Život Davida Galea

• Kanada

Drama / Krimi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 130 min

• tron

Bože to bola nudná kravina, toto vidieť ešte raz, zabijem sa. V réžii Alana Parkera a produkcii Nicolasa Cagea vznikol film, ktorý nefunguje ako "myšlienka o treste smrti", ale obstojne účinkuje aspoň ako (pod)priemerná akademická dráma s trilerovým prvkom. Inak je to klasická zápletka o osobe A, ktorá navštevuje v base osobu B, ktorá jej rozpráva svoj životný príbeh krátko pred trestom smrti. Predvídateľné (kvázi šokujúce rozuzlenie je naozaj len kvázi), obohatené mimoriadne nesympatickými výkonmi Kevina Spaceyho, Laury Linneyovej, dokonca i Kate Winsletovej.(1.5.2005)

Scénář: Charles Randolph .. Opravdu výborný a zajímavý film! Alan Parker režíruje skutečně přesně a sedělo mi to stoprocentně. Žánrové přechody od dramatu ke kriminálce, zabalené do politického hávu kolem trestu smrti mi nikterak nevadily. Kevin Spacey je výborný jako vždy, taktéž Kate Winslet svoji menší roli přesvědčuje o tom že umí. Zato Laura Linney je doslova výtečná. Radost sledovat. Vše a všechny. Od poutavého začátku do překvapivého konce.. 85%.(13.3.2006)

Celý čas som bol na vážkach. Keby to nemalo takú výbornú atmosféru, tak dám o hviezdu menej. Našťastie Alan Parker to v tomto smere vie na jednotku, to mi dokázal už pri Angel Heart. Príbeh je pomerne pútavý, na druhú stranu sa mi však zdal málinko nereálny a nasilu trocha prekombinovaný s jasným cieľom ohromiť diváka svojou záverečnou pointou. No áno, také "naoko" príbehovo náročnejšie filmy si K. Spacey vyberá veľmi rád. Je ťažké hodnotiť, či sa to aj podarilo, čo sa týka mňa, tak snáď len tak na polovicu. 70/100(13.2.2016)

8/10 Poctivě odvedená filmařská práce a ten, kdo má rád Kevina Spaceyho, tak si jistě přijde na své. Film o tom, jak je vnímán veřejností trest smrti. Moc se mi ovšem nezamlouvá závěrečná pointa, která až moc působí jako propaganda proti trestu smrti. Ale to nic nemění na tom, že jde o nadprůměrný film bez slabých míst. Každopádně film k zamyšlení a toho si na něm cením nejvíce.(6.11.2005)

Tak panu Kevinu "Verbal" Spaceymu nestačilo, že už na mě něco podobného jednou zkusil, on musí zase.. V závěru sice mírně překombinované, nicméně herecky a režisérsky naprosto profesionální drama, které bere problematiku nejvyššího trestu spíše jako prostředek k budování příběhu o lidském sebeobětování. Jinak, pokud chcete z liberála udělat republikána, zabijte mu někoho blízkého a uvidíte, jak svůj odpor k trestu smrti rychle přehodnotí..(19.8.2010)

• - Oba synové režiséra Alana Parkera, Alexander a Jake, složili vedlejší hudbu k filmu. Jeho mladší syn Alex složil a nahrál skladbu k závěrečným titulkům. (becki_tu)

• - Snímek byl natáčen v Texasu, USA. Například ve městě Huntsville, dále pak na půdě univerzity v texaském Houstonu a University of Texas v Austinu. Také se natáčelo v Metro Espresso Baru v Austinu, který se v současnosti jmenuje Kafe Medici. (Terva)

• - Režisér filmu Alan Parker si zahrál malou roli jednoho z hostů na večírku na začátku filmu. Můžeme ho vidět, jak si bere ze stolu jídlo. (Hejtmy)