A půl. První polovina filmu je poněkud rozvláčná, rozjížďková, seznamujeme se s hlavními postavami. Ve chvíli, kdy jsem si myslela, že mně film ničím nepřekvapí a že bude tímto tempem pokračovat až do konce, se objasnily některé skutečnosti, charaktery postav dostaly mnohem větší prostor, dost a zajímavě se toho začalo dít mnohem více, než v první polovině filmu. K hereckému obsazení nemám výtek a zvolená hudba celý film příjemně podkresluje.(5.3.2009)

• sskrblik

Když se podívám na filmografii Davida Ondříčka, musím konstatovat, že to o co se snažil se mu povedlo pouze a jenom v Samotářích. Myslím tím tedy dokonale vykreslit život "post-pubertálních jedinců". Šeptej postrádá hloubku, dialogy jsou velmi prázdné, atmosféra unylá. Jako plus vidím herecké výkony a dobře zvolené hudební motivy. Celkově spíše nuda.(31.1.2013)

• Malarkey

Od Davida Ondříčka jsem viděl pouhopouze zřejmě jeho nejlepší, nejprosazovanější a nejznámější film Samotáři. K Šeptej se ale také váže dlouholetá tradice kvalitního a hlavně kontroverzního filmu tehdejší doby a něco na tom pravdy rozhodně bude. Je tu pro mě ale jedna jediná scéna, která se z mysli diváka nevymaže nikdy. Jan P. Muchow prostě vybral skladbu, která pohotově hraje do not jak příběhu, tak atmosféře takové tak dokonale, že se na ní nedá zapomenout. Kdykoliv jí uslyším, vzpomenu si na tento film. Jasný je, že mluvím o Wubble U a jejich skladbě, jediné skladbě, která je dokázala tak proslavit. Minimálně u nás se nadobro slavná stala a není chvíle, kdy bych v rádiu neslyšel o její zažádání. Každopádně filmu toto rozhodně pomohlo, protože jinak mě nijak zázračně neoslovil. Post kontroverznosti v něm rozhodně je, ale to v Samotářích taky. Každopádně já jsem vše přečkal v klidu a s radostí, že jsem takový film mohl vidět.(19.4.2008)

Neříkám, že je to bůhvíjak skvělý film, ale přesto nelze zapřít některé jeho silné stránky. Ať už jde o nespornou generační výpověď, velmi dobrou hudbu nebo slušné herecké výkony. Teď s odstupem dvanácti let se nad tím samozřejmě pousmívám, ale pamatuji si, že když jsem šel před těmi dvanácti lety z kina, byl jsem solidně vykulený a hodně mě to v té době oslovilo. Ti kdo tento film označují za odpad, nechť si dobře vzpomenou co tady (kromě Kolji a několika dalších) kolem roku 96 vzniklo za "filmy"(19.3.2008)

Tento film jsem kdysi viděla několikrát po sobě, hrozně na mě zapůsobil a byl pro mě takřka kultovní. Hlavně kvůli hercům, které jsem poté měla moc ráda, úžasné hudbě, kterou jsem pak hodně dlouho poslouchala, super hláškám, které jsem všude citovala, a kvůli obrazu pražské klubové mládeže, o kterém jsem nic nevěděla. S odstupem času si uvědomuji, že má své slabiny, že zdaleka nedosahuje kvalit pozdějších Samotářů. Takže těch pět hvězdiček dávám z jakési nostalgie. Prostě "Vesmír je náš!"(27.10.2003)

• - Film byl v roce 1997 nominován na Tiger Award na mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu a získal zvláštní cenu na mezinárodním filmovém festivalu Jove ve Valencii. (Ded@M@tes)

• - Film se natáčel pouhých 40 dní. Po třech dnech natáčení se David Ondříček rozhodl vyměnit kameramana. Kamarádství muselo jít stranou a za nezkušeného Ondřeje Kubíčka nastoupil Saša Šurkala. (mchnk)

• - Scéna s pizzou se odehrává v Pizzerii Corleone na Praze 1. (Jizni Tlapa)