Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

kagemush

Sadistická falešná hra s králíkem Angelem. Aneb ,,pomsta je má",povídá Satan. Pardon ,Louis Cyphre samozřejmě.- (a ať mi nikdo nevykládá že Trevor Jones nevyrůstal někde v okolí třeba Baton Rogue!) ()

Hennes

Špičkově napasovaná hudba k tajemné a mysteriózní detektivce. Rozdvojená osobnost, je tématem, které když se umí zpracovat, je určitě jedním z nejzajímavějších v mysteriózních filmech. Tady se to povedlo, včetně hereckých výkonů a již zmiňované hudby. Při natočení se psal rok 1987 a atmosféru má dodnes film výtečnou. Shlédnout to tenkrát, tak bych asi začal mít na Mikuláše hodně velkej strach z čertů. ()

Martin741

Hoci ma film temnu atmosferu a masakralny zaver, Rourke mi je totalne ukradnuty, aj ked v 80. rokoch este mal cosi do seba. Meno rezisera Alana Parkera mi toho vela nehovori, ale hral Tam De Niro a Lisa Bonet neskor aj Nepritel statu 1998/. Tak uz len len kvoli nim dvom 66 % ()

kaposlav

Strašná somarina, ktorá je dlhá a nudná. To že je to natočené na tú dobu dobre ma zaujíma minimálne, keď samotný obsah stojí za hovno. ()

shyster

Film s atmosférou, kterou by mu mohl závidět, kdejaký dnešní "moderní" horor. Pointu jistě pochopíte někdy v polovině, ale její tíživost na vás dolehne až na konci a bude přetrvávat ještě několik dní. ()

MrPierc

Styl filmu je dotažen do posledního puntíku. Jih Ameriky, kde platí stále staré pořádky, Voodoo a bída. Mezí tím vším hledá detektiv ztraceného člověka, který je již několik let mrtev a přesto žije. Rourke hraje velmi dobře a De Niro jako tajemný pán s kvalitní manikůrou. Výtečný hudební doprovod, ale konec je takový zmatečný. ()

Sandstorm

De Niro je fakt pekelník :) Kdo to je ten Johny Favorite? Řiká si divák celý film a nakonci dostane takovou ránu, že se z ní těžce vzpamatovává. ()

Mefistofelle

Nemůžu si pomoci, ale ani zdaleka mi to nepřišlo tak brilantní, jak by se mohlo podle zdejších procent zdát. Bavilo mě to první půlhodinu, ale poté už jsem se začala trochu nudit. Mickey Rourke se docela snaží, ale maximum ze sebe podle mě nedostal ani zdaleka. Jediný herec, který mě silněji zaujal, byl Robert De Niro, který byl skutečně démonický, ovšem zamrzelo mě, že mu nebylo věnováno víc prostoru. Jako plus rozhodně beru vykreslení dobového prostředí a života černošské populace... mimochodem, jejich hudba má opravdu něco do sebe. Jako mínus vidím přílišnou rozvláčnost děje, navíc podpořenou docela dlouho stopáží, a podivný závěr. Voodoo tématika mi rozhodně nevadí, ale téma nebylo dostatečně rozvedeno, ačkoliv potenciál je zde veliký. Angel Heart není špatný film, ale mezi výrazně dobré (alespoň z mého úhlu pohledu) rozhodně zařadit nejde. ()

cariada

Slušná ponurá atmosféra, co má velice pěknou pointu, která se dá vytušit až v druhé polovině filmu což vás pěkně pohltí, nebot stále čekáte co se z toho vyvrbí. Pěkný atmosférický horor až se mě nechce věřit že to vzniklo už v 80.letech. ()

Pugo

Super noir snímok s výbornou atmosférou a skvelými hercami. De Niro ťaží z minima maximum, sexi Lisa Bonet dáva zabudnúť na Bill Cosby Show a Rourke je extrémne sympatický. Zrejme tomu prihráva fakt, že tu ešte vyzerá a rozpráva ako človek. Škoda, že sa tak doriadil... Dej sa postupne stupňuje, všetko to pekne odsýpava a graduje, tajomno funguje a záver šokuje. Super. ()

ad

Nádherně mrazivé s krásnou pointou a dokonalou atmosférou. A ať si kdo chce co chce říká, De Niro je tu ten nej! ()

tomtomtoma

Temný film s velmi nevšední a poutavou atmosférou, kdy se sestupuje až na samé dno lidské duše. Odvrácená tvář lidství v jeho nejhorší podobě, a konfrontace se skutky, kterých jsme schopni, ale nejsme až tak ochotni si tuto skutečnost připustit. Harry Angel (dobrý Mickey Rourke), soukromý detektiv na stopě záhadného muže, zjišťuje ve svém nejhorším snu, že hledaným je on sám. Odstraňování svědků svého života, či trestání těch, kteří mu v jeho nekalostech pomáhali. Drsná atmosféra rasisticky xenofobního jihu Spojených států, šarlatánství, které především vyprazdňuje peněženky důvěřivců, peklo na samém dně lidské duše. Další zajímavé osoby: prodejný doktor Albert Fowler (Michael Higgins), jazzman Toots Sweet (Brownie McGhee), čarodejnice Margaret Krusemark (Charlotte Rampling), její zámožný tatík Ethan Krusemark (Stocker Fontelieu), mladicky živelná Epiphany Proudfoot (Lisa Bonet), a charismatický zástupce pekla Louis Cyphre (Robert De Niro). Nevšedni, temné, podmanivé, vyvolávající otázky o temných stránkách lidství: kam až jsme schopni zajít v touze po životě a jeho sladkých plodech a v touze po vlastní záchraně? ()

laik_60

do čoho nás to ten režisér so scenáristom prostredníctvom satanisticky úlisného de Nira chcel vtiahnuť ???? Ako nás len necháva až lakonicky sledovať nejakého povaľačského treťotriedneho hochštaplera Rurka, aby nás na záver takto prekvapivo dorazil ????!!!! ... Cítim sa ako vyfúknutý balón preliačený vnútrajškom von. Odrovnaný, zmätený, nespokojne uspokojený. Snáď prvé mystično, čo má odo mňa viac ako tri body. ()

Topco

Démonický De Niro v luxusnom obale a ošarpaný skrachovanec Rourke. Krásne to ten Parker noirovo štylizoval: para z kanálov, častý dážď, hra s tieňmi, pomalý jazz. Dobový (lousianský) noir miesený s hororom. ()

C0r0ner

Nebýt to nakonec s fantasy přesahem, asi by se mi to paradoxně líbilo víc. Jinak to ale byla dobrá detektivka, při které se sice navzdory popisku člověk nebojí, ale přemýšlet musí dost. Mladý Rourke hraje skvěle a Parker opět dokazuje, že na režisérské stoličce mu to jde. A De Niro je své roli, ač ho moc nemusím, excelentní. 80% ()

Wormboy

Angel Heart je velmi tazke komentovat. Je ho proste nutne vidiet,pretoze pribeh o hladani sameho seba v tak putavom (aj ked nie vzdy prijemnom) podani sa len tak nevidi.No a Roberta De Nira takto uz zrejme tiez nie... ()

Dannysek4U

nejlepší voodoo biják šech dob s naprosto neopakovatelnou slumovou atmoškou. Ať žije Louis Cypher. A s nim treba i ten pan Kelley, Edward Kelley:o) ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker