Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Endyis

Almodóvar v této poloze - černé komedie mě svědčí nejlépe - film se mi líbil a bavil mě, proto zasloužených pět hvjezd!!! Někde mezi 85 - 90 % ()

sahe

Ano... zde je krásné kouzlo Pedra.... jak to jen umí.... /// postřehy - objevuje se tam pojem kraje La Mancha - použil ve Volver /// Kika: všichni bláznivý lidé mne chtějí........... mají-li dobrou duši a pěkný nástroj, já se zamiluji ()

nevermore

@ namist. kleopatra: Kdo Almodóvara zbožňuje jako ty, nemusí být nadšen. Kdo ho nesnáší, nemusí mít tímto filmem kupu argumentů k jeho kamenování. ()

strelenaL

Kdo by neznal střeštěného a mnou milujícího Pedra Almodovara. Ne vážně on je naprostý génius mezi španělskými režiséry. To jak si dokonale pohraje s příběhem a dodá mu ty správné Almodovarské rysy...Kika je naprosto úžasná bláznivá záležitost. ()

Pedross800

"JEŠTĚ JEDEN ORGASMUS A PAK PŮJDEŠ PRYČ. MY TĚ NEUDÁME, ŽE NÉ PANÍ......NE, NE, NE......DOBŘE, DOBŘE..... SOUHLASÍŠ? TAK NAPOSLED A VEN! SLYŠEL JSI? POSPĚŠ SI.....TAK UŽ SE UDĚLEJ, NO TAK.....AAAACH, AAAACH, MAKEJ!!! TAK SE SNAŽ, TAK DĚLEJ, NO TAK SE UDĚLEEEEJ!!" :-))) ()

Autogram

Almodóvar tu ani nie je na svoje pomery príliš úchylný, skôr je len popletený. Napriek svojmu tempu je film nezaujímavý a len s vypätím síl som ho dopozeral. ()

Almásy

majstrovske dielo ad absurdum. kritika sucasnej spolocnosti zabalena neuveritelne DIVNYM humorom, pofidernymi dialogmi a takou premakanostou ktora vam da v zavere slzopudne dve facky na ktore nezabudnete. jeden z pedrovych najlepsich. ()

F.W.Colqhoun

Moc ti to sluší. Mohla bys být modelkou (...) Nechci být modelkou, ale bachařkou v ženské věznici. Almodóvarovy filmy jde obdivovat kvůli mnohým kvalitám - jedinečné obrazové kvalitě, okázalým erupcím filmařské imaginace, hrátkám s žánry, vtipu, osobitosti, skvělé hudbě. Dětinské hravosti, kterou sdílí s těmi nejlepšími, včetně milovaného Alfreda Hitchcocka. Jednu z kvalit, kterou byste tu hledali přinejmenším od druhé poloviny osmdesátých let marně, je variabilita. To svým způsobem zajišťuje vyrovnanou kvalitu i samotným Almodóvarem pečlivě budovaný dojem, že napříč jeho filmografií sledujete zvrhlou telenovelu, v níž stále stejní herci hrají různé, svým způsobem stále stejné charaktery, chycené v pseudo-ženských světech touhy, vášně, rozkoše a nervových zhroucení; vysokých podpatků, maminek a děvek nejroztodivnějších biologických pohlaví. Potěšení z nového tkví v detailech, jako zjevení Victoria Abril v roli nejspíš první YouTuberky nejen ve Španělsku nebo Peter Coyote jako americký spisovatel - Hořký měsíc je film, který Roman Polanski natočil Almodóvarovu vkusu namíru a natruc - protože je to přece jen daleko lepší film, než třeba taková trochu rozháraná Kika. ()

kolemjdouc

Tenhle film šel nějak mimo mě.A musím říct ,že tady herci dostali řádně naloženo scénářem.Na konci už na některých bylo vidět, že melou z posledního.Děj se vymyká absolutně všem žánrům které jsem doposud viděla.Budu si ho muset pustit ještě jednou a v klidu. ()

Bouřňák

Vkus každého z nás je samozřejmě jiný. Pro mě je tento film jen lehce úsměvná úchylárna plná bizardních scén s ujetými lidmi. ()

DannyBoy80

Slabší film od Almodovara. Laboruje na pomezí dramatu, tragedie a komedie. Bohužel tyto žánry nelze úplně propojit, takže i výsledek tohoto filmu je nemastný neslaný. Na komedii je to moc dramatické, na drama je to moc střeštěné. Opět je to Almodovarovsky barevné a k vidění je pár dizajnových kousků, hlavně tedy dvojitá lampa. ()

Piškotka

Filmu se nedá nic vytknout. Napínavý, ztřeštěný, vášnivý, milující, nenávidějící, upřímný, freudovský,...Samotná Kika zde sehrála vedlejší roli v milosteném trojúhelníku. Hlavní otěže drželi nevlastní otec a syn. Futuristická psycholožka a nadržený a kajícný pornoherec doplňovali zvrácenost našeho žití a potvrzovali, že všude kolem nás je něco jako Velký bratr. Herci skvělí. ()

Prochy38

Upřímně jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu. Film mi naskočil a když jsem viděl, že tam hraje V. Abril, říkám si, že to bude třeba fajn. Ale ono bylo! 3* není přece špatně. Bylo to místy hodně vtipné. P. Coyote to tam držel herecky nad vodou, moje V. Abril si střihla roli úplně mimo moje chápání a V. Forqué sice ve své roli skvělá, ale pro mě postava hlavní "hrdinky" naprosto nesnesitelná. Zajímavé komediální krimi, bohužel na hranici stupidní grotesky. Nesedlo a na to, jak hloupé to místy bylo, ta vulgárnost naprosto nesedla... ()

Rozjimatel

3,5  Tak to bolo číre šialenstvo! A miestami regulárny pornofilm. Nemôžem ale povedať, že by som sa nebavil, to nie. Pri niektorých scénach (znásilnenie) ma dokonca chytil záchvat smiechu. Ide vlastne o čiernu komédiu, v ktorej snáď ani jedna postava nie je aspoň trochu normálna, každá má nejakú poriadnu úchylku. Takže nejaké veľké umenie v tom hľadať nebudem, na to sú iné Almoldóvarove filmy. Ale to posolstvo, zásah médií do života, tam je podané pekne. ()

Ricky_CZ

Pedro opět nezklamal a ukázal nám charaktery osobnosti dotažené do takového extrému, že by se i knížepán od srdce zasmál... Navíc trocha prsou z jihu a žádné okolky.. A tak to máme rádi... ()

fredisek

Kika je dokonalá, zbytek pokulhává. Na Ženy na pokraji nervového zhroucení to prostě nemá, pardon, ale i tak je to skvělá komedie, která občas přitvrdí a snaží se tvářit jako drama. Čistý Almodóvar a já jsem se bavil. ()

Piri

Je to fantasticky absurdné. Sexi zrelé žienky a Veronica Forque je TOP v tomto filme, i keď to nie je žiadna kráska (tvár, chrup). Almodóvar si vie vyberať tie správne ženy, vášeň a erotiku vkladá asi do každého svojho diela, čo je vidieť aj na obsadení zlatej Victorii Abril, ktorá tu stvárňuje horkokrvnú supernovinárku s kamerou na hlave. Rozhodne zaujímavý mix rôznych žánrov a situácií, ktoré vrcholia drasticky a nie bežným happyendom. Takéto filmy dnes chýbajú. Oplatí sa rozhodne pozrieť aj dnes ako "protilátka" proti dnešným superCGI akčným, fantasy alebo sci-fi blockbusterom. Slovenský dabing je obzvlášť lahôdkou k tomuto filmu, v hlavnej úlohe Marta Sládečková, réžia Ján Šuda. ()

daduza

Bohužel ve chvíli, kdy jsem tento film sledovala, se naši sousedi rozhodli vyházet zavřeným oknem dveře a nějaký drobný nábytek, měla jsem tedy dojmy poněkud rozostřené, ale to k Almodóvarovi patří. I tak jsem si ho přece jen užila naplno. Zvláště scéna znásilnění sedla. ()