poster

Život Davida Galea

 • USA

  The Life of David Gale

 • Německo

  Das Leben des David Gale

 • Velká Británie

  The Life of David Gale

 • Slovensko

  Život Davida Galea

 • Kanada

  The Life of David Gale

Drama / Krimi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sharky
  ****

  Výborné formou nehollywoodské drama, s chytrým nápadem i pointou balancující na hranici thrilleru a detektivky. Jedinym problémem je pro mě kevin spacy, ne že by hral špatně, právě naopak, ale díky obvyklým podezřelým a sedm pro mě už navždy zůstane ďábelským zločincem a od začátku jsme ho pedezíral, že vyjde najevo, že vyvraždil celý město, vězení a chystá se zabít i nebohou Kate a přitom je to všechno úplně o něčem jiném...(16.8.2005)

 • Tosim
  ****

  Blázni...proč by společenské drama, šmrncnuté detektivkou, muselo být nutně paskvilem??? Ani chvíli jsem se nenudil a snímek mi připadal aktuální. Ale to už bude asi jenom můj problém, že? :-) A jak tady máme nekritické obdivovatele Kevina Spaceyho, tak já, nekritický obdivovatel Kate Winslet, musím říct, že ač její role byla rozsahem menší, skvěle se mu vyrovnala a co víc, výborně mu sekundovala. Jediné mínus filmu je, že dává více otázek, než odpovědí. Jenomže to už by mohl být i další problém: a to diváků...(15.10.2003)

 • nascendi
  ****

  Zaujímavý film so strhujúcim rytmom, dobrou hudbou, výborne zahraný. Aj keď som zástancom trestu smrti, neprekážala mi agitácia za jeho zrušenie, ani niektoré nelogickosti scenára. Skôr mi prekážajú komentátori, ktorí síce nemajú jasno v používaní i a y, ale už v polovici filmu predvídajú, ako skončí a majú nutkavú potrebu sa s touto ich jasnozrivosťou všetkým pochváliť. Zvláštne na mňa zapôsobila Bielikova snímka muža s odhalenou hruďou zo Šafárikovho námestia v Bratislave v auguste 1968 medzi snímkami odsúdencov na smrť.(2.12.2009)

 • golfista
  ****

  Parkerova režie mi seděla a Spacey s Winslet ... jako vždy :) . Nebýt na můj vkus trošku nevyrovnaného scénáře, pak by to bylo ještě lepší hodnocení. Ovšem vynikající byla hlavně Laura Linney. Ač jsem k ní byl v jejích prvních filmech dost skeptický, tak teď se mi zdá jako jedna z nejvýraznějších hereček Hollywoodu.(12.2.2004)

 • freddy
  *****

  Film o trestu smrti? To musím vidět, řekl jsem si před necelými sedmy lety, v roce 2003, a zamířil jsem na film do kina. Nebyla to zvučná herecké jména, která mě do kina přilákala, tehdy, ve svých 16 letech jsem opravdu herecké obsazení neřešil. Do kina mě přilákalo téma filmu, jelikož jsem odpůrce trestu smrti, a tento film mě v tomto mém názoru jen utvrdil. A nyní, po těch necelých sedmi letech, jsem se na tento film podíval znovu. Nikdy jsem na něj nezapomněl, za celou tu dobu jsem si na něj občas vzpomněl a věděl jsem, že ho chci znovu vidět. Co mě na tomto filmu tak zaujalo? Tak bezesporu, jak už jsem zmínil, to bylo velmi zajímavé a atraktivní téma. Trest smrti vždycky bude velice diskutabilním trestem a tento film je jakýmsi příspěvkem do letitého sporu mezi odpůrci a zastánci tohoto trestu. Opravdu atraktivní téma zde vyniká i díky tomu, že film není jen o trestu smrti, ale celkově máme možnost sledovat příběh jednoho zajímavého muže od začátku až do hořkého a dá se říci i neočekávaného a překvapivého konce. Avšak film může mít sebelepší námět, ale bez dobrých a kvalitních herců nikdy nebude žádný film kvalitní. Kevin Spacey mě zde velmi zaujal, byl to totiž první film, ve kterém jsem ho viděl, mé první setkání s tímto kvalitním hercem a rozhodně ne poslední )nedlouho poté jsem pak viděl film Pošli to dál). A Kate Winslet mi opět dokázala, jak kvalitní a zajímavou herečkou umí být. Tímto svým výkonem se dostala mezi mé oblíbené herečky a po filmu Věčný svit neposkvrněné mysli, který následoval hned po tomto filmu, se definitivně stala mou nejoblíbenější herečkou. Takže dvě herecké hvězdy podávající velmi kvalitní výkony, k tomu zajímavý příběh napínavý od začátku až do konce, to prostě nemohlo dopadnouit jinak. Stejně jako po prvním zhlédnutí uděluji pět hvězd, protože tenhle film je prostě dokonalý.(31.3.2010)

 • - Oba synové režiséra Alana Parkera, Alexander a Jake, složili vedlejší hudbu k filmu. Jeho mladší syn Alex složil a nahrál skladbu k závěrečným titulkům. (becki_tu)

 • - Natáčení scény protestu proti trestu smrti v Texas State Capitol bylo krátce přerušeno příjezdem skupiny skutečných protestujících. (becki_tu)

 • - V roce 2003 byl snímek nominován na Zlatého medvěda v Berlíně, avšak ocenění nezískal. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace