Pink Floyd: The Wall

• Velká Británie Pink Floyd: The Wall (více)

Je zamčený v pokoji jakéhosi losangelského hotelu a hlavou mu táhnou klíčové okamžiky jeho života. Rocková hvězda Pink, na jehož koncert se už možná kdesi venku scházejí tisíce fanoušků. Sedí tu a utápí se v děsivých představách a vizích. Scény represí a lidské agresivity se střídají s frustrujícími vzpomínkami na dětství bez otce, zato s přehnaně ochranitelskou matkou, na školu, pokoušející se všechny semlít do jedné beztvaré, nemyslící masy, na ženu, která jej zradila. Sedí tu, obehnán pomyslnou ochrannou zdí, kterou si kolem sebe kdysi vybudoval, a neví jak dál.
Kultovní snímek "Pink Floyd: The Wall" je jedním z mála filmových děl, experimentujících s ryze hudební látkou. Po úspěchu jevištního zpracování dvojalba populární skupiny Pink Floyd se režie celovečerního filmu ujal Alan Parker (Sláva, Hořící Mississippi, Evita atd.), který se tu poetice hudebního tvaru přiblížil v kinematografických dějinách zcela ojedinělým způsobem. Podle scénáře vůdčího ducha skupiny Rogera Waterse vznikl film, jenž je tříští symbolických obrazů a animovaných sekvencí, volně spojených písněmi a situací fiktivní hlavní postavy. Film, který je nadčasovým vyprávěním o osamělosti člověka i o nejrůznějších zdech, jež si kolem sebe stavíme. (oficiální text distributora)

bond77

Toto je absolutní vrcholné hudební dílo. Myslím si, že neexistuje lepší hudební film, jako je The Wall. Je pravda, že některé scény z filmu jsou velmi silné např. Když si Pink holí obočí a vlasy nebo ta psychedelika na konci filmu. Právě ta se skvěle sehrála s animací. Bob Geldof podle mě obstojně zazpíval píseň In the Flesh?. Vynikající je také druhé kytarové solo Davida Gilmura v písni Comfortambly Numb. Mě osobně se více líbila první polovina filmu. ()

IronRocky

Skvělý film s dobrým emotivním příběhem, který je proložen pěknými kreslenými pasážemi. A do to ho po celý film hraje skvělá hudba kapely Pink Floyd. ()

Rodin

Miluju Floydy. Až nekriticky. Nemiluju tento film. Dobré, ale mně v tom prostě dráždí ta Watersova zamindrákovanost. Za sebe - mám daleko radši Dark Side a Wish You. Dokonce i Umma Gumma. Ovšem z toho by film asi nebyl. Škoda. Takže jen dobré. 70% ()

Anomiska

Moc neoblubujem experimentovanie, som skor klasik, co sa filmov tyka, ale toto dielko ma chytilo za srdce. Skvele spracovanie, skvela hudba, co si moze clovek viac priat? :) ()

sulda007

Nemůžu říct, že by to byl průměrný snímek, leč si nemyslím, že je to film "pro každého". Originální nápad, skvělá hudba (shodneme se, že The Wall je suverénně nejlepší album Floydů), kouzlo opakovaného záběru a geniální pochodující kladívka! Jen toho psychopatismu na mě bylo trochu moc. ()

Dyer Maker

Špička audo-vizuálních děl. Floydům se povedlo vytvořit tu nejlepší hudbu s dokonalými texty (ale oni to ani jinak neumí). Věrohodné ztvárnění depresí kterému vévodí kytarové sólo ve skladbě Comfortable Numb. Flashův projev vypadá tak realisticky, že člověk dostává strach. A konečně, kdo by neznal Another brick in the Wall (part 2)... ()

freyinec

Na mě místy až moc silné kafe, z animovaných částí mi skoro hrabalo. Ale i tak, velmi vydařený snímek plný příjemné hudby. ()

giaruj

Bez váhania osobná TOP snímka. Po všetkých stránkach. Skvelá téma, hudba, výkony, réžia, dej, ktorý plynie... Ozaj ako dlho, sekundu, deň, rok? Ako fanda by som vyčítal jedine absenciu skladby Hey, You... ()

Koprix

Vynikajicí film, který však rozhodně není pro každého. Zatímco někdo bude skákat nadšením z kytarových sól během spousty drsných scén, někdo se bude zoufale nudit a snažit se pochopit jak složitý děj, tak důvod, proč se hudební videoklip z několika minut protáhl na hodinu a půl. Já se jakožto příslušník první kategorie nechám unést nejen kytarovými sóly, ale i hudbou samotnou. Klasický mírně melancholický zvuk, u Pink Floyd tak typický, tu přerůstá až do silně depresivní atmosféry, kterou dovytvářejí nejen texty písní, ale i příběh samotný. Ten se dá plně docenit až tehdy, kdy znáte spoustu fakt nejen ze života Rogera Waterse, ale i ze života samotných Pink Floyd. K úplnému pochopení The Wall jsem se propracovávala poměrně dlouho, ale vnímat určité na první pohled nevýznamné detaily určitě stojí za to. Čím vícekrát film vidím, tím více mě dokáže pohltit a nutit mě prožívat osudy zpěváka Pinka společně s ním. Čím vícekrát film vidím, tím více dokážu ocenit geniální animace Geralda Scarfa. Proto by se ti, co film viděli pouze jednou a neví, jak s pocity získanými během jeho sledování naložit, určitě neměli vzdávat a shlédnout ho znovu. Máte můj dík, Alane Parkere, Bobe Geldofe, Rogere Watersi a v neposlední řadě i Davide Gilmoure - za geniální kytarové sólo v Comfortably Numb. Nic jako vaši The Wall nikdy nikdo nevytvořil. A taky už nevytvoří. ()

strixa

Jeden z mála filmů, u kterých se mi udělalo vyloženě fyzicky špatně. Poprvý jsem to viděla asi v 15, takže mě u toho samozřejmě napadlo něco jako.. Tenhle film ovlivní můj život. Co se nestalo, můj život se nezměnil, snad jenom, že Pink Floyd patří stále mezi moje nejoblíbenější kapely a když poslouchám The Wall, nemůžu zabránit obrazům v hlavě, který mi z filmu uvízly. Něco tak neuvěřitelně drásajícího, pohlcujícího a ... prostě psycho.. a stejně si myslim, že by to měli vidět všichni. I přes to, jak odmítavě reagovaly moje mysl i tělo po prvním shlédnutí, viděla jsem to od tý doby ještě párkrát...a možná to ztratilo na šokujícnosti, ale až příliš sugestivní, silný a ovlivňující je to pořád. ()

TetherSaw

Shlédnutí tohoto filmu byl pro mne neuvěřitelně silný zážitek! "Pravdivý", fiktivní příběh o životě se všemi pocity co k tomu patří, metaforami, náznaky apod.... Geniální hudba ,s bezchybně padnoucími a pravdími texty, která zážitek MAXIMÁLNÍM způsobem umocňuje, krásný příběh, a k tomu nesmírně dobře ztvárněné karikaturické animuce, ukazující (nejen písničkovou) náladu, pocity atd. z dílny nejlepšího karikaturisty Geralda Scarfea ()

hero_bk

Hudba Pink Floydů je úžasná, poslední dobou poslouchám téměř jen je, ale zrovna The Wall patří k tomu slabšímu, co kdy natočili - oproti úžasným albům Division Bell, Animals nebo Dark Side of the Moon je The Wall prostě druhá liga. Z filmového hlediska mě to sice bavilo, ale velice hypnotické záběry mi nedovolily všechno zcela pochopit, a proto jsem si po skončení musel číst na wikipedii "o čem to vlastně bylo". ()

HarqAlAda

Tento film spolu s albumom milujem. Myslím že Parker dokonale vystihol Watersovu optiku a myšlienky, ktoré Floydi úžasne pretavili do muziky. Tento film má pre mňa obrovskú výpovednú hodnotu a pokým ostaneme ľuďmi akými sme teraz, bude stále mrazivo aktuálny. ()

Looka

80% Temné běsy pana Waterse ospravedlňuje celkem dobrá hudba. Jen sklouzávání k muzikálové manýře ala Jesus Christ Superstar nemusím. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker