poster

Život Davida Galea

 • USA

  The Life of David Gale

 • Německo

  Das Leben des David Gale

 • Velká Británie

  The Life of David Gale

 • Slovensko

  Život Davida Galea

 • Kanada

  The Life of David Gale

Drama / Krimi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  ****

  Parker opět nezklamal. Opět nabízí temnou atmosféru a hrdiny vzdorující něčemu, co se zdá být nad jejich síly. Zároveň vytváří mix mysteriózní detektivky, téměř až dramatu se sexuálním podtextem a morálního balancování. Docela by mě zajímalo, jak by si s Davidem Galeem poradil Denis Villeneuve. 8/10(27.8.2015)

 • Tosim
  ****

  Blázni...proč by společenské drama, šmrncnuté detektivkou, muselo být nutně paskvilem??? Ani chvíli jsem se nenudil a snímek mi připadal aktuální. Ale to už bude asi jenom můj problém, že? :-) A jak tady máme nekritické obdivovatele Kevina Spaceyho, tak já, nekritický obdivovatel Kate Winslet, musím říct, že ač její role byla rozsahem menší, skvěle se mu vyrovnala a co víc, výborně mu sekundovala. Jediné mínus filmu je, že dává více otázek, než odpovědí. Jenomže to už by mohl být i další problém: a to diváků...(15.10.2003)

 • Galadriel
  ****

  Filmy točící se kolem problematiky trestu smrti mívají velký potenciál. Jsou totiž samy o sobě neuvěřitelně silné, zvlášť když je divák jeho odpůrcem (jako třeba já). "Život Davida Galea" využil naléhavosti tématu do posledního ždibečku, ale v podstatě v příběhu nepřináší nic moc nového. Napínavý závod s časem je naznačen hned v úvodu (je na co se těšit) a než se k němu dostaneme, seznámíme se s Galeovou minulostí i současností prostřednictvím investigativní novnářky... Je to dobré, ale to, co dělá z tohohle moralizujícího thrilleru velmi nadprůměrný film je jednak skvělá režie Alana Parkera (ten pán mě zajímá čím dál víc) a samozřejmě výborné herecké výkony (Kevin Spacey a Kate Winslet jsou bez debat, ale skvělá je i Laura Linney). Navíc Parker opět předvádí svůj úžasný cit pro rytmus, vizuální dokonalost a hudbu - kombinace zajímavé kamery, velmi dynamického střihu (ne zběsilého, ale opravdu trefně dynamického, oči z toho opravdu nebolí) a velmi dobře sedící hudby nejen od Alexe a Jaka Parkerových. Výsledek je velmi působivý a ani teď vlastně nevím, proč nedávám 5*, možná proto, že spíš než o "debatu" o trestu smrti jde "jen" o velmi dobře natočené napínavé drama. Třeba hodnocení změním, až dostanu chuť pustit si tenhle film znova...(17.8.2007)

 • J*A*S*M
  ****

  Dobrý film, ale mám s ním několik problémů. Ani mi tak moc nevadila silná politická zainteresovanost v otázce trestu smrti, u něhož se nacházím spíše na té straně barikády, proti níž film vyznívá, protože zrovna tohle je téma, kdy chápu a akceptuju argumenty obou stran. Naopak velmi mě rozmrzelo, že scénář dává důvtipnému divákovi strašně velkou zbytečnou příležitost zkazit si překvapení. Já totiž pointu (a nemyslím nějakou dílčí pointu, ale opravdu ten hlavní "šok" daný poslední scénou) odhadl po dvaceti dvou minutách. Vím to takhle přesně, protože jsem se schválně podíval na časomíru, abych se v případě, že budu mít pravdu, mohl pochlubit, jak jsem důvtipný :-D. Ten scénář je vůbec takovej nedotaženej, třeba vztah mezi dvěma žurnalisty na mě moc přesvědčivě nepůsobil. No a poslední "výtka" je ryze osobní. Kevin Spacey patří k mým oblíbeným hercům, ale až u role profesora filosofie Davida Galea jsem si uvědomil, jak strašně moc se podobá jednomu učiteli z Jihočeské univerzity, který k nám na gympl chodil učit filosofii. A od toho momentu na mě Spaceyho výkon působil divně ...(29.6.2011)

 • sharky
  ****

  Výborné formou nehollywoodské drama, s chytrým nápadem i pointou balancující na hranici thrilleru a detektivky. Jedinym problémem je pro mě kevin spacy, ne že by hral špatně, právě naopak, ale díky obvyklým podezřelým a sedm pro mě už navždy zůstane ďábelským zločincem a od začátku jsme ho pedezíral, že vyjde najevo, že vyvraždil celý město, vězení a chystá se zabít i nebohou Kate a přitom je to všechno úplně o něčem jiném...(16.8.2005)

 • - Režisér filmu Alan Parker si zahrál malou roli jednoho z hostů na večírku na začátku filmu. Můžeme ho vidět, jak si bere ze stolu jídlo. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Natáčení scény protestu proti trestu smrti v Texas State Capitol bylo krátce přerušeno příjezdem skupiny skutečných protestujících. (becki_tu)

 • - Kevin Spacey byl v pořadí až třetí volbou pro roli Davida Galea. Před ním byli osloveni George Clooney a Nicolas Cage. Oba ale odmítli. (becki_tu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace