, světoobčanství a jiné sračky do dětských hlaviček. ()

Koda

Film Bambi je přesný příklad toho, že tenhle krásný a roztomilý film může být jeden z nejsmutnějších Disney filmů vůbec. Je až k nevíře, že kolik sliz se vyplakalo při tomhle filmu, když malému kolouškovi zemře jeho matka. Je ale velká škoda, že hned po smrti začne hrát veselá hudba, zřejmě si chtěli tvůrci hrát s našimi emocemi. Tenhle celkem krátký filmek přesně poukazuje na lesní život, koloběh života hlavních hrdinů a nenávist k myslivcům. Ačkoliv je tenhle film dost starý, tak je nádherně vybarvený lesem, písničkami, šťastnými zvířátky, moudrými radami od mamky Dupíka, ale dokonce nás pohltí i momenty, kdy se nám sevře srdce a máme z toho husí kůži. Bambi, který se skamarádí s malým Dupíkem zažívá mnoho her, poučení, Dupík se stane takovým jeho učitelem, když se mu něco nedaří a nesmíme zapomenout ani na lásku. Moc mě těší, že Bambi je stále nezapomenutelným kolouškem mezi námi. ()

Han22

Disneyovka opravdu pro nejmenší. Příběh malého kolouška Bambiho je samozřejmě krásně nakreslený, ale bohužel se v něm vůbec nic neděje. Největší část filmu zabere poznávání přírody, je tu jedna vtipná scéna s balením samic, jedna zbytečná tragédie a celkem brutální finále s lovci (kteří nejsou vidět). I na hodinu a deset minut dlouhý film jsem se celkem nudil a i když chápu záměr - ukázat dětem koloběh přírody, hádám že by se mi to moc nelíbilo ani jako dítěti. Animovaný film roku 1942. ()

Torimmer

Předchůdce Lvího krále. A hezký. Ta malebná (doslova) příroda je fakt krásná a poetická. I když jsem se teda i nudil, když se děj ubíral pomaličku, krůček po krůčku cestičkama, které už jsem dávno čekal. Ale krásu a suprové drama některých scén jsem fakt nečekal. Hezky ukázaný koloběh života. ()

Paity

Oceňuju Walta Disneye, že u něj vznikají i takovéto nenásilné projekty, které jsou pro děti jako dělané. Byť je Bambi určeno spíše holčičí populaci. ()

Mauric

Nenásilné,nádherné,roztomilé,roztomilejší,nejroztomilejší.Tuhle starou klasiku by mělo vidět každé dítě. ()

J*A*M*A*L

Bambi je naprostá nádhera a skvělá klasika filmů od Walta Disneye.Neznám člověka, který by tohoto roztomilého kolouška neznal a neviděl.89% ()

Alf

k filmu jsem přistupoval se značnou nedůvěrou, nejsem až tak nadšený z klasických disneyovek typu Sněhurka, Popelka, Dumbo, ale tenhle příběh je opravdu podmanivý, navíc výtvarné řešení často přesahuje dětskou omalovávanku. ()

Mikino00

Po počátečním úžasu z dokonalé roztomilé animace, přišlo trošku rozčarování nad skutečně velmi jednoduchým dějem spíše pro menší děti. Ovšem své kouzlo to má i po tolika letech. ()

melloun

Proč si to nepřiznat, Bambi je pro mě docela zklamáním. Na animaci si nemohu ani náhodou stěžovat, protože ta je vynikající, avšak s příběhem je to o poznání horší. Když nad tím tak přemýšlím, Lion King má v podstatě stejnou strukturu příběhu jako Bambi, akorát je srneček zaměněn za lvíče a já jsem se o hodně více bavil. Pro jednou se tedy inspirace v minulosti vyplatila a původní koncept se povedlo citlivě vylepšit. Abych jen nekritizoval, tak písničky byly dobré a musím vyzdvihnout některé vedlejší postavy jako zajíčka Dupíka anebo moudrého Výra. ()

TomasKotlant

Milý příběh, který ač je velmi sladký neobsahuje příliš patosu, ikdyž často balancuje na hraně. Úvodní několikavrstvová scéna je dechberoucí. Lidi jsou vylíčeni dokonale, aniž by se ve filmu obrazově objevili. *** Ve zkratce: Zvířata jsou strašně milý a člověk je svině. Něco na tom bude. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)