Bazén

Sarah Mortonová, anglická spisovatelka kriminálních bestsellerů, přijíždí do luxusní vily svého francouzského vydavatele, aby si odpočinula a našla inspiraci pro svůj další román. Náhlý příjezd nakladatelovy dcery ji však rychle přesvědčí, že odpočinek a práce rozhodně nejsou to pravé! Krásná Julie vede bouřlivý život a Sarah se stává jeho nechtěnou součástí. Prožívá soukromou sexuální revoluci a musí se také vyrovnat s tragickými okolnostmi, jichž je svědkem. (Canal+ Action)

Reiniš

Sice lehce nevyrovnané ale ta atmosféra je brilantní. Velmi dobře vystavěný příběh, poskytl příležitost dvěma velkým hereckým výkonům. Smyslná Ludivine Sagnier poutá pozornost od první minuty. Fascinuje svou živelností a pochopitelně i fyzickými proporcemi, se kterými se režisér (ač homosexuál) opravdu vymazlil. Charlotte Rampling poskytuje dokonalý protipól a postavu tvoří minimem hereckých prostředků. Občas stačí jen lehce povysunuté obočí a člověk přesně ví, co si myslí. A film je vlastně stejný jako její postava, nezáleží na tom co je vidět na povrchu, divák se musí ponořit pod hladinu, protože právě tam se odehrává ten velký příběh. ()

nunka

Ej veru, pán Ozon ma teda riadne dostal, keď som si do polky filmu myslela, že viem ako sa veci majú a vehementne som si domýšlala možné závery...Divákovi ponúkol story v trochu divotvornom kontexte, kde trošinku treba zapojiť "šedú mozgovú". A nedajte sa vytočiť, že Vás vlastne celú dobu ťahá za nos. V celku mystický nejednoduchý neplochý film s osobitou ideou. Lepšie tri***. ()

Pepinec

Tempo není zrovna z nejrychlejších, ale ona také rychlost není všechno, že? Naproti tomu se film může pochlubit povedenou gradací a příjemnou atmosférou. Obě hrdinky jsou sympatické, každá po svém a něčím jiným. Střet jejich dvou odlišných světů a následné vzájemné kočkování je podrobeno drobnohledu, jaký jsem delší dobu neviděl. A tady se ukazuje, že ono pomalé tempo není na závadu, nýbrž ku prospěchu. Ke spokojenosti je třeba mít rád francouzský styl a chovat náklonnost k nádherným blondýnkám válejícím se u bazénu. ()

JohnnyD

Dobrá atmosféra, tajomná hudba, podmanivá Ludvine Sagnier a zaujímavý koniec, to by šlo. Bohužiaľ celé je to omotané klasickými neduhmi európskych artoviek (i keď je to oveľa prístupnejšie), ako sú chladné postavy, triviálne zvraty (celá mysteriózna dejová línia trvá asi 10 minút) a prebytok samoúčelného sexu. Je možné, že to všetko bolo súčasťou meta-roviny, ktorú ponúka koniec, no úprimne je mi jedno, čo tým Ozon myslel. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +herecké výkony, pěkné prostředí, poutavý děj -vedlejěí postavy mají málo prostoru, ano občas hluchá místa/// Zajímavý a zvláštní film, snaží se vytvořit sugestivní zážitek, aby v závěru příjemně překvapil. Mám rád trošku jiné filmy, ale jsem rád, že tento mě celkem oslovil a hlavně nenudil. Obě ženy se mi líbili, každá jiným způsobem. Samotný děj je za 70% a rád bych se přiklonil ke 4*, bohužel film je trošku slabší po hudební stránce a rovněž bych čekal pořádné drama, ovšem toho se moc nedočkáme (snad až v závěru) a zbývá tak jen mysterióznost snímku. Naštěstí si film budu pamatovat./// Celkem 60%/// ()

k212

Těžko stravitelné sousto, asi tak, že jsem Bazén sledovala na pětkrát. Nedokázala jsem se zakousnout do téměř nulového děje, nemohla jsem na chuť přijít hlavním postavám, emočně to pro mě byl téměř prázdný film. Možná příliš artový, možná příliš umělecký, nevím. Francois Ozon je určitě zajímavý a přínosný zjev na francouzském filmovém poli, ale s tímto dílem u mě tentokrát neuspěl. Nehledě na to, že mě to dost často asociovalo na Smrt v Benátkách (no opačně - jistě), ale ta výsledná pointa to samozřejmě dotáhla do uplně jiných vod ... a snad i tohle je naškodu. ()

Jordan

dosť divný film, nebyť toho konca, ktorý to zvráti do úplne nečakaných hĺbok a núti diváka premýšľať a premýšľať a zamotávať sa do pavučín mystifikácií a možných interpertácií, bola by to priemerná ničím nová dráma s priemerne dobrými herečkami o zbližovaní starej a mladej ženy - lenže je tu práve ten záver a niekoľko symbolov a odkazov a scén, ktoré pri spätnej rekonštrukcii príbehu po jeho skončení dávajú jasne najavo, že sa jedná o prapodivnú, možno až mystický film . . . každopádne, pán režisér mal zrejme svoju presnú, jasnú víziu, ktorej sa držal a s ktorou to nám divákom nakoniec skrz celkovú nenápadnosť celého snímku dosť dobre natrel. klobúk dolu, aj toto je jeden zo sprievodných znakov geniality. ()

Anderton

Art režisér Francois Ozon nám tentokrát ponúka fuckingmindový príbeh s pointou, ktorý až takým artom nie je. Je to iba hra s divákom, hra so žánrami a hra na erotický film. Bazén zaujme milovníkov prekvapivých poínt, ktoré dávajú zmysel, letnej atmosféry a ľahkých erotických filmov zo 70tych rokov. Je to ale samozrejme na rozdiel od poslednej spomenutej kategórie premyslený film inteligentného režiséra, takže touto formou uspokojí naraz asi väčšiu skupinu divákov, ako mal pôvodne v pláne. ()

swamp

Zajímavá "detektivka" o postarší spisovatelce, která jede do domu v prosluněné Francii nasbírat energii a inspiraci pro svou další knihu. Tato změna prostředí v ní vyvolává představy, ze kterých čerpá do své knihy..časem ovšem nelze poznat, jestli se stále jedná o imaginaci ze strany autorky, či jestli už jí vše nepřerůstá přes hlavu a neblázní. Výborně hrající Charlotte Rampling je doplňována mladou a svůdnou Ludivine Sagnier, jejíž vnady dodávají filmu erotický šmrnc..místy mi to připomínalo Lolitu. :) "'I'm so tired!' 'Not surprised. It's tiring to kill a man.'" ()

dex2man

Zdánlivě fádní příběh spisovatelky "šedé myši" hledající inspiraci, protkaný příjemnou,slunnou, ale mysteriózní atmosférou. Věčně polonahá Ludivine Sagnier dodává elektrizující sexuální napětí a spolu s pocitem, že něco "visí ve vzduchu" dociluje synergického efektu tak, že i s minímálním tempem vybudí vaší pozornost. V momentě, kdy se vše vyhrotí si můžete zdánlivě oddychnout. Ale to pan Ozon nedovolí, naservíruje totiž rozuzlení hodné kvalitní kriminálky s prostorem pro vaši imaginaci. Zkrátka nic není tak, jak by se zprvu zdálo. ()

nascendi

Doteraz som videl iba jeden Ozonový film a po Bazéne toho vôbec neľutujem. Spomenul som si na Chabrola, Lyncha a ďalších, ale nepomohlo mi to k tomu, aby som našiel niečo, čo by ma mohlo a malo zaujať. Nemám rád tieto hry režiséra, ktorý vie, s divákom, ktorý sa snaží nájsť. Keďže filmy nehodnotím podľa odhalených prsníkov a lákanie postaršieho záhradníka spisovateľkou bolo prinajmenšom rovnako trápne, ako pointa filmu, ktorý u mňa nedosiahol ani na priemerné tri hviezdičky. ()

Slarque

Francois Ozon má rád herečky a rád si pohrává s detektivkou. Na konci se film ukázal značně rafinovanější a složitější, než do té doby vypadal. Člověk se u toho nebaví tak dobře jako u 8 žen, ale to neznamená, že by byl film horší. ()

eLeR

Keby si Julie lepšie schovala svoj denník a keby Sarah nevytlačila prvé stránky svojej tajne písanej knihy, nič by sa nestalo ... cha. Príbeh celkom slušný, aj keď niekedy to bolo úsmevné, ale atmosféra a výkon Sarah to ťahajú smerom hore. Scéna, kedy Sarah odkrýva bazén je naozaj výborná. Slušná hudba. ()

dopitak

Že se kromě Ludivine Sagnier ve filmu svlékne i Charlotte Rampling, to bych nečekal. Především díky první jmenované je na co koukat, tím ale pozitiva rázně ustupují, příběh je divnej a konec ještě divnější, jako kdyby chtěl konečně naplnit žánrové vřazení "mysteriózní". Původní Bazén s Delonem a Birkin má mnohem lepší atmosféru. ()

mat.ilda

Nikdy jsem se nenudila líp! Dala bych si klidně větší porci upjaté Ramplingové v babkovské noční košili, srkající šálek ranní kávy a pozorující dozvuky divokých nocí nevítané spolubydlící, k tomu dvojitý nášup mladistvé lehkosti a nádherně zastřeného hlasu Sagnierové a spokojenost by trvala i v případě mnohem banálnějšího konce. Tentokrát, i přes nelibé vzpomínky na 8 žen, posílám vzdušný pochvalný štulec do Ozonových zad . ()

lola3121

Přiznám se rovnou, že pana Ozona neznám a žádný jiný jeho film jsem neviděla. Tento mě ovšem zhola nenadchl. Celou dobu se nedělo prakticky nic, pak se to jaksi zašmodrchalo a když mělo dojít k rozuzlení, byl konec. Čili jediné co stálo za pozornost byla výstavní figura slečny Ludivine, v závěru kontrovaná bobrem paní Rampling. A pro mě poučení, abych si další setkání s tvorbou tohoto režiséra důkladně rozmyslela. ()

jojinecko

Ozon sa teda vie zahrávať s divákom...Za pomoci vynikajúcej práce kamery a hudobného backroundu vie vytvorit zvláštne napätie a atmosféru. A práve atmosféra "neistoty" je na tomto filme to najpôsobivejšie, spolu s výborným hereckým obsadením. Bazén je navonok jednoduchý až triviálny film, ktorý však mnoho skrýva "pod povrchom", ktorý vás núti premýšlať, ktorý vo vás každopádne vyvolé nejaké pocity a ktorý po produkcii len tak nevyšumí z hlavy. ()

Stanislaus

Od Ozona jsem viděl již dříve Čas, který zbývá a tento film je mu strukturně dost podobný. Žánr mysteriózního dramatu byl celkem dost vychytán, i když první polovina filmu nenasvědčuje ani jednomu z těchto žánrů. Pořádný rozjezd nastává až ve třetí třetině, kde se rozuzlují zápletky a prozrazují tajemství. Plusem byla příjemná hudební stránka a celkem dosti úvahový konec, kde si může divák své vysvětlení vybrat individuálně. Veskrz průměrné drama s chytlavým (avšak zde nedostatečně rozpracovaným námětem), jehož velkým minusem je příliš pozdní gradace. ()

Sofia

Filmy Francois Ozona mám normálně ráda, ale tenhle mě fakt zklamal. Postavy se chovají nelogicky, celé to bylo takové divné...jen soundtrack je moc fajn. ()